ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vítejte na našich nových webových stránkách! NUTREND už 30 let s vámi!

 JUDO - produkty při tréninku pro nárůst svalové hmoty

JUDO - produkty při tréninku pro nárůst svalové hmoty

Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem věcí na soustředění. Je mi 18 let, věnuji se judu a koncem ledna odjíždím na 2 týdny na soustředění. Budou tam 3x denně velmi náročné tréninky. Mým cílem je zlepšit se technicky i výkonnostně a také přibrat svalovou hmotu. Předem děkuji za odpověď.

Jaké si máte vzít doplňky, tak to velmi záleží na tom, jak máte zajištěn stravovací program z přirozených zdrojů. Pokud se jedná o sportovní soustředění, tak jeho pořadatel by měl k tomu přihlížet a zajistit vyváženou nutriční skladbu jednotlivých jídel se snahou pokrýt opravdu extrémní energetickou náročnost třífázových tréninků. Přesto budu brát v úvahu při doporučení doplňků výživy, že situace v této oblasti vůbec nemusí být ideální a že je třeba se zajistit z vlastních zdrojů.

Hned úvodem chci zdůraznit, že frekvence třífázových tréninků vám rozhodně neumožní nabírat svalovou hmotu, protože tento proces vyžaduje opravdu dostatek odpočinku (to je základní předpoklad růstu svalů) a navíc nárůst svalové hmoty je "běh na dlouhou trať", rozhodně ne otázkou dvou týdnů. Za tu dobu by byl přírůstek i za normálních okolností (a optimálních podmínek pro růst svalů) celkem nevýrazný. Budete rád, pokud budete schopen energeticky trojfázové tréninky vůbec pokrýt za současného udržení svalové hmoty na stávající úrovni, tedy vaší snahou musí být uchránit svalovou hmotu před katabolickými procesy vyvolanými náročnými tréninky.

Výživová opatření se musí soustředit na přísun dostatečného množství energetických zdrojů - a to jak před tréninkem, tak i po něm. Máte několik možností. Před tréninkem doporučuji použít relativně pomalu vstřebatelné sacharidy, například instantní kaši B4 ACTIVITY (1,5 hodiny před aktivitou) a zároveň větvené aminokyseliny na ochranu svalové hmoty AMINO BCAA MEGA STRONG tabs. Popřípadě můžete před tréninkem použít energetický gel ENDUROSNACK. Po tréninku je vaší prioritou co nejrychleji doplnit vyčerpaný svalový glykogen, k tomu se nejlépe hodí sacharidový koncentrát REGENER (případně MASS GAIN). Pokud se při tréninku dostaví energetická krize, pak můžete použít energetický gel založený na jednoduchých sacharidech CARBOSNACK. Samozřejmostí je dostatečný pitný režim (ISODRINX: 1 odměrka rozpuštěná v 800 – 1000 ml vody), protože nedostatek tekutin se negativně projeví na sportovním výkonu. Pokud byste měl problémy s přílišnou bolestivostí svalů, která bývá zapříčiněna jejich přetrvávajícím zvýšeným zakyselením (vyvolané odpadovým produktem pracovního metabolismu - kyselinou mléčnou), tak použijte ANTICRAMP.

1.1.2013

Virtuální prohlídka

Vítejte v Nutrendu.

Prohlédnout

30 years of experience

All in-house solution

ISO certified (9001, 22000)

Over 33 000 sqm area

Branded raw materials

Export to over 60 countries worldwide

Odebírejte náš newsletter

a získejte přehled o aktuálních akcích a novinkách.

Odebírat

800 750 750 Po-Pá (8h-16h)

Kontaktujte nás nutrend@nutrend.cz


Copyright © 2023 NUTREND D. S., a.s. Všechna práva vyhrazena