ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vítejte na našich nových webových stránkách! NUTREND už 30 let s vámi!

 Jak zvládnout zimní přípravu ve fotbale?

Jak zvládnout zimní přípravu ve fotbale?

Dobrý den, začínám zimní přípravu ve fotbale, kde budeme mít tréninky 2x denně, budeme běhat a věnovat se také přípravě v posilovně. Budu tedy mít hodně pohybu. Jaké produkty byste mi doporučili, abych měl výdrž při běhu, energii a sílu při výkonu? Také bych potřeboval nabrat svaly. Jaké produkty mám tedy používat? Je mi 24 let a vážím 64 kg. Děkuji za odpověď.

Rozhodující výživové opatření k tomu, abyste zvládl náročnost této přípravy a zvyšoval svoji výkonnost, je dostatečný příjem sacharidů.

Ty představují v podobě zásobního cukru svalové buňky (glykogenu) rozhodující energetický zdroj a vy se musíte postarat o to, aby jím byla svalová buňka maximálně naplněna. Kvalitní jídelníček, který bude obsahovat přirozené zdroje sacharidů a bílkovin, musí být samozřejmostí, ale to samo o sobě nestačí.

Je třeba využít i doplňky výživy, především v podobě sacharido-proteinových koncentrátů. Jednak je třeba se energií předzásobit, zvláště před vytrvalostním během, a jednak je třeba vyčerpanou energii doplnit po fyzické aktivitě, popřípadě i v jejím průběhu. Nevím, jak bude vypadat váš tréninkový den, ale pokud budete přemýšlet o vhodném jídle před tréninkem, které by vás zasytilo, ale nezatížilo a dodalo energii, tak doporučuji cca hodinu a půl před tréninkem použít kaši B4 ACTIVITY. Pokud se budete před tréninkem cítit unavený a budete chtít mít na trénink energii, použijte těsně před výkonem energetický gel ENDUROSNACK. Po výkonu použijte gainer MASS GAIN a to jak po běhu, tak po posilovně. Připravený nápoj vypijte v průběhu 20 – 30 minut po tréninku. Tuto dobu dodržte, je to velice důležité.

V případě posilovny pak ještě k tomuto produktu cca 1,5 hodiny po tréninku dodejte vysoce kvalitní a dobře stravitelné syrovátkové bílkoviny, například 100% WHEY PROTEIN. Před a po vytrvalostním běhu můžete na ochranu svalové hmoty použít větvené aminokyseliny AMINO BCAA MEGA STRONG. V případě energetické krize v průběhu tréninku použijte gely s okamžitou dodávkou energie - CARBOSNACK. Ovšem nepočítejte při kombinaci vytrvalostních tréninku a posilovny s nějakým výrazným nárůstem svalové hmoty (pokud vůbec), protože tvorba svalové hmoty a nárůst síly vyžaduje specifické podmínky.

A to nejen dostatečný přísun kvalitních bílkovin, ale především dostatek času na odpočinek.

1.1.2013

Virtuální prohlídka

Vítejte v Nutrendu.

Prohlédnout

30 years of experience

All in-house solution

ISO certified (9001, 22000)

Over 33 000 sqm area

Branded raw materials

Export to over 60 countries worldwide

Odebírejte náš newsletter

a získejte přehled o aktuálních akcích a novinkách.

Odebírat

800 750 750 Po-Pá (8h-16h)

Kontaktujte nás nutrend@nutrend.cz


Copyright © 2023 NUTREND D. S., a.s. Všechna práva vyhrazena