Buggyra testuje na Dakar 2016 | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Buggyra testuje na Dakar 2016

Buggyra testuje na Dakar 2016

Datum: 4.8. 2015

Člen Nutrend Teamu David Vršecký s Adamem Lackem mají za sebou již polovinu evropského šampionátu tahačů. Robustnější část týmu Buggyra, konkrétně další člen teamu Nutrend Martin Kolomý společně s Reném Kiliánem, Jiřím Strossem a jejich strojem Fat Boy teprve zažili letošní premiéru. Nově složený tým se představil v okolí města Teruel poblíž Valencie na Baja Tropheo Aragon.

Tatra Buggyra racing team bral tento závod, který je součástí světového šampionátu v Rallye Cross Country, jako testovací program na Dakar 2016. Baja Aragon se tradičně účastní vybraná elita Dakarských závodníků a Martin Kolomý se svojí novou posádkou vstoupil do tohoto závodu nejrychlejším časem. Další den byl Martin nucen odstavit svůj vůz z vedoucí pozice a ve druhé etapě se snažil ztrátu dohnat. Přes dva defekty nakonec dojel devátý.

Španělská Baja Aragon sice nepřinesla posádce Fat Boye žádné vavříny, zato však poskytla mnoho testovacích dat v rámci přípravy na Dakar 2016. Martin Kolomý testoval nejen pneumatiky, brzdové směsi a motor, ale také sportovní výživu a pitný režim. „Vycházeli jsme z toho, že některé pasáže Baja Aragon se velmi podobaly pasážím, které na nás čekají v Argentině. Závod byl mimořádně náročný na brzdy. S novou konfigurací motoru jsem spokojený. Podstatně jsme zvýšili použitelný rozsah otáček, výkonové parametry jsou na dostřel tisícovce koní. Jsem rád, že jsme si vyzkoušeli i nové výrobky od Nutrendu a kromě tyčinek jsme otestovali i nový Smash Energy up. Energeťák je super a udržoval nás stále v koncentraci.“