Buggyra testuje na všech frontách | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Buggyra testuje na všech frontách

Buggyra testuje na všech frontách

Datum: 17.4. 2014

Doslova jako při zastávce evropského šampionátu tahačů to začátkem tohoto týdne vypadalo na autodromu v Mostě. Na závodní trati se totiž spolu s Davidem Vršeckým, který je členem NUTREND Teamu, proháněli další evropští mistři.

Současně s plánovaným rozsáhlým testováním týmu Buggyra na mosteckém okruhu je na programu též pokračování v testech na rallye.

„Z celého testování mám velmi dobrý pocit. Je parádní mít před sezónou určité srovnání s konkurencí, a zrovna tou největší,“ poukazuje technický ředitel týmu Buggyra Robin Dolejš. Testování v Mostě se totiž netradičně účastnili mimo jiné obhájce titulu Jochen Hahn, Markus Bösiger nebo Gerd Körber.
Buggyra byla v Mostě v kompletní sestavě a na okruhu testovala oba závodní speciály. Zcela nové overaly pro sezónu 2014 poprvé propotili také David Vršecký a Adam Lacko. Program pokračuje přesně podle plánu. I když během zkoušek několikrát zapršelo, v uplynulých dnech oba piloti najeli nesčetně okruhů, takže tým si opět odváží velké množství cenných dat. Testovací program ovšem přinesl též velkou radost a pomohl splnit nejeden klukovský sen. Den s Buggyrou totiž prožili chlapci z českobudějovického centra Arpida, které se stará o děti se zdravotním postižením. Do Mostu přijeli chlapci ze sedmých a osmých tříd s těžkým a středně těžkým postižením, všichni se svezli v závodních speciálech a byli nadšení. Jejich návštěva oživila i celé zázemí týmu Buggyra. „Vidět tu opravdovou a neskrývanou radost kluků z Arpidy mě jen utvrzuje v tom, že takové akce má smysl připravovat. Jsem moc rád, že můžeme pomoci alespoň tímto způsobem. Psychika je mocná čarodějka a ve zdraví hraje velkou roli, takže v podobných aktivitách, kterým se léta věnujeme, budeme určitě nadále pokračovat," uzavřel manažer týmu Jan Kalivoda.

Fotogalerie

foto - Patrik Pátek/BUGGYRA 2014