3 tipy, které se vám budou hodit podzimní běhání | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

3 tipy, které se vám budou hodit podzimní běhání

3 tipy, které se vám budou hodit podzimní běhání

Datum: 21.9.2018

Přestáváte s koncem léta běhat? Přitom podzim je tím nejlepším obdobím pro běhání vůbec!

Podzim běhání přeje. Není ani horko, ani zima, teploty jsou na trénink ideální. Výborně se dýchá a příroda je v tomto období nádherná, takže zaměstnáte i hlavu.
 
Správně se oblékněte
Podzimní běhání nepotřebuje na oblečení nic extra speciálního. Můžete běhat v tom, v čem v létě, jen přidejte lehkou větrovku, která vás ochrání před profouknutím a také před lehkým deštíkem. Pokud jste zimomřiví, tak si místo krátkých kraťasů pořiďte ¾ legíny.

Nebojte se deště
To, že prší, neznamená, že nemůžete jít běhat. Když překonáte počáteční minuty, zjistíte, že i v dešti je vám teplo a že mokro vůbec nevadí. Stejně se při běhu potíte a déšť nevadí ani vlasům. Pokud vám vadí voda v obličeji, pořiďte si kšiltovku, díky které nebude déšť stříkat do očí. Při běhu v dešti neprochladnete, důležité je ale okamžitě po doběhu se převléknout do suchého a vysušit si také vlasy. Strečink si udělejte až pak, jednou se nic nestane.

Běhejte bezpečně
Už se dříve stmívá a tak je důležité být na silnici vidět. Vaše oblečení by proto mělo mít dostatek reflexních prvků a špatně neuděláte ani, když budete mít na sobě blikající červené světélko. Může být součástí čelovky nebo se prodávají speciální pásky, které lze uchytit na ruku nebo na nohu. Moderní jsou teď také reflexní spreje, které se aplikují přímo na kůži. 
 
Text: Soňa a Michal, Running.cz