Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

NUTREND Klub

Nutrend klub

NUTREND Klub

S členskou kartou můžete sbírat body za každý nákup, uplatnit slevu 10 % na všechno zboží a zúčastnit se cvičebních plánů a se splněním všech Vašich sportovních cílů. Více....

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma Doprava ZDARMA
nad 600 Kč

Doprava ZDARMA

Při ceně objednávky od 600 Kč poštovné ZDARMA. Platí jen pro koncové zákazníky.
Muj profil

COMPRESS B.I.G.

COMPRESS B.I.G.

COMPRESS B.I.G. je prémiový a velmi dobře vyvážený gainer s vysokým obsahem proteinu. Zcela unikátní složení zajistí vhodný poměr živin pro svalový růst, ale současně představuje ideální produkt pro účinnou regeneraci. COMPRESS B.I.G. je díky skvělé stravitelnosti možné konzumovat bezprostředně po tréninku, nebo v krátkém čase před fyzickou aktivitou.

Datum: 13.12.2013 10:56 Odpovědi: 128

Vhodný přípravek

Autor:Martin Datum:21.6.2020 15:07

Dobrý den, žádám Vás o radu. Je mi 22 let a v současnosti chodím na fyzicky namáhavou brigádu, při níž bych nechtěl ztrácet svalovou hmotu. Mohli byste mi doporučit vhodný přípravek, který by mi k tomu dopomohl?

Re: Vhodný přípravek

Autor:Michal Tuček Datum:22.6.2020 15:45

Dobrý den

Pokud se jedná o práci, při které je zvýšený energetický výdej v rámci delšího času, tak jednoznačně doporučím produkt COMPRESS B.I.G. Protože netuším, jaké budete mít možnosti stravování v průběhu pracovní doby, tak nemohu upřesnit doporučení. Obecně lze ale doporučit popíjet vytvořený koktejl v delším časovém úseku, aby nedošlo k významnému vzestupu glukózy, jako po jednorázovém vypití. Při použití produktu COMPRESS B.I.G.
dodržujte vždy alespoň hodinový odstup od běžné stravy.

M. Tůček

Sacharidy

Autor:Tom Datum:25.5.2020 21:27

Zdravím, po posilování užívám AFTER TRAINING PROTEIN ale občas už potom nezvládnu doplnit dostatek sacharidů ze stravy. Dal by se tento, případně jiný produkt užít pro doplnění sacharidů ještě po ATP? Pokud ano, s jakým časovým rozestupem po ATP? Děkuji.

Re: Sacharidy

Autor:Michal Tuček Datum:26.5.2020 13:19

Dobrý den

U drtivé většiny doplňků stravy představuje maltodextrin majoritní část sacharidové složky. Maltodextriny jsou hydrolyzovaným škrobem, který se díky hydrolýze stává pro náš trávicí trakt dostupnější a glukóza se z něj uvolňuje rychleji. Takové doplňky stravy tedy ovlivňují vzestup glykemie a měly by se tedy konzumovat převážně v období okolo energetického výdeje (například okolo sportovního výkonu).

Pokud tedy máte větší energetický výdej než jste původně předpokládal a produkt AFTER TRAINING PROTEIN vám neposkytuje dostatečnou dávku snadno dostupných sacharidů ihned po tréninku pro podporu regenerace, zaměňte ATP za dotazovaný COMPRESS B.I.G., nebo jiný významný zdroj sacharidů.

S větším odstupem času od sportovní aktivity bude potom vhodnější přijímat takové typy sacharidů, ze kterých se glukóza uvolňuje pomaleji. Zde se uplatní klasické zdroje vyskytující se ve stravě, jako jsou například cereálie, těstoviny, rýže, brambory...

