5 důvodů, proč zkusit běžecký závod | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

5 důvodů, proč zkusit běžecký závod

5 důvodů, proč zkusit běžecký závod

Datum: 13.5. 2021

V minulosti jsem si taky myslela, že závodění není nic pro mě. Ovšem jen do doby, než jsem se poprvé postavila na start a vyběhla.

Zjistíte, jak moc jste soutěživí

Na závodech panuje zvláštní atmosféra, která nikoho nenechá v klidu. Ani ty, kteří si jdou závod jen tak užít. Když zazní startovní výstřel a dav se řítí vpřed, stává se z vás šelma, která chce vydat ze sebe to nejlepší. A neplatí to jen na klasických závodech. I ty virtuální z vás dovedou vyždímat to nejlepší. Skvělá je například série závodů WeRunVirtual.cz, kde jsme běželi například Čarodějnický běh. Byl sice dlouhý jen tři kiláčky, jenže i do těch jsme dali všechno! 

Zažijete pořádný adrenalin

Minuty před stratem jsou šílené! Buší vám srdce, soustředíte se na to, co bude. Máte trochu strach a zároveň se těšíte. A všude okolo jsou další natěšení běžci. Jsou lepší? Předeženu je? Kdo závod vyhraje? Pak běžíte a adrenalin stále pracuje. Toho chci předběhnout, tomu chci ukázat záda. Je to neskutečné a sami se až budete divit, čeho všeho jste schopní! 

Seznámíte se se zajímavými lidmi

Na závodech bývá spousta lidí, které spojuje láska k běhání a ke sportu. Většinou jsou tito lidé i dost v pohodě, protože běhání krásně čistí hlavu a také zlepšuje náladu. Navíc, díky běhání, je velmi snadné zahájit konverzaci. Stačí se třeba zeptat na typ bot, ve kterých ten druhý běhá nebo na další závody, které už běžel. Uvidíte, kolik skvělých známých najednou budete mít a třeba s nimi pak budete trávit i čas mimo běh. My se také seznámili při běhu a pak jsme se na pražském půlmaratonu při běhu i vzali. 

Budete plní euforie

Nejkrásnější pocity ze závodu jsou především v cíli. Když překročíte cílovou čáru, všechno z vás spadne. Jste sice unavení a možná i vyčerpaní, ale tělo zaplaví vlna skvělé nálady a dobrého pocitu z toho, že jste to dali, že jste bojovali a můžete být na sebe náležitě hrdí. Mnohdy v závodech člověk nebojuje jen se soupeři, ale hlavně sám se sebou, což bývá jeden z nejtěžších soubojů. 

Budete mít motivaci

Stačí si jen vybrat nějaký závod a trénovat na něj. Cílem může být uběhnout více kilometrů, než jste dali doposud, zlepšit si svůj čas na určitou vzdálenost nebo předběhnout někoho z vašeho okolí. Když budete mít zajímavý cíl, bude se vám lépe trénovat a také toho, i při tréninku, vydržíte víc. Hlava je mocná čarodějka a je potřeba to někam směřovat. Uvidíte, jak vše půjde lépe a snadněji.  


Text: Soňa z Running2.cz


Seznam produktů

VOLTAGE ENERGY BAR

VOLTAGE ENERGY BAR

Energie sbalená do lahodné tyčinky v sobě kombinuje skvělou chuť a ideální formu...

36

31 bez DPH

MAGNESLIFE

MAGNESLIFE

Magneslife v sobě kombinuje synergické působení hořčíku a vitamínu B6. Tyto...

280

243 bez DPH

ISODRINX

ISODRINX

Profesionální sportovní nápoj s elektrolyty v sypké formě, který zajistí kvalitní...

249

217 bez DPH

ENDUROSNACK sáček

ENDUROSNACK sáček

Energetický gel s postupným uvolňováním energie představuje ideální zdroj energie...

50

43 bez DPH

CARBONEX

CARBONEX

Energetické tablety pro dodání okamžité energie při řešení energetické krize...

120

104 bez DPH

VEGAN PROTEIN FRUIT BAR

VEGAN PROTEIN FRUIT BAR

Proteinová tyčinka vyrobená pouze z přírodních zdrojů. Obsahuje 20 % čistě rostlinných...

29

25 bez DPH