Rally Dakar odstartovala! Kolomý ohodil fanoušky bahnem

Rally Dakar odstartovala! Kolomý ohodil fanoušky bahnem

Vůbec poprvé v devětatřicetileté historii slavné Rally Dakar odstartovaly posádky do soutěže z Asunciónu, hlavního města Paraguaye. Neuvěřitelnou atmosféru si na slavnostním pódiu užili Martin Kolomý a Aleš Loprais, kteří už netrpělivě vyhlížejí start ostré etapy

Na Nový rok skončily nekonečné formality a posádky TATRA BUGGYRA RACING týmu úspěšně odstartovaly vstříc téměř devíti tisícům kilometrů. „Dnes to byl jeden briefing za druhým. Na jednu stranu je to příjemné, protože se se všemi můžete pozdravit a je to vlastně i první a poslední moment, kdy se takhle všichni sejdeme. Už se ale nemůžeme dočkat chvíle, kdy se to celé rozjede,“ uvedl manažer týmu Jan Kalivoda.

Stejné pocity má také Aleš Loprais: „Před tím startem se to strašně vleče. Pro mne se vteřina rovná hodině. Je tu velké vedro a vlhko, ale tak to je pro všechny stejný. Já už jen čekám až to odstartuje, opadnou starosti s těmi přípravami a budeme se plně koncentrovat jen na výsledek.“

„Podium bylo moc pěkně zorganizované, a i přes nepřízeň počasí hodně fanoušků! Já si to hodně užil, ale jsem samozřejmě rád, že to konečně odstartovalo. Čekání už bylo dost. Také jsem plný očekávání, jaké ty tratě v Paraguayi budou,“ uvedl Kolomajz, který si na pódiu neodpustil sešlápnutí plynového pedálu až na podlahu a přítomné diváky ohodil bahnem. „Sranda musí být!“ dodal Martin.

Své poprvé si na Dakaru odbyl Karel Trněný, který bude krýt Lopraisovi, Kolomému a Prokopovi záda. „Neskutečná atmosféra. Měli jsme nějaké očekávání, ale těch diváků tam byla velká kvanta. Jsem natěšený a zároveň se trochu obávám toho, co nás čeká. Ale z počátku to jsou ty klasické rychlostní zkoušky, na které se těším,“ uvedl po startu Karel Trněný.

První etapa o celkové délce 454 kilometrů startuje dnes. Do měřeného devětatřicet kilometrů dlouhého úseku odstartuje Aleš Loprais (503) v 17:45h, Martin Kolomý (508) v 17:55h a Karel Trněný (553) s rychlou asistencí v 18:34h.

1.1.2013

Dárek k nákupu nad 2 500 Kč

Vyberte si protein ZDARMA

Dárek k nákupu nad 2 500 Kč

Objevte novou produktovou řadu

Objevit
Objevte novou produktovou řadu

Tak trochu jiná bonboinéra

To chci
Tak trochu jiná bonboinéra

Odebírejte náš newsletter

a získejte přehled o aktuálních akcích a novinkách.

Doprava ZDARMA při nákupu nad

Vyberte si dárek ke každému nákupu

Speciální akce každý měsíc

Používáme kvalitní a značkové suroviny

Rychlá expedice vaší objednávky

Nutriční poradenství pro vás

Copyright © 2024 NUTREND D. S., a.s. Všechna práva vyhrazena