Co děláme, když doběhneme závod | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Co děláme, když doběhneme závod

Co děláme, když doběhneme závod

Datum: 17.6. 2019

Právě teď je sezóna plná závodů. Každý víkend se běží malé, regionální, i ty velké. Na silnici, v horách i v přírodě. Co dělat v cíli?

Těsně po doběhu
Když protneme cílovou čáru, je potřeba se chvíli vydýchat. Protože okamžitě hned nejdeme do zázemí nebo do šaten, jako první přijde na řadu voda, která je vždy připravená. Pijeme neperlivou. V cíli bývá připravené občerstvení. Liší se to od závodů, ale nejčastěji si dáme kousek banánu nebo pomeranč. Pak se protáhneme, aby nás nebolely svaly.
 
Když si vyzvedneme tašky
Zvlášť pokud je zima, je důležité se převléknout do suchého. V naší tašce nosíme náhradní, suché oblečení. Když se převlékáme, namícháme si regenerační drink. Výborně funguje Regener. Nejvíce nám chutná příchuť červené ovoce. Ten vypijeme do půl hodiny po výkonu a ještě zapijeme vodou, například naší oblíbenou Nartes.
 
Jíme
Pokud to jde, jdeme se najíst normálního jídla. Tělo potřebuje energii. Ne vždy je to ale možné, tak na řadu přichází proteinová tyčinka. Výborně zasytí a dodá tělu vše, co mu chybí. Také zažene hlad do doby, než se najíme. Líbí se nám, že ji vždy můžeme mít s sebou a že můžeme střídat i příchutě. Třeba takové tiramisu nebo slaný karamel, tak pro ty máme slabost.
 
Regenerujeme
Po závodech velmi rádi jdeme do vířivky nebo do sauny. Svaly se uvolní a nebolí pak tolik. Doma pomůže teplá vana s arnikovou koupelí, nebo máme rádi arnikový sprchový gel. Pak se namažeme uvolňujícím přípravkem na svaly a velmi dobré je použít také masážní válec. Masírování na něm sice bolí jako čert, ale velmi účinně pomáhá.
 
Den po závodě nezahálíme
Není dobré druhý den jen ležet a nedělat nic. To pak začne bolet celé tělo. Naopak - svaly potřebují pohyb. Proto je skvělý lehký regenerační běh – pomalý. Klidně do pěti kilometrů nebo se jdeme projít. Pak jsme ve formě a připraveni na další tréninky.
 
Text: Soňa, Running2.cz
 

Fotogalerie