4 důvody, proč jít běhat ven | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

4 důvody, proč jít běhat ven

4 důvody, proč jít běhat ven

Datum: 21.5. 2019

Trénovat se dá i na páse, ale právě teď je to nejlepší období, kdy určitě vyrazit mimo čtyři zdi.

Zklidníte se
Příroda má dokonalý dar působit pozitivně na člověka – zelená barva uklidňuje a působí relaxačně. Všechny starosti se rozpouštějí, ticho a klid mají přímo terapeutické účinky. Pokud žijete a pracujete ve městě, je to naprosté must have.

Zabavíte hlavu
Když běháte na páse a nedíváte se přitom na televizi nebo si nečtete, tak se často pozornost uchyluje k tomu, jak právě běžíte, jak se vám dýchá a že už nemůžete. Kdežto venku je pořád na co se dívat. Skvělé je, když si běh naplánujete jako výlet. Máte cíl, rychleji než chůzí se k němu dostanete a také toho více uvidíte.

Ušetříte čas
Vyběhnout můžete hned z domu. Odpadají tedy přejezdy nebo chůze do fitness centra. Výhoda běhání je, že nejste ničím limitovaní. Trénovat se dá v jakýkoliv čas a také všude - i když jste třeba na služební cestě nebo na dovolené. Navíc tak lépe poznáte dané místo.

Budete na čerstvém vzduchu
Ruku na srdce, jak často se v týdnu a po práci nebo před ní dostanete ven. Pokud nemáte čtyřnohého člena rodiny, tak asi málo. Kdežto díky běhu budete v přírodě a na čerstvém vzduchu pravidelně a často. Když si na pravidelný zvyknete, tak pak
vám nebude vadit žádné počasí, dokonce ani déšť či chladno.
 
Text: Soňa, Running2.cz