Předsoutěžní seminář Svazu kulturistiky a fitness ČR | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Předsoutěžní seminář Svazu kulturistiky a fitness ČR

Předsoutěžní seminář Svazu kulturistiky a fitness ČR

Datum: 23.9. 2014

Téměř 120 účastníků přišlo na předsoutěžní seminář, který se konal před pár dny v kongresovém sále pražského hotelu Dorint a jehož pořadatelem byl Svaz kulturistiky a fitness České republiky. Společnost NUTREND, která je partnerem Svazu, zásobila účastníky proteinovými tyčinkami, vzorky svých produktů a postarala se i o pitný režim.

Seminář zahájil hodinu před polednem předseda svazu Martin Jebas, po kterém převzal slovo Vladimír Pajič, státní trenér juniorů a masters, doplňovaný Vjačeslavem Vinogradovem, předsedou Komise vrcholového sportu SKFČR a dlouholetým reprezentantem. Oba přednášející se věnovali soutěžní přípravě kategorií kulturistiky, klasické kulturistiky a physique mužů. Poté přišla řada na téma soutěžní přípravy ženských kategorií bikiny fitness, bodyfitnesss a physique, kterým provázela bývalá reprezentantka v kulturistice a současná úspěšná trenérka a rozhodčí Ludmila Čížová. Už v průběhu přednášek se dostalo i na řadu otázek.

Po krátké přestávce převzal slovo Martin Jebas, který přítomné seznámil se všemi „administrativními“ náležitostmi soutěžních startů, probral ale i základní důležitá pravidla soutěží a podrobně zmínil vše, co čeká závodníky na soutěži před tím, než vstoupí se svojí kategorií na pódium. Na následnou tématiku rozhodování a rozhodčích plynule navázal Vjačeslav Vinogradov, který popsal soutěže z pohledu hlavního rozhodčího a zaměřil se na vše, co závodníky potká přímo na pódiu.

Poté se všichni přítomní rozdělili do 4 skupin podle svého zaměření. Skupinu největší, totiž bikiny fitness, vedla reprezentantka ČR v bikiny fitness Adenike Endtová, skupinu se zaměřením na ženské bodyfitness reprezentantka v této disciplíně Michaela Růžičková, mužům v kategorii physique se věnoval další z reprezentantů Štěpán Ginzel a skupině kulturistů a klasických kulturistů Vjačeslav Vinogradov a vícenásobný dorostenecký mistr republiky Jakub Prchal.