Davor Brdjanovič | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Davor Brdjanovič

Davor Brdjanovič

Datum: 26.10.2016

Davor Brdjanovič: "Hlavně se nevzdávat!"

Disciplína: (Classic) Bodybuilding
Facebook: www.facebook.com/davor.brdjanovic
Instagram: www.instagram.com/daki_brdya

Nejlepší výsledky
 • 1. místo, 2012 IFBB Juliette Bergmann Cup, -90kg
 • Celkový vítěz, 2012 IFBB Juliette Bergmann Cup
 • 1. místo, 2012 IFBB Open Rotterdamsche, -90kg
 • Celkový vítěz, 2012 IFBB Open Rotterdamsche
 • 3. místo, 2012 IFBB Dutch Championships, -90kg
 • 1. místo, 2013 IFBB Dutch Grand Prix, Classic Bodybuilding

Už jako malý kluk jsem byl hodně aktivní. Pobíhat venku a hrát si celý den mi nedělalo problém, takže začít dělat nějaký sport byla jasná volba. Začal jsem s judem, když mi byly asi 4 roky.
Ze začátku to bylo spíše hraní si s kamarády a legrace, ale s postupem času jsem začal být více a více ctižádostivý. Hned v prvním svém zápase jsem zvítězil! Od té doby jsem se zúčastnil nespočtu dalších turnajů a vždy jsem se umístil mezi třemi nejlepšími. Už ve dvanácti letech jsem získal hnědý pás Judoka, ale pak nastal zlom. Kvůli věkovým omezením jsem musel na postup k černému pásu čekat až do šestnácti let, což byl okamžik, kdy jsem ztratil další motivaci a zanedlouho s judem skončil.

V šestnácti jsem začal mít problémy s bederní páteří. Lékaři mi tehdy vysvětlili, že by bylo dobré začít znovu sportovat. Od malička jsem byl v plném zápřahu a mé tělo se zkrátka odmítalo vyrovnat s náhlým nedostatkem pohybu. Právě to byl moment, kdy jsem se rozhodl, že začnu cvičit. No, ze začátku jsem spíše lelkoval na krosovém trenažéru, který měl v sobě zabudovanou takovou hru, která se jeho aktivací spustila. Po asi dvou měsících jsem toho ale nechal.

O tři roky později jsem ale už chodil cvičit 3 – 5x týdně. Čas od času jsem toho na chvíli nechal (ať už kvůli prázdninám, nebo ztrátě motivace), ale právě tohle bylo období, kdy jsem začal brát cvičení vážně. Od kamarádů a z internetu jsem získával informace ohledně správného stravování, užívat proteiny a další suplementy, zkrátka se zabývat cvičením více do hloubky. Viděl jsem, jak se mé tělo mění doslova před očima, což byla pro mě obrovská motivace. O rok později už jsem cvičil s profesionálním trenérem, z čehož v podstatě čerpám dodnes. Právě díky jeho pomoci a zkušenostem se mi podařilo v roce 2012 vyhrát svou první soutěž, což byl pro mě takový odrazový můstek do světa opravdového bodybuildingu.

Co tě přimělo k tomu začít používat produkty společnosti NUTREND?
NUTREND je v tomto prostředí jednou z mála značek, které kladou opravdu vysoký důraz na špičkovou kvalitu jejich produktů. Díky širokému spektru produktů a bohaté paletě příchutí najdu všechno, co potřebuji právě u nich. A to v mnoha podobách – kapsle, prášky, hotové nápoje, zkrátka super kvalita za férovou cenu.

Jak ti produkty NUTREND pomáhají při tvém výkonu?
Od té doby, co trénuji opravdu těžké tréninky třeba 5 – 6x týdně, potřebuji pro své tělo opravdu rychlou a kvalitní regeneraci, aby bylo 100 % připravené na další trénink. Jídlo je samozřejmě základ, ale správná suplementace ve správný okamžik je nezbytná pro eliminaci ztrát svalové hmoty, zamezení zánětů a podobným nepříjemným zraněním, které vás můžou vyřadit ze hry. V extrémních případech, např. před závody, nebo focením, trénuji i dvakrát denně. NUTREND mi spolehlivě dobije baterky a posune mě tam, kde chci být!

