Enduro Race Morávka | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Enduro Race Morávka

Enduro Race Morávka

Datum: 19.8. 2015

5 pestrých erzet, večerní prolog, přes 200 závodníků, borůvkové hody a tuny prachu. To vše bylo možné zažít během jednoho závodního víkendu v Malé Morávce pod Pradědem v bikeparku Kopřivná, během akce Enduro Race Morávka, kterou podporovala i společnost Nutrend.

Malá Morávka a Karlov pod Pradědem zažili uplynulý víkend svoji premiéru v české Enduro Serii. Pro závodníky bylo připraveno 5 erzet, které byly namotány v Bikeparku Kopřivná, Ski Areálu Myšák a jedna erzeta vedla lesem mezi zmíněnými areály a přivedla závodníky z jednoho údolí do druhého. Jezdci si mohli užít jízdu na čerstvě vyhrabaných jednodušších tratích v lese a zároveň využívali části stabilních bikeparkových drah.
Velkou novinkou v seriálu byl večerní prolog, který se jel již v sobotu za umělého osvětlení ve Ski Areálu Kopřivná jako zpestření nejen pro závodníky, ale i pro diváky, kterých bylo podél trati i díky Borůvkovým hodům opravdu požehnaně. Závodníci se museli poprat s několika zrádnými a uklouzanými odkloněnými zatáčkami, většími boulemi a jedním krátkým šlapavým úsekem. To vše těm nejrychlejším zabralo necelou minutu! Králem prologu se nakonec stal člen Nutrend Teamu Michal Prokop, který získal náskok necelé sekundy do nedělního hlavního závodu.

V celkovém hodnocení nakonec skončil Michal Prokop na druhém místě a závod si celkem pochvaloval. „Po loňském povedeném enduru v Malé Morávce jsem čekal, co si na nás organizátoři vymyslí letos. Změny byly sice jen kosmetické, ale zase o kus k lepšímu. Novinka v podobě nočního prologu byl super nápad a podle ohlasů jezdců i nadšených diváků se zamlouval. Já jsem byl v cíli rád, že jsem vůbec dojel, protože kvůli dvěma defektům jsem loni musel ze závodu odstoupit a ani letos v sobotním tréninku štěstí moc nepřálo. Dvě prořízlé gumy a ohnutá řídítka po pádu mi hned v sobotu připomněly loňský rok. Nicméně letos jsem dojel bez defektu a po menších chybách na 2. místě. Závod jsem si užil, erzety byly peckově připravené, takže za mě spokojenost. Během závodu jsem vyzkoušel i nový Carbosnack s kofeinem a musím říct, že mi v těžkých chvílích opravdu pomohl, nakopl mě a rychle dodal energii do dalších kilometrů.“

Fotogalerie