M. Tůček


MASS GAIN

Autor:Ondřej Daněk Datum:24.4.2020 00:39

Dobrý den, rád bych zakoupil produkt na zlepšení regenerace. Trénink do 1,5h a jedná se o Crossfit. V sekci regenerace jsem našel MASS GAIN, COMPRESS B.I.G.,AFTER TRAINING PROTEIN. Můžete mi poradit, jaký zvolit, případně, jaké rozdíly jsou v těchto produktech?
Děkuji
S pozdravem
Ondřej Daněk

Re: MASS GAIN

Autor:Michal Tuček Datum:27.4.2020 09:49

Dobrý den

Protože řešíte zlepšení regenerace, tak vycházím z předpokladu, že v současné chvíli máte regeneraci nedostatečnou. V souvislosti s podporou regenerace je třeba zohlednit složení stravy celkově., protože regenerace se neodvíjí od jedné porce stravy, nebo jednoho doplňku stravy, ale závisí na složení několika porcí stravy po náročném sportovním výkonu.

Máte-li aktivitu v pozdějších hodinách večer a po sportovní aktivitě nepřijmete dostatečné množství sacharidů lze doporučit produkt RECOVERY PROTEIN SHAKE. Pokud však zvládnete přijmout například jednu porci s významnějším zdrojem sacharidů (těstoviny, brambory nebo rýže), bude pro vás vhodnější produkt AFTER TRAINING PROTEIN.

Mezi produkty jsou rozdíly zejména v obsahu sacharidů a také látek podílejících se na základních procesech v lidském těle (vitamíny a minerální látky). Pamatujte si, že čím větší energetický výdej podstoupíte, tím více sacharidů by se mělo přijmout na podporu regenerace. Takzvané rychlé cukry by se měly přijímat pouze v období okolo sportovní aktivity a ostatní příjem sacharidů by měl být z komplexnějších zdrojů (strava). 

V případě, že přijímáte ve stravě celkově menší množství sacharidů, tak hrozí, že se u vás bude zhoršená regenerace projevovat častěji. Pro doplnění významnějšího množství sacharidů mohu doporučit produkt COMPRESS B.I.G., ale za běžných podmínek by u popisované sportovní aktivity nemusel být nutností.

M. Tůček 

Upřesnění sacharidů

Autor:Marcel Vodný Datum:13.2.2020 18:28

Děkuji za vaši odpověď. Chápu tedy dobře, že naopak je Palatinoza uvedena na etiketě v cukrech?
Co se týče GI maltodextrinu, tak biochemie uvádí co jsem dohledal 85-105, předpokládám že to je v rozsahu používaných hydrolýz.
Děkuji

Re: Upřesnění sacharidů

Autor:Michal Tuček Datum:14.2.2020 10:04

Dobrý den
Ano zcela správně! Palatinóza je disacharid složený z glukózy a z fruktózy. Proto se legislativně řadí mezi cukry.
Stejný poměr glukózy a fruktózy má například i sacharóza (kuchyňský cukr), ale Palatinóza na rozdíl od kuchyňského cukru obsahuje glykosidovou vazbu, která je obtížněji pro náš trávicí trakt rozložitelná. Glukóza se tedy z Palatinózy uvolňuje pomaleji a glykemický index Palatinózy je poměrně nízký (GI32)!
Současně jste narazil jste na legislativní i výživový problém! Zatímco se maltodextrin legislativně řadí mezi sacharidy, jeho glykemický index odpovídá dle stupni hydrolýzy téměř čisté glukóze! Palatinóza je zase uvedená mezi cukry, ale glykemii zvedá pomalu a po delší dobu.
Drtivá většina zákazníků se v této problematice neorientuje a na základě marketingových informací se domnívá, že produkty s maltodextrinem mohou klidně konzumovat i bez fyzické aktivity, protože v tabulce energetických hodnot vidí pouze sacharidy a obráceně cukry za všech okolností zavrhují.
Produkt COMPRESS B.I.G. je určen pro doplnění živin buď před sportovní aktivitou, nebo po náročné sportovní aktivitě. Před aktivitou tělo dostane díky tomuto produktu kromě snadno stravitelné bílkoviny i směs rychlé energie (maltodextrin a glukóza) a pomalejší energii (Palatinóza) využitelné pro svalovou práci. Po sportovní aktivitě je zde opět dostatečné množství bílkoviny pro obnovu svalstva a stejná energie pro částečnou obnovu zásob glykogenu. Mimo sportovní aktivitu by měl člověk konzumovat komplexní sacharidy, které neobsahují významné množství hydrolyzovaných škrobů a glukóza je z nich uvolňována v podobných hodnotách jako například z Palatinózy. Doplňuji pro informaci, že uvolnění glukózy do krve, tedy i výši glykemického indexu také ovlivňuje přítomnost ostatních živin v dané porci.
M. Tůček 

