Author Valtické Cyklobraní 2014 | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Author Valtické Cyklobraní 2014

Author Valtické Cyklobraní 2014

Datum: 13.9. 2014

Pohoda, babí léto a burčák, právě tyto zážitky očekávali účastníci již čtvrtého ročníku Valtického cyklobraní, které letos poprvé startovalo pod křídly Author Maraton Tour. Samozřejmě za podpory společnosti NUTREND.

Avšak letos ho provázelo studené a deštivé počasí, které okořenilo podstatnou část tratě téměř pěti stům závodníkům. Závod odstartoval v sobotu v pravé poledne tradičně přímo z náměstí, ale dojezd nebyl v zámeckém parku, jak tomu bylo v minulých letech. Cíl a zázemí Cyklobraní bylo na louce u zámečku Belveder nad Valticemi, u tamního fotbalového hřiště.

Samotná trasa doznala změn těsně před závodem. Vypustila se rakouská část, která vedla po polních cestách a ve vinohradech, kde se v předešlých deštivých ročnících více tlačilo, než jelo na kole. S ohledem na loňský rok se pořadatel snažil využít zpevněných cest a pískového podloží v okolních lesích. Trasa hlavního závodu tedy měřila 41 km. Tradičně vedla z Valtic přes Reistnu do lesů východně od Valtic, zpět k Randezvous, k Apollu, přes Nový Dvůr, Tři Grácie opět do Valtic, aby závodníci viděli co nejvíce z krás Lednicko-valtického areálu. Tentokrát ji ale absolvovali v opačném směru. Nově také přibyl školský pohár, který byl připravený pro mládež do 13 let.

Čelo hlavního závodu vedl juniorský mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Mlynář (Bohemia Cycling TRACK) společně s Martinem Chalupou (AMENITY-EXTREM), kteří ve stejném pořadí protnuli cílovou pásku. Třetí nejrychlejší čas zajel Martin Mikuláš (Eleven Rubena Test Team). V kategorii žen nejlépe zajela Michaela Medková (RockMachine Cyklomax), druhá skončila Kateřina Nábělková (CYKLOSPORT) a třetí Andrea Schiffer z Rakouska (Bike-Horner.at).

Fotogalerie