Buggyra - Dakar | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Buggyra - Dakar

Buggyra - Dakar

Datum: 1.1.2018

Martin Šoltys
 
Disciplína: DAKAR rally, Silkway rally
Tým: Buggyra International Racing System
Web: www.buggyra.com
 
Nejlepší výsledek:
  • 2017 - 12. místo - celkové umístění na DAKAR rally
Martin Šoltys si odbyl svou premiéru v Tatře Phoenix na Hungarian Baja letos v srpnu, kde dokázal vyhrát první prolog. Kvůli vážnému zranění zad musel ale ze závodu nedobrovolně odstoupit. Premiérová účast v roce 2017 na nejtěžším závodě DAKAR rally dopadla o poznání lépe. Jel velmi vyrovnané jízdy. Dokázal konkurovat daleko ostřílenějším borců a hlavně nevyspravitelným Kamazum a dojel si pro celkové 12. místo.
 
 
 
Josef Kalina
 
Disciplína: DAKAR rally, navigátor
Tým: Buggyra International Racing System
Web: www.buggyra.com
  • 1993,1999,2001 - 1. místo DAKAR rally s Karlem Loprajzem
  • 1992 - 2. místo DAKAR rally s Karlem Loprajzem
Josef Kalina je nejznámějším českým navigátorem, který má na svém kontě tři vítězství v nejslavnějším a nejnebezpečnějším závodě světa Rallye Dakar. Ve svých 68 letech je jediným z mnoha maratónských jezdců, který pamatuje celých třicet let fenomenálního dobrodružství jménem Dakar, a přitom se závodu stále aktivně účastní. Josef Kalina je muž mnoha profesí, kritický pozorovatel dění na přelomu století, který dokázal zaznamenat zrod a vývoj kamionového závodění, který dostal možnost prožít dobrodružství, která se v našem civilizovaném světě už odehrávají jen zřídka.
 
Josef Kalina poprvé okusil Rally Dakar v roce 1986 a za třicetileté působení se celkem pětadvacetkrát posadil do kamiónu v roli navigátora. První úspěch se dostavil v roce 1992, když s Karlem Lopraisem dojel na druhém místě. O dva roky později se Pepík radoval z vítězství, které s Karlem Lopraisem zopakovali ještě v letech 1999 a 2001. Součástí týmu Tatra Buggyra Racing je Josef Kalina od roku 2015. V roce 2015 dokončil  slavnou soutěž na osmém místě.

Fotogalerie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Seznam produktů