Bezkofeinové nakopávače | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Bezkofeinové nakopávače

Bezkofeinové nakopávače

Datum: 12.5. 2023

Dobrý bezkofeinový stimulant může být tím vůbec nejlepším řešením pro všechny cvičence, kteří chodí trénovat v pozdních odpoledních, či dokonce večerních hodinách a přitom nechtějí přijít o výhody, které předtréninkové doplňky stravy přináší.

Nekvalitní spánek
Taky už jste před večerním cvičením vyzkoušeli předtréninkový stimulant, který vám sice pomohl s kvalitním tréninkem, ale zato jste se pak dvě hodiny převalovali v posteli, než jste zvládli usnout? Nebo jste sice usnuli, ale ráno jste se vzbudili rozlámaní, jako byste půl noci nespali? Mohlo to být tím, že jste měli v krvi stále velké množství kofeinu, který zabraňoval vašemu tělu hluboce usnout a tím citelně zhoršil i vaši regeneraci do dalšího dne.

 Existuje však skvělé řešení, jen je třeba umět vybrat ten správný výrobek. Pojďme se tedy podívat na řadu stimulačních látek, které vám mohou pomoci připravit se na kvalitní trénink, avšak v pozdějších hodinách negativně neovlivní váš spánek, jakožto klíčový faktor pro regeneraci vašeho těla.Jaké látky mohou pomoci k lepšímu výkonu?

Withania somnifera známá jako Ashwagandha je rostlinou z Ayurvédy, která je známá pro své adaptogenní vlastnosti. Běžně je také označována jako "indický ženšen". V ájurvédské medicíně se používá za účelem podpory energie, vitality, fyzické výdrže a duševní pohody.

Bacopa monieri, je drobná plazivá bylinka, která je oblíbená v tradiční indické nebo ájurvédské medicíně. V ájurvédě je běžně označována také pod jménem Brahmi, v překladu kosmické vědění. V lidovém léčitelství je vyhledávána za účelem přispívání duševní pohody, správných kognitivních funkcí a podporu koncentrace.

Beta-alanin je v malém množství získáván z potravy například z kuřecího, vepřového a hovězího masa a ryb. Jeho doplňkovou suplementací je v těle podpořena syntéza karnosinu, který ovlivňuje stabilitu pH ve svalech. 

Přirozenou reakcí těla na vyšší dávky beta-alaninu je parestézie neboli mravenčení, což může mít za následek i psychickou vzpruhu ke cvičení.

Cholin v rámci tréninků může být užitečný pro jeho příznivé účinky v podpoře metabolismu tukové tkáně. Méně známý účinek cholinu je, že přispívá k udržení normální funkce jater. 

Bioperine je přísada z černého pepře, která se používá ke zlepšení absorpce jiných významných nutričních látek v těle. Může tak podpořit účinnost dalších složek předtréninkového stimulantu.

Mezi další oblíbené látky vyhledávané před tréninkem patří bezesporu i aminokyseliny jako je L-citrulin nebo L-tyrosin.

Dále je tady významná skupina B-komplexních vitamínů, které jsou důležité například pro náš nervový systém, energetický metabolismus a produkci červených krvinek.

Vitamin B1 (thiamin) podporuje metabolismus, optimální činnost nervové soustavy a přispívá ke správné funkci srdce.

Vitamin B3 (niacin) snižuje pocity únavy a vyčerpání a podporuje činnost nervové soustavy.

Vitamin B5 (kyselina pantothenová) u sportovců je oblíbený především proto, že podporuje duševní výkonnost, přispívá k normální syntéze a metabolismu steroidních hormonů a snižuje pocity únavy a vyčerpání.

Vitamin B12 (kobalamin) podporuje optimální funkci nervového systému a správnou tvorbu červených krvinek. Při cvičení vám přijde vhod i jeho účinek snižování pocitu únavy a vyčerpání.

Autor článku: Jakub Prchal


Seznam produktů

N1

N1

Světový bestseller mezi pre-workouty v instantní formě představuje speciálně...

295

257 bez DPH

N1 SHOT

N1 SHOT

Špičkový stimulant pro maximální efekt napumpování svalstva a intenzivní nabuzení...

45

39 bez DPH

GUTAR ENERGY SHOT

GUTAR ENERGY SHOT

Skutečný energetický náboj s obsahem funkčních látek podporujících koncentraci....

35

30 bez DPH

FAT DIRECT SHOT

FAT DIRECT SHOT

Špičkový spalovač a pre-workout 2v1. Představuje efektivní spojení účinných...

42

37 bez DPH

N1 PRO

N1 PRO

Naboostovaná N1 představuje velké množství účinných látek v maximální koncentraci....

490

426 bez DPH

N1 DRINK

N1 DRINK

Jedinečná kombinace přísad pro silně stimulující zážitek. N1 DRINK je hotový...

49

43 bez DPH