Co s sebou na maraton | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  Co s sebou na maraton

  Co s sebou na maraton

  Datum: 11.5.2016

  Pokud se chystáte na svůj první maraton, je dobré zvážit, jak v jeho průběhu doplňovat energii. Přece jenom i více než čtyři hodiny plné zátěže si řeknou o spoustu živin a minerálů. Já k tomu při svém prvním maratonu přistoupil následovně.

  Text: Michal Hrabec Running2.cz
  Můj první maraton byl Volkswagen pražský maraton 2014. Na něm je zajištěna voda každých cca 5 kilometrů. Správnou hydrataci je tedy potřeba řešit pouze před závodem, a to alespoň týden pravidelně pít malé množství každou půl hodinu. Na závod už není potřeba s sebou tekutiny brát, pouze se na každé občerstvovačce zastavit na vodu a jonťák. Vždy si ověřte, jak je na trati vašeho maratonu občerstvení zajištěno.
   
  Trochu jiné to je s výživou. I zde se vyplatí příprava. Poslední týden před závodem není dobré experimentovat v jídle, zejména poslední tři dny. Jíst to, co zažívání dobře snáší. Den před startem je pak vhodné jíst těstoviny nebo rýži. Pokud možno se vyhnout pálivým omáčkám a dochucovadlům. Ráno před startem je ideální lehká kaše asi hodinu před vyběhnutím. Například Nutrend B4 Activity.
   
  V případě, že vás přepadne hlad těsně před startem, je dobré mít u sebe energetickou tyčinku třeba Nutrend Voltage. Osobně mám u sebe vždy Flapjack. Běžet s úplně prázdným žaludkem není dobré. Běžné jídlo zase v žaludku „poskakuje.“
   
  Ačkoli jsou na většině občerstvovaček k dispozici banány a pomeranče, byl jsem si jistý, že mi to na doplnění energie a minerálů nebude stačit, protože jsem chtěl zaběhnout dobrý čas. Sáhl jsem tedy po osvědčených gelech Nutrend Endurosnack na dlouhodobou energii a Carbosnack na doplnění energie v okamžiku, kdy na mě přijde krize. Jeden Endurosnack jsem si dal před startem a druhý v půlce.
   
  Abych zabránil křečím, vzal jsem si s sebou několik tablet Anticrampu a Magneslife. Dvě tablety jsem si vzal půl hodiny před startem, potom každou půl hodinu další. Magneslife, fungující jako velká pomoc v okamžiku akutních potíží, jsem nakonec nepotřeboval a obdaroval jsem jím jednoho běžce s velkými křečemi někde v okolí 35. kilometru. Dostal ode mně také jeden Carbosnack a evidentně mu to pomohlo, protože na cílové rovince mě ještě pořádně prohnal.
   
  Já svůj první maraton zaběhl za 3:59:46 a to i přes to, že jsem na trati na hladkém asfaltu podklouzl a rozsekl si koleno. K zvládnutí mi pomohla dobrá příprava. Vše, co jsem před a v průběhu závodu jedl, jsem si vyzkoušel už dopředu, abych si byl jist, že s tím nebudu mít při běhu problémy. Užijte si svůj závod!
   

  Fotogalerie

  Seznam produktů

  Diskuse

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2018 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist