Čeští dráhaři dál bojují o medaile, bikeři se připravují na start | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Čeští dráhaři dál bojují o medaile, bikeři se připravují na start

Čeští dráhaři dál bojují o medaile, bikeři se připravují na start

Datum: 7.8.2018

Pondělní dráhařské představení na Mistrovství Evropy v Glasgow zahájil závod dvojic.

V madisonu se představili z českých reprezentantů Daniel Babor a Jan Kraus. Český tým se ale do kvalifikace dál neprosadil. Evropský titul nakonec slavili Belgičané - Kenny De Ketele a Robbe Ghys.
 
V programu také nechyběl závod žen na 500 m, kde na patnáctém místě skončila Sára Kaňkovská. Zlatá medaile putovala do Ruska, tu vybojovala Daria Schmeleva.
 
V úterý dráhaře čeká závěrečný program evropského šampionátu, jehož převážnou část naplní disciplína keirin mužů a žen. Mezi ženami se představí Sára Kaňkovská a u mužů budou naděje vkládány do Tomáše Bábka a Pavla Kelemena. Zpestřením v programu bude vylučovací závod mužů, kde se představí Daniel Babor. Na závěr programu se rozhodne v závodě dvojic žen, zde bude reprezentovat Českou republiku Lucie Hochmann a Kateřina Kohoutková.
 
Na evropský šampionát již o víkendu přicestoval i reprezentační tým horských kol, který v průběhu dní trénoval na trase závodu cross country, který je na programu již zítra. Jaroslav Kulhavý nastoupí s číslem 3, Honza Škarnitzl  s 15, Ondra Cink 21 a Honza Vastl 40. Z žen pojede s číslem 13 Jitka Škarnitzlová, s 19 Karla Štěpánová a 35 Hanka Ježková.
 
Závod
bude vysílat Eurosport i ČT Sport. Ženy startují v 9:30 místního času (10:30 SEČ), muži ve 14:30 (15:30 SEČ).

Fotogalerie