Upřesnění sacharidů

Autor:Marcel Vodný Datum:12.2.2020 13:12

Dobrý den,
jak je prosím možné, že uvádíte obsah Palatinozy 11%, a zároveň je pouze 16% cukrů z celkových 65% sacharidů? Vypadá to, jako kdybyste neměli maltodextrin zahrnutý v cukrech. Děkuji

Re: Upřesnění sacharidů

Autor:Michal Tuček Datum:13.2.2020 15:06

Dobrý den
Maltodextrin je hydrolyzovaný škrob. Díky hydrolýze dojde k takzvanému "naštípání" dlouhého glukózového řetězce škrobu na kratší glukózové řetězce. Délka jednotlivých glukozových řetězců (štěpů) záleží na stupni hydrolýzy. Nejčastěji se maltodextrin vyskytuje ve formě krátkých glukózových štěpů v délce od třech do dvaceti molekul glukózy, spojených glykosidovou vazbou.
Pro doplnění informací uvádím, že mezi cukry se legislativně řadí pouze monosacharidy (tedy například samostatné monomery glukózy, případně monomery fruktózy, nebo monomery galaktózy) a disacharidy (tedy maximálně dva monomery v řetězci spojené glykosidovou vazbou, jako jsou například sacharóza, maltóza, laktóza, nebo třeba Palatinóza), které jsou v maltodextrinu zastoupeny minimálně, nebo vůbec a proto se maltodextrin mezi cukry nemůže počítat.
Předpokládám, že vás zajímá spíš glykemický index maltodextrinu, který je poměrně vysoký (jeho hodnota opět záleží na stupni hydrolýzy).
Základní informace o skladbě, struktuře a funkci sacharidů naleznete v biochemii.
M. Tůček

Suplementace

Autor:Petr Macháček Datum:25.1.2020 11:50

Dobrý den, aktivně se věnuji fotbalu, trénujeme každý den + o víkendu zápas. Snažím se do tréninku zapojit i posilovnu. Je mi 18 let. Doporučil byste mi spíše Mass Gain nebo B.I.G Compress ? Díky.

Re: Suplementace

Autor:Michal Tuček Datum:27.1.2020 09:37

Dobrý den
Dotaz vztažen k charakterově podobným výrobkům, ale zákazníkům zpravidla doporučuji COMPRESS B.I.G.
MASS GAIN je založen na syrovátkovém proteinovém koncentrátu s vyšším zastoupením laktózy. COMPRESS B.I.G. je sice dražší produkt, ale sacharidová složka je tvořena převážně maltodextrinem a značkovým disacharidem Palatinózou, která se uvolňuje pomaleji, než většina běžných cukrů a sacharidů. Bílkovinnou složku produktu tvoří směs syrovátkového proteinového izolátu, syrovátkového proteinového koncentrátu a hydrolyzovaného kaseinu. Vše to jsou rychle stravitelné bílkoviny s vysokou biologickou hodnotou. Také obsažený zinek, hořčík a vitamíny mají význam pro metabolismus makronutrientů, svalovou práci a snížení únavy.
Pokud má sportovec dostatek času v průběhu pro příjem běžné stravy a netrpí výraznějším energetickým deficitem, může ještě zvolit produkt RECOVERY PROTEIN SHAKE, který je naopak zaměřen na osoby s laktózovou intolerancí a ve složení má enzym, který pomáhá laktózu štěpit. Současně dodá tělu efektivní kombinaci sacharidových zdrojů a potřebných minerálů.
M. Tůček