Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Nutrend klub

Nutrend klub

Nutrend klub

S členskou kartou můžete sbírat body za každý nákup, uplatnit slevu 10% na všechno zboží a zúčastnit se cvičebních plánů a se splněním všech Vašich sportovních cílů. Více....

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma Doprava ZDARMA
nad 600 Kč

Doprava ZDARMA

Při ceně objednávky od 600 Kč poštovné ZDARMA. Platí jen pro koncové zákazníky.
Muj profil

BCAA MEGA STRONG POWDER

BCAA MEGA STRONG POWDER

Tento prvotřídní produkt obsahuje mimořádnou kombinaci účinných látek v instantní podobě. Základem produktu jsou esenciální větvené aminokyseliny L-leucin, L-isoleucin a L-valin. Vzájemný poměr těchto větvených aminokyselin je 4:1:1 pro L-leucin.

Datum: 13.12.2013 10:56 Odpovědi: 79

Protein bez mléčného základu

Autor:Pavlina Datum:11.9.2019 10:06

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jaký doplněk stravy pro zvýšení příjmu bílkovin byste mi doporučili pokud nechci nic s mléčným základem. V těch amino- se nevyznám, co ma a nemá smysl.

Jsem žena, 28 let, cvičím denně, nic vrcholového, jen tónování a zpevnění korzetu.

Děkuji!

Re: Protein bez mléčného základu

Autor:Michal Tuček Datum:12.9.2019 11:00

Dobrý den
Muži bych při tomto požadavku doporučil 100% BEEF PROTEIN, ale pro ženu si v tomto případě dovolím doporučit produkt, který obsahuje všechny proteogenní esenciální aminokyseliny s názvem EAA MEGA STRONG POWDER. Ostatní neesenciální proteogenní aminokyseliny tvořící tělesnou bílkovinu si dokáže naše tělo syntetizovat (vyrobit) samo z jiných živin nebo zdrojů a jejich přítomnost ve stravě není za všech okolností podmínkou. Přítomnost esenciálních aminokyselin ve stravě však má význam a díky tomuto doplňku stravy můžete jejich příjem částečně pokrýt.
M. Tůček 

dávkovanie BCAA

Autor:Martin Datum:30.8.2019 14:32

Dobrý deň,
chcel by som sa Vás opýtať, či je možné brať BCAA pred treningom, v priebehu treningu a po treningu? Ak nie, tak aké správne dávkovani by ste mi doporučili? Chodím na thaibox a tam telo dostáva docela záhul.
Ďakujem. Martin

Re: dávkovanie BCAA

Autor:Michal Tuček Datum:30.8.2019 14:53

Dobrý den
Máte-li ve stravě nedostatek esenciálních aminokyselin s rozvětveným řetězcem (BCAA), můžete přijímat například z doplňku stravy i opakovaně. 
Pokud ale uvažujete o doplnění živin v souvislosti se zvýšenou fyzickou aktivitou, doporučím vám produkt se zastoupením většího spektra živin. Jako vhodný, především po tréninku, se v tomto případě jeví COMPRESS B.I.G., nebo RECOVERY PROTEIN SHAKE.
S pozdravem
M. Tůček 

BCAA mega strony

Autor:Pavel Datum:11.7.2019 16:54

Mam dotaz když budu brát BCAA mega strong powder a beru i protein cfm instant wpc tak co si mám nepred dat před tréningem a poněm jak to mám dávkovat děkuji za odpověď.

Re: BCAA mega strony

Autor:Michal Tuček Datum:15.7.2019 09:22

Dobrý den
Pokud jste se rozhodl pro tuto kombinaci, doporučuji následující:
Aminokyseliny jsou rychle vstřebatelné, a proto nebudou překážou v rámci trávení před sortovní aktivitou. Vysoce koncentrovaná bílkovina v instantní podobě patří také k rychle vstřebatelným potravinám, nicméně bezprostředně přes sportovní aktivitou vhodná není. Pokud vám to situace v průběhu dne nedovolí jinak, můžete produkt s vysoce koncentrovanou bílkovinou použít po fyzické aktivitě, u které nedošlo k významnějšímu vyčerpání glykogenu. Pokud ale absolvujete trénink delší a intenzivnější, než je obvyklé, doporučím po takovém tréninku jako vhodnější produkt AFTER TRAINING PROTEIN.
M. Tůček 