Jaký je tvůj oblíbený NUTREND produkt, popřípadě který používáš nejvíce?
No, to je pěkně záludná otázka! Ale kdybych si měl vybrat, bude to BCAA mega strong powder. Používám BCAA vždy před, během a také po skončení tréninku. Dokonce i např. před ranním kardiem. Další skvělý produkt, který užívám nejen při tréninku, ale klidně i během dne je Carnitine activity drink (with caffeine). Tyhle nápoje nejen, že mají senzační chuť, ale zároveň pomáhají se spalováním tuků. Naprosto nadšený jsem z nového pre-workoutu N1. A nezbytnou věcí v mém jídelníčku je 100% Whey protein!

Dodržování přísné diety v závodu je nezbytné pro dosažení skvělých výsledků. Jak vypadá takový tvůj jídelníček v den závodu?
Vždycky si na závod beru uvařenou rýži a čerstvý ananas. Nikdy také nezapomínám vzít do batohu i proteinovou tyčinku Excelent a rýžové chlebíčky. Dále si pak s sebou beru nezbytný Pre-workout N1. Pokud nakombinuji tyto věci v ten správný moment v průběhu dne, můžu předvést senzační výkon na pódiu.

Jak se vlastně na takovou soutěž připravuješ? Kde a jak často trénuješ?
V závislosti na mé aktuální formě nastupuju do diety asi 8 – 12 týdnů před závodem. Trénuju 5 -6x týdně, do toho mám 2x denně kardio. Vždycky ale dbám na to, abych měl aspoň jeden den v týdnu jen na odpočinek, takže ani žádné kardio, prostě nic, jen relax.

Jak vypadá tvůj běžný tréninkový den?
Když jsem v přípravě před závodem, většinou vstávám velmi brzo. Na lačno si dám spalovačThermobooster a BCAA Mega Strong Powder a jdu si dát rychlé kardio, maximálně 30 – 40 minut. Hned poté se nasnídám a nabalím si věci na celý den, protože cestou z práce/univerzity jdu přímo do posilovny. Trénink netrvá déle než jednu hodinu, hned potom si dám kardio zase tak na 30 – 40 min a utíkám domů dát si pořádné jídlo. Po večeři si připravím jídlo na další den a pak už jen odpočívám.

Jak se dokážeš namotivovat k tak těžkému tréninku?
Většinou mě vyhecuje jenom ta představa závodů/focení, kterou mám před sebou. Jsem typ člověka, který dokáže podávat nejlepší výkony pod tlakem, takže s blížícím se závodem nebo termínem focení zkrátka dřu o to víc, abych udělal pro dobrý výsledek maximum. Posilování prostě miluju! Zní to možná trochu bláznivě, ale neskutečně mi to dobíjí energii a čistí hlavu.

Vzpomeneš si na svůj nejtěžší trénink v životě?
V podstatě každý trénink, řekněme týden před závodem, je pro mě extrémně náročný. Jenom si to představte, že jste v přísné dietě, vaše tělo je bez energie, cítíte se opravdu unaveně, ale stejně do tréninku musíte dát maximum, protože poslední dny před závodem jsou v přípravě rozhodující. Někdy mám sto chutí se na to uprostřed tréninku vykašlat a jít domů, ale vím, že to zkrátka musím dokončit! V tomto období, kdy tělo nestíhá, je to právě o hlavě. Ta vám umožní překonat vaše limity!

Vzpomeneš si na tvůj nejlepší závod? Ovlivnilo tě to nějak?
Ten nejlepší byl paradoxně hned ten první. Vůbec jsem netušil, co mě čeká, nebo jak moc náročné to bude. Pamatuju si, jak se mi v průběhu soutěže na pódiu honily hlavou myšlenky, na to, že normálně odejdu, že to prostě nezvládnu. Tak náročné to bylo! V jeden moment jsem se natočil směrem k publiku a lidé začali křičet a šílet, bylo to neskutečné! Jenom jsem tam stál a poslouchal je! Jakmile jsme odešli z pódia, přiběhl za mnou můj trenér a pár rozhodčích a říkali, že jsem vyhrál svou třídu a že se mám jít připravit na celkové srovnávání. Pocit z vítězství v mé třídě mi doslova vliv novou krev do žil! Po závěrečném srovnávání mě pak čekalo další překvapení, stal jsem se celkovým vítězem!

Tenhle závod mi dal hrozně moc. Naučil mě hlavně nevzdávat se! I když tě to téměř položí na kolena, ty do toho musíš dát všechno a vydržet! Věř v sebe sama, tvrdě makej a ten zbytek už nějak přijde.

TOP 5 NUTREND products:
 1. AFTER TRAINING PROTEIN
 2. 100% WHEY PROTEIN
 3. BCAA MEGA STRONG POWDER
 4. TRIBULUS TERRESTRIS TURBO
 5. PROTEIN BAR

Seznam produktů