Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Popis kategorie

 
 

NUTREND Klub

Klub NUTREND


NUTREND Klub

Věrnostní systém pouze pro registrované členy nabízí celou řadu výhod. Nakupujte za výhodnější ceny na e-shopu NUTREND.cz a ve značkových prodejnách NUTREND stores! Více

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma Doprava ZDARMA
nad 1 400 Kč

Doprava ZDARMA

Při ceně objednávky od 1 400 Kč poštovné ZDARMA. Platí jen pro koncové zákazníky.
Muj profil

POWER BIKE BAR

POWER BIKE BAR

Profesionální sportovní výkon potřebuje i profesionální stravování. Velká dávka energie vložená do balení, které nebude při sportovní aktivitě překážet – to je „lepivá“ tyčinka POWER BIKE BAR od společnosti NUTREND. Tento produkt byl nahrazen novou řadou, s vylepšeným složením ho nyní najdete pod názvem ENDURANCE BAR.

Datum: 13.12.2013 10:56 Odpovědi: 6

bezlepek?

Autor:Lada Zemanová Datum:6.9.2018 17:14

Dobrý den,
jako celiak musím dodržovat bezlepkovou dietu. Čím lze POWERBIKE BAR v průběhu MTB závodu (a tyčinku VOLTAGE před závodem) ideálně nahradit?
Děkuji předem za odpověď.

Re: bezlepek?

Autor:Michal Tuček Datum:7.9.2018 07:53

Dobrý den
Jako celiak máte zúžený výběr produktů, ale v našem portfoliu najdeme vždy variantu, která bude vyhovující. Jako alternativu za tyčinku VOLTAGE bych doporučil FLAPJACK ve variantě gluten free. Kvůli velikosti této tyčinky bych ale doporučil konzumaci s větším odstupem od fyzické aktivity, nebo přijmout pouze jeho část. Tyčinka VOLTAGE obsahuje přibližně 1100 kJ při obsahu průměrných 40 gramech sacharidů a FLAPJACK v sobě nese cca 1700 kJ při průměrných 60 gramech sacharidů. 
Jako skvělou alternativu za tyčinku POWERBIKE lze doporučit bezlepkovou STREET XL FRUITY, která je zařazena mezi dětské tyčinky, ale nese v sobě stejné množství energie a přibližně stejný obsah sacharidů, jako tyčinka POWERBIKE.
M. Tůček 

energetické přípravky pro děti

Autor: Zbyněk Datum:26.5.2017 21:59

Dobrý den,

u všech energetických přípravků je uvedeno, že nejsou vhodné pro děti. Můj 14-ti letý syn dělá atletiku a cyklistiku a účastní se tedy i běhů trvajících déle než 1 hodinu a nebo MTB závodů na 50km tedy v délce necelých dvou hodin. Existují energetické doplňky, které by byly pro něho vhodné. Já osobně používám Enduro, Power Bike, Carbonex a Carbosnack. Je pro něho možné/vhodné také použít tyto přípravky?
Děkuji předem za odpověď
Zbyněk

Re: energetické přípravky pro děti

Autor:Michal Tuček Datum:29.5.2017 09:53

Dobrý den
Zde je nutno uvést, že pokud se jedná o dítě, které sportuje a provádí namáhavou a dlouhodobou fyzickou aktivitu, tak používání energetických přípravků omezené téměř není. Něco jiného je dodržení legislativy, kdy se bere ohled především na neaktivní děti, nebo nevhodné použití energetických zdrojů. Sportující tělo však potřebuje doplnit energii v kterémkoliv věku.
Mezi nejlepší produkty pro Vašeho syna pro aktivitu do 60 minut bych řadil ISODRINX v isotonickém ředění v průběhu aktivity. Pokud by se mělo jednat o aktivitu delší, tak bude na místě přidat ANTICRAMP (vždy 2 kapsle na jednu odměrku Isodrinxu) a případně lze použít tyčinku POWER BIKE BAR, nebo v situacích s vysokou tepovou frekvencí energetický gel CARBOSNACK v příchutích meruňka, nebo pomelo
Upozorňuji jen na nevhodnost použití většího množství stimulantů pro mladé sportovce ve věku Vašeho syna! Mezi nejznámější stimulanty patří zejména kofein.
S pozdravem
M. Tůček 

Dotaz

Autor:Marcela Datum:12.3.2014 11:48

Dobrý den,
je možné volit tuto tyčinku jako alternativu za gel ENDUROSNACK?

Odpověď

Autor:Tomáš Andree Datum:12.3.2014 11:49

Rozhodně je charakter obou výrobků podobný. Jedná se o přípravky pro pozvolné dodávání energie. Pokud vám tedy více vyhovuje tyčinka, lze ji během závodu či tréninku využití. Obsahuje velmi malé množství bílkovin a vlákniny a tudíž vás během fyzických aktivit nezatíží.