Doplňky stravy v práci

Autor:Lukáš Datum:3.6.2019 01:27

Dobrý den, již zhruba 4 měsíce aktivně cvičím, ovšem momentálně jsem byl nucen změnit pracovní pozici a chci se zeptat, zda-li je vhodné dávkovat BCAA, jelikož se mi změnila povaha práce. Pracuji 7,5h denně v depu při vykládce a nakládce balíků s tím, že některé balíky váží i 30kg a mě jde hlavně o to, abych neztrácel svalovou hmotu bez doplnění energie. V práci zvládnu (vlastní) oběd, jelikož jídelníček mám naplánován. Vzhledem k rychlejšímu tempu v práci si nechci kazit výsledky. Cvičím 3-4x týdně s tím, že po tréninku si dávám Compress Gainer a na noc Micellar Casein. Mám dávat Gainer i v práci nebo třeba pouze BCAA? Můžete mi prosím poradit vhodnou formu doplňků a jejich načasování? Děkuji. Poznamenal bych, že mám velmi štíhlou postavu, ale pociťuji změny k lepšímu, jen by mne zajímalo, jak pokračovat, děkuji. 178/55-23 let

Re: Doplňky stravy v práci

Autor:Michal Tuček Datum:5.6.2019 08:35

Dobrý den
Vaše práce působí podle popisu opravdu náročně. Předpokládám u takové činnosti zvýšený výdej energie, a proto lze uvažovat o případné svačině z gaineru nebo energetické tyčinky.
Mezi gainery jednoznačně doporučím COMPRESS B.I.G. Je nejkomplexnější a obsahuje i poměrně dost bílkoviny k podpoře syntézy bílkoviny tělu vlastní.
Pokud budete potřebovat pevnou stravu a nebude možné konzumovat běžnou sravu (například z časových důvodů), doporučím energetickou tyčinku FLAPJACK.
COMPRESS B.I.G. lze při takto namáhavé práci použít i 2x denně, neměl by ale běžnou stravu nahrazovat. Měl by představovat zdroj živin nad rámec běžné stravy.
Zmíněný MICELLAR CASEIN je dobrá volba. Kromě kvalitní bílkoviny s pomalejším uvolněním aminokyselin přijímáte s tímto produktem i probiotické a prebiotické složky a slušnou porci vápníku.
M. Tůček

Kruhový trénink

Autor:Honza Datum:28.3.2019 16:48

Ahoj, je mě 50 let cvičím KT a přidal jsem cvičení v posilovně a běhání, které je každodenn. Musím brát BCAA pravidelně nebo stačí pouze v den tréninku v posilovně?

Re: Kruhový trénink

Autor:Michal Tuček Datum:29.3.2019 08:27

Dobrý den
Aminokyseliny jsou součástí bílkoviny, kterou předpokládám, že konzumujete v průběhu dne. Čím kvalitnější bílkovinu přijímáte, tím lepší obsah a poměr aminokyselin vaše tělo dostává.
Aminokyseliny z potravinových doplňků tedy "brát" nemusíte, ale jejich doplnění může být užitečné v situacích, kdy je některá aminokyselina ve vaší stravě nedostatečně zastoupena, nebo v situacích, kdy lze předpokládat zvýšenou ztrátu aminokyselin, například vlivem náročné a dlouhodobé sportovní aktivity.
Pokud předpokládáte nedostatečný příjem esenciálních aminokyselin díky nedostatečné kvalitě stravy, lze zdroj esenciálních aminokyselin přijmout každodenně. V případě, kdy předpokládáte zvýšenou ztrátu aminokyselin vlivem náročné a dlouhodobé sportovní aktivity, můžete zdroj esenciálních aminokyselin přijímat v období okolo takové sportovní aktivity.
M. Tůček 

aminokyseliny?

Autor:Pavel Datum:21.3.2019 14:22

Je mi 71 let, běžně chodím do práce (recepce), jsem relativně fit, ale poslední rok mám těžké nohy a cítím se více unaven.
Doslechl jsem se, že aminokyseliny mě "probudí"
Poradíte, prosím. Děkuji Pavel

Re: aminokyseliny?

Autor:Michal Tuček Datum:22.3.2019 09:06

Dobrý den
Je přirozené, že s přibývajícím věkem se mohou objevovat symptomy, které se dříve neprojevovaly. Svou situaci bude vhodné konzultovat s lékařem a dát na jeho doporučení spíš, než na doporučení laické veřejnosti. Příznaky těžkých nohou a únavy mohou spíše svědčit o deficitu nějakého minerálu, případně vitamínů. Tento stav není v tomto věku ničím neobvyklým, protože díky nižší sekreci enzymů, lze předpokládat i snížený příjem živin ze stravy.
Pokud byste volil cestu bez konzultace s lékařem, doporučil bych vám z hlediska doplnění stravy produkt MULTIMINERAL COMPRESSED CAPS (upozorňuji však, že se jedná o větší kapsle), dále doplněk OMEGA 3 PLUS a směs trávicích enzymů.
M. Tůček