Cvičím pravidelně, ale nenabírám. Co s tím? Jak získat objem? | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Cvičím pravidelně, ale nenabírám. Co s tím? Jak získat objem?

Datum: 21.2. 2014

Dobrý den! Je mi 17 let a se svými 173 centimetry vážím 65 kg. Jím pravidelně 6x denně, pravidelně cvičím (asi rok) - a to jak doma na multifunkčním posilovacím stroji, tak v posilovně. Přibrat je pro mě ale noční můrou. Mám už nějaké vyrýsované svaly, mým cílem je však přibrat alespoň 5 – 10 kg a minimálně zdvojnásobit objem svalů (jde mi jen o objem, ne o sílu nebo vyrýsovanost). Proto vás žádám o doporučení produktů, které jsou k tomuto účelu vhodné. Děkuji a zdravím, Daniel.

Z vašeho popisu je jasné, že patříte mezi ektomorfní typy, neboli v kulturistické hantýrce "hardgainery" (těžce nabírající). Musíte tedy počítat s tím, že vás každý kilogram svalové hmoty bude stát velké úsilí a vyžadovat železnou disciplinu jak v oblasti tréninku, tak stravování.
Chci vás upozornit, že nárůst objemů svalů není v podstatě možný bez nárůstu síly, takže váš trénink musí být silově objemový, intenzivní, ale ne dlouhý (neměl by výrazněji překročit jednu hodinu). Pokud již rok cvičíte, můžete zařadit dělený trénink, který bude znamenat kvalitativní skok a možnost věnovat každé svalové partii podstatně větší pozornost.
Co se týče stravování, tak váš postup - tedy frekvence jídel co nejčastější - je v principu správný. Nesnažte se přejídat, tedy konzumovat velké porce najednou, protože takové jídlo váš organismus při rychlém metabolismu nevyužije v plné míře a tím se ochuzujete o cenné živiny. Právě pro vás mohou být dobrým pomocníkem sacharido-proteinové koncentráty, protože pitnou formou do sebe dostanete dostatečné množství živin bez velkého objemu stravy a navíc ve velmi dobře stravitelné pitné formě.
Po každém tréninku vám doporučuji bezprostředně použít gainer MASS GAIN, kterým doplníte energetické zdroje a následně tak za hodinu až hodinu a půl použijte proteinový koncentrát WHEY CORE 100. Před spaním použijte pomalé bílkoviny kaseinového typu a to nejlépe COMPRESS N.T. nebo nouzově tvaroh. Ještě jednu dávku proteinového koncentrátu - tedy WHEY CORE 100, si dejte jako svačinu i ve dnech, kdy netrénujete (svaly totiž rostou při odpočinku). Později můžete zařadit také kreatinové kůry – doporučuji produkt CREATINE MOHONYDRATE. Ovšem základem vašich uspokojivých výsledků musí být přirozená strava, která bude založena na disciplíně a naprosté pravidelnosti.
Více najdete také v našem článku pro pokročilé kulturisty v souvisejícím článku.

Seznam produktů