Člen NUTREND teamu Michal Kulštejn školil závodníky! | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Člen NUTREND teamu Michal Kulštejn školil závodníky!

Člen NUTREND teamu Michal Kulštejn školil závodníky!

Datum: 9.9. 2015

V neděli 6. září se konala hned trojice akcí Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Tou první byl nominační sraz závodníků chystajících se na Arnold Classic Europe, druhou pak seminář rozhodčích a třetí seminář pro začínající závodníky. O nominaci na Arnold Classic Europe pojednáváme v samostatném článku, níže najdete krátká shrnutí obou seminářů. Ty se konaly v krásných prostorách kina Perštýn v úplném centru Prahy, kde na všechny účastníky kromě přednášejících čekalo i drobné občerstvení a pitný režim od svazového partnera společnosti Nutrend, které patří i touto formou za její dlouholetou podporu svazu kulturistiky velké poděkování.

Seminář rozhodčích
 
Jednalo se o druhé setkání rozhodčích v letošním roce, to první proběhlo před jarní soutěžní sezónou, druhé je pak novinkou letošního roku, která reaguje na výrazně se zvyšující počty závodníků a také na nové soutěžní disciplíny physique a bikiny fitness.
Seminář zahájil krátce po jedenácté hodině dopolední předseda SKFČR Martin Jebas, který mluvil o důležitosti seminářů a zodpovědnosti rozhodčích vůči závodníkům, kteří prezentují výsledky svých dlouhých příprav na soutěžních pódiích, kdy je naprosto stěžejní pro rozhodčí znát dokonale jednak pravidla jako taková, jednak ale i sledovat trendy v jednotlivých soutěžních disciplínách a pracovat na svém sebevzdělávání.
Na něj navázal předseda Sportovně-technické komise Martin Louda, který mluvil právě o důvodech zavedení druhého semináře před podzimní soutěžní sezónou a zmiňoval i sankce pro rozhodčí, kteří se seminářů nezúčastní. Následně přišlo na řadu zhodnocení jarní soutěžní sezóny, kdy byly zmíněny některé nedostatky i jejich následné řešení.
Poté se slova ujali předseda Komise škol a člen Komise rozhodčích Luboš Koumal a předseda Komise vrcholového sportu Vjačeslav Vinogradov, kteří se věnovali stylu pózování a kompletnímu hodnocení kategorií bikiny fitness a mužského physique. Na ně navázal Martin Jebas s tématem obecných soutěžních pravidel, kdy byly zmíněny jednak změny zavedené pro letošní rok a kde byly také diskutovány změny, o kterých se uvažuje pro rok následující.
Vjačeslav Vinogradov se následně věnoval jedné z velkých novinek letošního roku, a to zavedení mezinárodního stylu rozhodování, které bylo používáno již na jarních soutěžích a které se velmi osvědčilo. Závěr seminář pak patřil soutěžím letošního podzimu, informacím o pořadatelích a také o nominacích rozhodčích. Seminář byl ukončen krátce před druhou hodinou odpolední.
 
Seminář (nejen) pro začínající závodníky
 
Po půlhodinové přestávce na stejném místě začal seminář určený pro závodníky - především ty začínající, ale samozřejmě i pro jakékoliv další zájemce. Zde bylo více než příjemným zjištěním, že svůj zájem o nové informace projevilo i několik dlouholetých a úspěšných trenérů, kteří pravidelně chystají závodníky a kteří chtějí mít o soutěžích přesné a ověřené informace.
I přesto, že sál pro seminář měl více než 100 míst k sezení, krátce před začátkem musely být doneseny další židle, aby se všichni účastníci vešli. Takový byl o seminář zájem! Úvodní přivítání opět zajistil předseda svazu Martin Jebas, který se následně věnoval tématům rozdělení soutěží SKFČR, rozdílům mezi nimi a který seznámil přítomné s informacemi o všech kláních letošního podzimu. Řada informací byla podána od úplných základů, což odpovídalo úvodnímu "hlasování", kdy na otázku, kdo se chystá na své první závody v životě, zvedlo ruku dobrých 80 % z přítomných.
Po úvodní půlhodině si vzal slovo Luboš Koumal, který mluvil o soutěžní přípravě závodníků v kulturistice, klasické kulturistice a physique mužů, na něho pak navázala úspěšná reprezentantka v bodyfitness Michaela Růžičková, která stejnou tematiku probrala pro všechny kategorie žen. Řeč tak byla o důležitých aspektech soutěžní přípravy od objemového období přes předsoutěžní dietu až po závěrečné dny před soutěží a jejich specifika pro jednotlivé kategorie. V průběhu těchto i všech dalších i předchozích témat byl i dostatek prostoru pro odpovědi na otázky účastníků.
Následovala další témata v podání svazového předsedy, který se věnoval samotné účasti závodníků na soutěžích se zdůrazněním a podrobným rozebráním všech kroků, které musí závodník před soutěží i v den soutěže před, při i po prezentaci udělat, aby vše proběhlo v pořádku a on či ona mohli stanout na soutěžním pódiu. Zmíněna byla i základní pravidla soutěží a také otázky rozhodování a toho, jakým způsobem je při sčítání hodnocení jednotlivých rozhodčích zajištěna maximální objektivita finálních výsledků. Slovo si následně vzal Vjačeslav Vinogradov, který řekl několik slov k soutěžím z pohledu samotných rozhodčích.
Po této části se všichni přítomní rozdělili do čtyř skupin podle toho, v jaké soutěžní disciplíně se chystají startovat. Každé ze skupin se věnovali zkušení závodníci, kteří zčásti popisovali svoje soutěžní přípravy a kteří především odpovídali přítomným na desítky a desítky jejich otázek. Nejpočetnější skupině - závodnicím bikiny fitness - se věnovaly Veronika Kabátová a Eva Havelková, neméně početným závodníkům physique pak Michal Kulštejn. Bodyfitnesskám odpovídala na jejich otázky Michaela Růžičková, kulturistům a klasickým kulturistům pak Vjačeslav Vinogradov a Luboš Koumal.
I přesto, že konec semináře byl původně plánován krátce po páté hodině odpolední, témat k probrání i otázek přítomných bylo tolik, že poslední z účastníků odcházeli až krátce před sedmou hodinou večerní. Nezbývá než věřit, že seminář odpověděl všem (nejen) začínajícím závodníkům na všechny jejich otázky a pomohl jim v cestě za jejich soutěžním startem.
Pořadatelé semináře i tímto děkují všem přítomným za jejich účast - a těšíme se na viděnou ať už na soutěžích letošního podzimu, či v jarní mistrovské sezóně!
 
 Fotky z akce si můžete prohlédnout pod článkem ZDE.