Matteo Trentin mistrem Evropy, Štybar na 24. místě

Matteo Trentin mistrem Evropy, Štybar na 24. místě

Za velmi nepříznivého počasí se dnes odehrál silniční závod mužů na Mistrovství Evropy v Glasgow. Na startu 230 kilometrů dlouhého závodu se sešlo téměř 136 závodníků bojujících o titul mistra Evropy.

Ten putuje zásluhou Mattea Trentina do Itálie, pro stříbro si dospurtoval Matieu Van der Poel (Holandsko), bronz získal Belgičan Wout Van Aert.

Závod na městském okruhu v Glasgow byl plný nečekaných zvratů. Hned v prvním kole se do úniku vydalo několik závodníků, k radosti českých fanoušků mezi nimi nechyběl ani Josef Černý. Na čele se na několik kol ustálila šestice závodníků, chvílemi s náskokem téměř pěti minut. Černému se bohužel nevyhnuly technické problémy a po komplikované opravě ze strany neutrálního vozidla musel vynaložit hodně sil, aby se do skupiny vrátil.

Přibližně v polovině závodu začal peloton navyšovat své tempo a uprchlíky pohltil. Tempo pak začaly udávat nejsilnější týmy v čele s Italy, Belgičany a Francouzi a hlavní pole se postupně tenčilo. Rozhodujícím pak byl nástup desetičlenné skupiny čtyři kola před cílem, která si začala budovat náskok před zbytkem pelotonu. Kvůli defektu a pádu některých závodníků se skupinka ještě ztenčila a o titul mistra Evropy se rozhodlo ve spurtu šesti závodníků.

Český lídr Zdeněk Štybar se po celou dobu závodu pohyboval v hlavním pelotonu. Rozhodující nástup ale nezachytil a dokončil na 24. místě: „Závod nebyl vůbec jednoduchý, kromě deště také hodně foukalo. Okruh byl technický, jakmile se na čele zrychlilo, na konci pelotonu byla selekce. Z mé strany to sice nebylo úplně ono, ale na to, že to byl pro mě závod po dlouhé době, jelo se mi celkem dobře. Udělal jsem trochu chybu, když odjížděla ta skupina, byl jsem tam, ale svěsil jsem nohy, protože za mnou byl ještě celý balík, nečekal jsem, že se rozdělí a podaří se jim odjet. Po závodě se to ale lehko říká...“ okomentoval v cíli průběh závodu Štybar.

Z ostatních českých jezdců závod nikdo nedokončil, přesto byly české barvy v jeho průběhu, zejména zásluhou Černého, vidět. Práci týmu ale Štybar pochválil: „Kluci z týmu dělali, co mohli. Nejvíce mi pomohl Háča (pozn. Vojtěch Hačecký), Pepa taky podal velký výkon, když strávil většinu závodu v úniku.

Poslední vystoupení silniční reprezentace na ME v Glasgow zhodnotil také trenér Tomáš Konečný: „Trať byla náročnější, než vypadala. Podmínky navíc ztížilo počasí. Jak říká Zdeněk, byla to selekce. Několik kol před cílem se začalo hodně nastupovat

a málokdo udržel tempo s nejlepšími. Štybar tam byl bez problémů, bohužel ale nezachytil rozhodující nástup, sice by tam byl v oslabení oproti Italům, Belgičanům a Holanďanům, ale měl by šanci na dobré umístění, je to škoda.

Výsledky:

1.1.2013

Dárek k nákupu nad 2 500 Kč

Dodržujte pitný režim ještě snadněji

Dárek k nákupu nad 2 500 Kč

Objevte novou produktovou řadu

Objevit
Objevte novou produktovou řadu

Překonejte sami sebe!

Objevit
Překonejte sami sebe!

Odebírejte náš newsletter

a získejte přehled o aktuálních akcích a novinkách.

Doprava ZDARMA při nákupu nad

Vyberte si dárek ke každému nákupu

Speciální akce každý měsíc

Používáme kvalitní a značkové suroviny

Rychlá expedice vaší objednávky

Nutriční poradenství pro vás

Copyright © 2024 NUTREND D. S., a.s. Všechna práva vyhrazena