O hubnutí s Olgou Šípkovou – 3díl

O hubnutí s Olgou Šípkovou – 3díl

Na nejčastější otázky o hubnutí odpovídá členka NUTREND Teamu Olga Šípková. Časté dotazy k hubnutí:

Jsou sladkosti při hubnutí opravdu zakázané?
Jsou sladkosti a sladkosti. Cukr samozřejmě také potřebujeme a pokud
„prázdné„ sušenky nebo sladké pečivo nahradíte vhodnými müsli tyčinkami, používáte pouze hnědý cukr nebo med, dále různé neslazené a nepražené cereálie, pufované chlebíčky s jogurtovou polevou atd… Myslím, že všichni víme o čem to je. A když jednou za čas zhřešíme třeba kvalitní čokoládou, tak nám to také neublíží.

Je pravda, že když nebudu večeřet, zhubnu?
Pokud se přes den kvalitně najíte a večer nepadáte hlady a únavou, tak proč ne.. ale troufám si opět poznamenat, že je to zase extrém, který výborně nahrává jo-jo efektu. Po čase zhubnete, vrátíte se zpět ke svým zvyklostem a tělo si začne schovávat. Dopřejte si dobrou kvalitní večeři a pak se člověk ani nemusí dojídat zbytečnostmi.

Po přechodu jsem hodně ztloustla, ačkoli jím stejně jako dřív. Mohu se přesto vrátit ke své dřívější váze?
My ženy si po 40ce nemůžeme moc vyskakovat. Jasně, přijde přechod, s ním změna hormonální hladiny a větší zpomalení metabolismu. Ale to neznamená, že je s námi amen. Stále platí a fungují stejná pravidla. Jíst pravidelně, dobře, a dost pohybu. Nevím, nakolik se člověk může vrátit k původní váze, to je velmi individuální, ale dá se na sobě stále pracovat. Jen je to o něco těžší…Nevzdávejte to, pro vlastní zdraví pohodu!

Pozoruji u svého desetiletého syna, že tloustne. Jak tomu zabráním?

To je další nešvar současné doby. Protože děti sedí více u IT vymožeností, nehýbou se a v nabídce je čím dál více umělých potravin a nesmyslných slazených nápojů. Je to ale v naší moci, u nás u rodičů, abychom naučili děti k pohybu a právně jíst. V dětství to ještě ovlivníme, v dospělosti už ne.

Jak rychle mohu hubnout, abych neměla JOJO efekt?
Jak jsem říkala a je to všeobecné pravidlo, čím pomalejší, tím trvalejší. Váha klesá pomalu, nejste unaveni, nemáte výkyvy váhy jste v pohodě. Normální je zhubnout max. 2kg tuku měsíčně.

Kolik mohu ztloustnout/přibrat v těhotenství?
Těhotenství není nemoc. Není třeba přistupovat k němu nijak zvlášť. Pokud jste zvyklí pohybu, hýbejte se, jistě s mírnými omezeními. Jezte normálně a ne za dva. Touto přirozenou cestou přiberete max 10 kilo, z čehož více než polovinu necháte na porodním sále.

Související články:

1.1.2013

Dárek k nákupu nad 2 500 Kč

Vyberte si protein ZDARMA

Dárek k nákupu nad 2 500 Kč

Objevte novou produktovou řadu

Objevit
Objevte novou produktovou řadu

Tak trochu jiná bonboinéra

To chci
Tak trochu jiná bonboinéra

Odebírejte náš newsletter

a získejte přehled o aktuálních akcích a novinkách.

Doprava ZDARMA při nákupu nad

Vyberte si dárek ke každému nákupu

Speciální akce každý měsíc

Používáme kvalitní a značkové suroviny

Rychlá expedice vaší objednávky

Nutriční poradenství pro vás

Copyright © 2024 NUTREND D. S., a.s. Všechna práva vyhrazena