Čas na očistu | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Čas na očistu

Datum: 28.3. 2017

Po dlouhé zimě se často cítím unavená a tak vím, že tělo potřebuje “úklid” a restart. Mám několik tipů, které mi fungují. Když je dodržím, lépe se mi pak sportuje a jsem i plná energie.
Soňa Kotulková, Running2.cz

1. Měním snídani
Když se začíná oteplovat a svítit více sluníčka, funguje jinak i moje tělo. Přestávám mít chuť na teplé a hutné vločkové nebo jáhlové kaše a tak si připravuji vitamínovou, výživnou čistící bombu v podobě smoothie. Nedělám z toho žádnou vědu - do mixéru dám všechno ovoce a zeleninu, co máme doma, přidám sušenou syrovátku, chia semínka a abych neměla hlad, dávám si tam také lžíci proteinu (např. 100% Whey protein Nutrend) a tři lžíce špaldových vloček. Díky této snídani mám energie na rozdávání.

2. Čistím se vnitřně
Už několik let si na jaře dělám očistnou kúru ze sušené sladkovodní řasy chlorella. Zelená tabletky jsou v bio kvalitě a obsahují velké množství chlorofylu. Ve střevech chlorella působí jako rejžák - čistí usazeniny, které se jinak špatně z nich odstraňují. Ze začátku kúry bývám unavená, ale to je správné, tělo si tak postupně zvyká. Někomu se může i zhoršit ze začátku pleť, ale pokud toto všechno vydržíte, odměnou bude naopak krásná, čistá pleť a vitální tělo. Obvykle si kúru dělám 2-3 měsíce, jak cítím, že to potřebuji.

3. Beru energii z Indie
Kdysi mi moje známá jogínka poradila tradiční indický přípravek, který Indové užívají pro dodání energie, proti stresu, na posílení imunity a pro detoxikaci - ajurvédský džem Chyawaprash. Chutí a texturou připomíná naše povidla a je to směs silně antioxidačního ovoce a také nejrůznějších koření - například skořice nebo kardamonu. Já lžičku užívám každé ráno nalačno a zapiju teplou vodou s čerstvě vymačkaným citrónem (tím se nastartuje zažívání) nebo ho rovnou v teplé citrónové vodě rozmíchám a vypiju.

4. Více piju
Ano, je to ohraná věta, ale ne každý ji dodržuje. Přitom je to tak snadné - více pít. Ale nepiju ledacos. Vyhovují mi třeba neperlivé vody Nartes, které ke mně neputují přes půl zeměkoule, ale tato voda je stáčená v Jeseníkách. Má skvělou čistou chuť a líbí se mi, že nízkou mineralizaci a obsahuje málo sodíku. Hodně důležité je ještě více pít, pokud jako já užíváte například tabletky chlorelly nebo si dáváte chyawanprash.