10 nejčastějších předsevzetí | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

10 nejčastějších předsevzetí

10 nejčastějších předsevzetí

Datum: 4.1.2022

Již i ve starověkém hinduismu je znám bůh Šiva, který byl pro mnohé obávány ničitel, ale zároveň lidé dobře věděli, že bez zničení není stvoření a každý konec znamená začátek něčeho nového. A proto se nám začátek nového roku 2022 stává dobrou příležitostí na to, abychom za našimi neduhy udělali tlustou čáru a pokusili se o vytvoření lepšího JÁ. Slovíčko předsevzetí se již stalo neoddělitelnou součástí termínu 1. ledna a jako začátek nějaké změny si jej každoročně volí tisíce lidí. Pojďme si ukázat, jaká novoroční předsevzetí jsou v naší populaci nejčastější a poradíme vám jak na ně.

Zhubnout

První místo nečekaně „vyhrává“ shodit nějaké to kilo navíc. V dnešní době máme všeho dostatek, až nadbytek a velkým problémem se pro nás stává snadná dostupnost nezdravých potravin, jako jsou fast foody na každém rohu, stánky s vonícím rozmraženým pečivem a rychlé snacky v obchodech. Toto a malá pohybová aktivita pak jednoduše vedou k tomu, že nadváha a obezita se stávají čím dál tím rizikovějším faktorem v naší populaci. Jak proti tomu bojovat? Samozřejmě existuje celá řada doporučení a vždy je dobré se obrátit na nutričního terapeuta čí specialistu, ale alfou a omegou všeho je jednoduchý princip energetického příjmu a výdeje. Pokud se vám podaří energetický příjem lehce snížit oproti výdeji nebo naopak energetický výdej zvýšit pohybovou aktivitou, pak zaručeně musí jít kila dolů. Pokud se vám ani tak nedaří, pak můžeme doporučit, našimi klienty velmi oblíbené spalovače jako FAT DIRECT SHOT, noční FAT DIRECT nebo THERMOBOOSTER COMPRESSED CAPS. Pomocí obsažených účinných látek vám efektivně pomohou se správným metabolismem tuků.

Jíst zdravě

Jedna věc je shodit nadbytečná kila a druhá věc je dodržovat zdravou výživu. Jak jsem již zmínila, tak je určitě vhodné vyhledat odborníka, protože se vám lehce může stát, že se v dnešní přemíře informací kolem zdravé výživy, ztratíte, anebo vás uvede v omyl neznalý influencer. S čím se v mojí praxi setkávám však nejčastěji, je nedodržování pravidelnosti jídla, případně nevhodné zařazování svačinek. Já s oblibou používám dle potřeby buď svačinku se zvýšeným množstvím bílkovin jako je PROTEIN PUDDING nebo rychlou a výživnou ovesnou kaši PROTEIN PORRIDGE. Když vím, že mě čeká sportovní aktivita, na kterou potřebuji doplnit energii, tak sáhnu po zaručené tyčince VOLTAGE ENERGY BAR.

Začít více cvičit

Po více jak týdenním válením se u pohádek je spousta z nás odhodlaná a nabitá energií začít více cvičit. Dostát tomuto předsevzetí nám nejvíce pomůže, pokud se domluvíme ještě s někým, abychom k tomu měli větší motivaci a naše úspěchy mohli s někým sdílet. Pro správné nakopnutí naši klienti velmi rádi používají N1 SHOT. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na potřebné doplňování aminokyselin, které můžeme zabezpečit například pomocí prémiového proteinového koktejlu 100% WHEY PROTEIN.

Dodržovat pitný režim

Jsem velmi ráda, že snaha o lepší pitný režim se zařadila už na čtvrté místo. Všichni víme, jak je pro nás pitný režim důležitý, ale bohužel málo kdo z nás jej dodržuje. Jednoduchý vzoreček na to, jak si spočítat orientační potřebu pitného režimu je 35 ml až 40 ml na kilogram optimální váhy, samozřejmě pak musíme ještě přičíst potřebu u sportovní aktivity, případně roční období a klima ve kterém jsme. Při sportovní aktivitě doporučuji doplňovat tekutiny spolu s ionty pomocí sportovních nápojů jako je ISODRINX. Sportovci je také velmi oblíbený CARNITINE ACTIVITY DRINK with caffeine pro podporu sportovního výkonu a během celého dne můžete doplňovat kvalitní vodu prostřednictvím NARTES pramenité vody.

Více relaxovat a mít dostatek spánku

V dnešní uspěchané době je velmi obtížné najít si chvilku i pro sebe. Znáte to vždycky je něco důležitějšího, naléhavějšího, neodkladného a starosti vám nedají spát. Ale přemýšleli jste někdy o tom, že pokud budete nevyspalí, uhonění a naštvaní nebo nedej bože nemocní, tak svou práci už vůbec neuděláte dobře? Tedy byste si měli v prvé řadě udělat čas sami pro sebe a pravidelně relaxovat a dodržovat spánkovou hygienu. Náš tip pro relaxaci najdete na nutrendworld.cz.

