Kolo pro život 2016 Ještěd Tour Kooperativy

Kolo pro život 2016 Ještěd Tour Kooperativy

Ještědských stoupání se nezaleklo přes 1.200 bikerů. Sportovní areál ve Vesci, který je pro pořádání velkých sportovních akcí doslova jako stvořený, přilákal přes 1.200 místních i přespolních bikerů.

Už od rána se na kopcovité louce proháněla naše cyklistická budoucnost - malí závodníci poctivě bojovali o každý bodík do seriálu ČT :D Junior Trophy. Pro děti to byla zároveň předposlední šance vyjet si nominaci na Mistrovství dětí a mládeže při MS v Novém Městě na Moravě. Poslední příležitost umístit se mezi nejrychlejšími ve své kategorii a zúčastnit se Grand Prix ČT :D Junior Trophy budou mít nejmenší bikeři na Drásalovi. Ani ostatní ale nemusí plakat doma. V rámci mistrovství se mohou předem i na místě přihlásit do kategorie Open.

Osobnostmi byla tentokrát nabitá ještědská trasa C na 30 km. Spolu s 194 účastníky si přijeli zazávodit i paralympionik Michal Stark a dvě české hvězdy běhu na lyžích z týmu Superior Cyklofit High5 – Jiří Magál a Aleš Razým. Právě posledně jmenovaný ve své kategorii 23 – 39 let zvítězit a celkově se umístit na 4. místě. Na trase C všem vytřel zrak 15letý!!! mladíček Patrik Němec z týmu Jaroslav Kulhavý Cycling, který dorazil do cíle jako první s téměř minutovým náskokem před druhým Jakubem Novotným a bronzovým Janem Malířem (Nilfisk pro cycling). Poklonu zaslouží i Michal Stark, který do cíle trasy s převýšením téměř 1 km přijel na 142. místě.

Ačkoliv tomu parametry závodu Ještěd Tour Kooperativy příliš nenasvědčovaly, hlavní závod byl jedním z nejrychlejších závodů, který se letos v rámci seriálu Kolo pro život jel. Béčková trasa měřící 50 km patří sice mezi nejkratší, ale to, co chybělo v kilometrech, bylo dostatečně vynahrazeno výškovými metry. Celkové převýšení na trati bylo poctivých 1700m. Vítěz Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) tuto krásnou, technicky méně náročnou trasu, zvládl proletět za hodinku a tři čtvrtě před Jiřím Hudečkem (Giant Trans Brdy) a kolegou z týmu, Pavlem Boudným, který se zotavuje po nemoci a na zlatého stájového kolegu ztratil bezmála 2 min. Matouš už na Pražských schodech ukázal, že má skvělou formu a v Liberci to znovu potvrdil: „Na dnešní závod jsem se moc těšil. Profilově mě tenhle závod skvěle zapadl do tréninkového plánu. Čeká mě totiž v reprezentačním dresu maratonské Mistrovství světa ve Francii, kam bych rád přijel v co nejlepší formě. A hned potom, jako bonbónek, si dám pro změnu další Mistrovství světa, to naše, v Novém Městě, kde jsem v sedmičce nominovaných reprezentantů.“ Jako pikantnost uveďme, že Matouš hned po dojezdu do cíle nesvěsil nohy, ale znovu se v intenzivním tempu vydal vzhůru na Ještěd, aby co nejvíce simuloval světový maratonský závod v Laissac, který má délku 90 km. Ještěd mu tak vydal na 4 hodiny tvrdé dřiny! Ženám jasně kralovala Anna Šmídová (Nilfisk Pro Cycling), druhá za ní skončila Ivana Loubková (Rohozec Amulet) a třetí Jana Skrbková (Eleven Team Příchovice).

Celý závod se nesl ve znamení výhledu na pýchu Liberečáků - vysílač Ještěd. Trasa vedla stále směrem vzhůru a neštřila krásnými výhledy do údolí Jizerských hor opačným směrem. Druhá (a pro někoho překvapivě poslední) občerstvovací stanice, která již vykukovala na vrcholu dlouhé rovinky, naznačovala, že se blíží další výjezd směrem k vrcholu. Závodníci, kteří zde nebyli poprvé, do dalšího táhlého stoupání vjížděli s blaženým pocitem, že k vysílači je to už poslední výšlap. Nejen tady byla cítit skvělá podpora fanoušků, kterých se na různých úsecích trati vyskytovalo opravdu spousta. Slyšet bylo řehtačky a hlasitý křik přihlížejících, kteří nenechali ve štychu nikoho. Jeden z hlavních vrcholů Béčka byl průjezdem kolem vysílače pokořen a do cíle už to bylo buď z kopce, nebo po rovince.

Počasí si celé závodní odpoledne udrželo přívětivou tvář, program v zázemí byl jako vždy našlapaný a zábava pro celou rodinu byla dokonale zajištěna. I proto si to všichni účastníci KPŽ i jejich doprovod na jubilejním 10. ročníku Ještěd Tour skvěle užili. Po týdenní pauze už se nyní mohou všichni milovníci cyklistiky těšit na další závod, kterým bude česká biková kultovka Bikemaraton Drásal České spořitelny! Více na www.kolopro.cz

1.1.2013

Dárek k nákupu nad 2 500 Kč

Získejte stylové tričko nebo crop top

Dárek k nákupu nad 2 500 Kč

Objevte novou produktovou řadu

Objevit
Objevte novou produktovou řadu

Chutná a funguje

Objevit
Chutná a funguje

Odebírejte náš newsletter

a získejte přehled o aktuálních akcích a novinkách.

Doprava ZDARMA při nákupu nad

Vyberte si dárek ke každému nákupu

Speciální akce každý měsíc

Používáme kvalitní a značkové suroviny

Rychlá expedice vaší objednávky

Nutriční poradenství pro vás

Copyright © 2024 NUTREND D. S., a.s. Všechna práva vyhrazena