Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

NUTREND Klub

Klub NUTREND


NUTREND Klub

Věrnostní systém pouze pro registrované členy nabízí celou řadu výhod. Nakupujte za výhodnější ceny na e-shopu NUTREND.cz a ve značkových prodejnách NUTREND stores! Více

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma Doprava ZDARMA
nad 1 400 Kč

Doprava ZDARMA

Při ceně objednávky od 1 400 Kč poštovné ZDARMA. Platí jen pro koncové zákazníky.
Muj profil

ZMA

ZMA

Patentovaná směs s vysokým obsahem hořčíku a zinku v chelátové podobě. Forma vázaná na organické nosiče zaručuje vysokou využitelnost, spolu s vitamínem B6 produkt přispívá k normální činnosti nervové soustavy, funkci svalů, udržení normální hladiny testosteronu v krvi a podpoře metabolismu bílkovin a glykogenu.

Datum: 13.12.2013 10:56 Odpovědi: 36

Magnesium

Autor:Daniel Datum:13.11.2022 13:24

Dobrý den, není vhodnější použit v zma bisglycinát ktery je v multikomplexu když jde o přípravek na večer ? Prosím u isodrinxu je ve složení citrat hořečnaty ale není uvedeno množství, znate ho orientačně? Potřebuji přijimat hořčík ale citrate na me pusobí projimavě a samotný bysglicinate nemáte. Děkuji.

Re: Magnesium

Autor:Mgr. Janka Jančíková (Pálešová) Datum:14.11.2022 16:21

​Dobrý den, pokud víte, že Vám forma citrátu hořčíku nevyhovuje, doporučuji na večer MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS, kde je zmíněný bisglycinát hořečnatý 150 mg v dávce tj. 40% RRR. Prípravek ISODRINX obsahuje citronan hořečnatý v minimálním množství (na posledním místě složení produktu), \ pokud je látky méně než 15% RRR referenčního denního příjmu, legislativně není nutno uvádět v nutričním přehledu. Toto množství obvykle i citlivým jedincům nezpůsobuje žádné omezení, ale pokud trpíte na nějakou reakci, konzultujte se svým lékařem. S Pozdravem Mgr. Janka Jančíková


testosteron

Autor:Jana Provazníková Datum:1.7.2021 10:19

Dobrý den. Je pro mě preparát ZMA vhodný, když jsem 75letá žena, nesportuji, jenom trpím nočními křečemi?
Hladinu hořčíku v krvi mívám normální.
Zaráží mě na přebalu poznámka o udržení hladiny testosteronu. Je ten preparát určen jen pro muže?

Re: testosteron

Autor:Michal Tuček Datum:1.7.2021 14:39

Dobrý den

S ohledem na váš věk i v souvislosti s tím, že jste žena bych neviděl problém s doporučením tohoto produktu. Přijde mi pouze zbytečné používat jakýkoliv produkt s obsahem hořčíku, když hladinu hořčíku máte v normálních mezích (aspoň jak sama píšete). Svalová křeč může být například způsobena nedostatečným krevním zásobením pracujícího svalu nebo naopak poruchou v odplavování katabolitů svalového metabolizmu. 

Pokud vám doplnění hořčíku přímo nedoporučil lékař (a ten by tak učinil pouze při jeho deficitu v těle), není nutné jakýkoliv suplement na bázi hořčíku přijímat.

Informace ohledně udržení normální hladiny testosteronu souvisí s přítomností zinku v produktu ZMA. Koncentrace zinku v těle u zdravého jedince korelují mimo jiné s koncentracemi testosteronu. V rámci této konkrétní problematiky se jedná o přirozený jev který souvisí s přirozenou hormonální produkcí. Z tohoto důvodu se žena po podání zinku nemusí obávat zvýšené hladiny testosteronu, když k tomu nemá hormonální dispozici.

M. Tůček

Otázka

Autor:Jan Gajdoš Datum:14.3.2021 19:56

Dobrý den, chci se zeptat jestli se může kombinovat na noc s glutaminem mega strong??

Re: Otázka

Autor:Michal Tuček Datum:15.3.2021 10:11

Dobrý den

Kombinaci produktu ZMA a produktu GLUTAMIN MEGA STRONG POWDER nedoporučuji, díky vysokému obsahu zinku v obou produktech. Produkt ZMA můžete při doporučeném dávkování kombinovat s produktem GLUTAMINE nebo s produktem GLUTAMINE COMPRESSED CAPS.

M. Tůček

Užívání ZMA

Autor:Adam C. Datum:19.10.2020 09:10

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné užívat ZMA s Bcaa mega strong drink?
Děkuji

Re: Užívání ZMA

Autor:Michal Tuček Datum:19.10.2020 09:50

Dobrý den

Kombinace zmíněných produktů je možná, nicméně bych doporučil omezení příjmu dalších doplňků stravy, které obsahují zinek.

M. Tůček

Tribulus

Autor:Stanislav Datum:19.9.2020 12:47

Dobrý den může se kombinovat ZMA,FAT DIRECT A TRIBULUS TERRESTRIS DĚKUJI

Re: Tribulus

Autor:Michal Tuček Datum:21.9.2020 09:58

Dobrý den

Kombinace uvedených kapslových produktů ZMA a TRIBULUS TERRESTRIS TURBO by měla být bezproblémová při použití vždy jedné kapsle od každého produktu. Příjem zinku při plném dávkování by byl z dlouhodobého hlediska neúměrný.

Pokud je třeba zmíněnou kombinaci podpořit produktem pro podporu redukce tělesné hmotnosti bude vhodnější použít tekutý produkt FAT DIRECT SHOT, který se používá před fyzickou aktivitou a tedy s dostatečným odstupem od zmíněných kapslí.

M. Tůček

Křeče a záškuby v lýtkových svalech

Autor:Pavel Turek Datum:10.8.2020 13:54

Dobrý den,
prosím Vás, poslední dobou mám problémy s křečemi a záškuby v lýtkách, je tento produkt pro eliminaci mých problémů nejvhodnějším možným řešením?
Děkuji za odpověď.

Re: Křeče a záškuby v lýtkových svalech

Autor:Michal Tuček Datum:10.8.2020 15:35

Dobrý den

Z vašeho dotazu není patrné, zda je příčinou zmíněných problémů vysoká fyzická zátěž, nebo třeba zdravotní stav.

Jednoznačně mohu odpovědět, že produkt ZMA může být pomocníkem v případě, že máte nízkou hladinu hořčíku. Nízká hladina hořčíku bývá jednou z příčin křečí a nekontrolovaných svalových kontrakcí. Nelze to ale tvrdit jednoznačně, protože příčin těchto stavů může být více.

Pokud trpíte dlouhodobě deficitem hořčíku, bude lepší když tělu dodáte tento prvek v menších dávkách a opakovaně v průběhu celého dne.

M. Tůček