Podpořit imunitu

V dnešní době již hodně z nás myslí na to, jak vzít své zdraví do vlastních rukou, a proto není nic snazšího, než doplnit tělu potřebné látky pro správné fungování imunitního systému. Asi nejvyhledávanější vitamín je v poslední době vitamín D, který najdete spolu s prospěšnými omega 3 nenasycenými mastnými kyselinami v OMEGA 3 PLUS SOFTGEL CAPS. Pokud cítíte, že vaše strava není dostatečně bohatá na ostatní vitamíny či minerální látky, tak určitě neuděláte chybu, když doplníte hned celé spektrum těchto mikroživin prostřednictvím MULTICOMPLEX COMPRESSED CAPS. Ti z vás, kteří pro podporu imunity raději sahají po směsích bylin, plodů, probiotik a prebiotik, tak ocení jedinečný MULTIHERB CAPS, který je navíc obohacen i o některé vitamíny a minerální látky.

Méně se stresovat 

Proti stresu můžete bojovat tak, že na sebe nebudete mít přehnaně vysoké nároky, dopřejete si řádný odpočinek, a hlavně nezapomínejte na pozitivní myšlení, všechno je totiž o úhlu pohledu. Když navíc zařadíte do svého denního režimu dostatek pohybu a potravin, které jsou zdrojem cenných živin, tak určitě vykročíte tím správným směrem a začnete se na svět usmívat. Dobrým pomocníčkem může být hořčík, který napomáhá psychologickým funkcím a snižuje únavu a vyčerpání nebo vitamín B6, který přispívá k normální činnosti nervového systému. Tyto můžete doplnit například pomocí našeho MAGNESLIFE shotu.

Více šetřit

Začátek roku s sebou obvykle přináší i zdražování, což předsevzetí více šetřit značně komplikuje. Proto si dělejte finanční plány na celý měsíc a popřemýšlejte, na čem můžete ušetřit. My pro naše věrné zákazníky přinášíme během celého roku nespočet akčních balíčků, cenových výhod a slevových kódů, proto neváhejte a registrujte se na nutrend.cz, abyste o žádnou z těchto akcí nepřišli.

Omezit alkohol

Během celého roku na nás čeká celá řada oslav, narozenin, posezení s přáteli, ale znáte to, druhý den ráno zpytujeme svědomí. Alkohol nám sice pomůže se lépe bavit, ale pro naše tělo to znamená spoustu „prázdných“ kalorií a zátěž pro náš organismus. A také nezapomínejte, že alkohol po fyzické aktivitě zabraňuje správné regeneraci. Proto si raději po lyžovačce či novoročním výšlapu dopřejte látky, které vaše tělo potřebuje. Po vysoké fyzické aktivitě je našimi sportovci osvědčený REGENER, který představuje kombinaci sacharidů, aminokyselin, vitamínů a minerálů. Pokud chcete po tréninku doplnit i dostatečné množství kvalitních bílkovin pak sáhněte po AFTER TRAINING PROTEIN.

Nedávat si už žádné předsevzetí

Ano i to může být cesta, jak zvládnout předsevzetí, prostě si žádné nedávat. Ovšem daleko efektivnější vysvětlení tohoto předsevzetí se mi jeví takové, že není třeba čekat na začátek nového roku a dávat si předsevzetí, když se změnou můžeme začít kdykoliv během roku, pokud cítíme, že je to třeba 😊


Autor článku:

Bc. Veronika Pokorná, DiS., nutriční terapeutka


Seznam produktů

PROTEIN PORRIDGE

PROTEIN PORRIDGE

Lahodná proteinová ovesná kaše obsahuje 30 % bílkovin, je bohatá na vlákninu,...

od 28

24 bez DPH

N1 SHOT

N1 SHOT

Špičkový stimulant pro maximální efekt napumpování svalstva a intenzivní nabuzení...

od 35

31 bez DPH

FAT DIRECT

FAT DIRECT

Unikátní spalovač, který v sobě kombinuje sílu přírodních výtažků a nejnovějších...

od 378

329 bez DPH

OMEGA 3 PLUS SOFTGEL CAPS

OMEGA 3 PLUS SOFTGEL CAPS

Prémiová forma rybího oleje ve speciálních softgelových kapslích, obohacená...

od 414

360 bez DPH

AFTER TRAINING PROTEIN

AFTER TRAINING PROTEIN

Mimořádná směs prémiových proteinů a kvalitních sacharidů vyvinutá speciálně...

od 378

329 bez DPH

MAGNESLIFE

MAGNESLIFE

Prvotřídní a rychle vstřebatelná tekutá forma hořčíku, obohacená o vitamín B6....

od 225

196 bez DPH

THERMOBOOSTER COMPRESSED CAPS

THERMOBOOSTER COMPRESSED CAPS

Směs účinných látek s maximálním efektem, uzavřených pro přesné dávkování do...

od 441

383 bez DPH

ISODRINX

ISODRINX

Profesionální sportovní nápoj s elektrolyty v sypké formě, který zajistí kvalitní...

od 207

180 bez DPH

PROTEIN PUDDING

PROTEIN PUDDING

PROTEIN PUDDING je lahodná svačinka s vysokým obsahem bílkovin, které přispívají...

od 37

32 bez DPH