Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

NUTREND Klub

Klub NUTREND


NUTREND Klub

Věrnostní systém pouze pro registrované členy nabízí celou řadu výhod. Nakupujte za výhodnější ceny na e-shopu NUTREND.cz a ve značkových prodejnách NUTREND stores! Více

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma Doprava ZDARMA
nad 1 400 Kč

Doprava ZDARMA

Při ceně objednávky od 1 400 Kč poštovné ZDARMA. Platí jen pro koncové zákazníky.
Muj profil

BCAA LIQUID

BCAA LIQUID

Esenciální větvené aminokyseliny (BCAA) ve volné krystalické formě, doplněné o vitamín B6 přispívající ke snížení míry únavy a vyčerpání. Tekutá podoba představuje nejrychlejší způsob vstřebávání aminokyselin. Produkt vyhledávaný pro podporu sportovního výkonu a ochranu svalové hmoty.

Datum: 13.12.2013 10:56 Odpovědi: 20

POMĚR VODY VS BCAA

Autor:David Hořejš Datum:21.5.2022 16:35

Dobrý den, do kolika ml vody, mám aplikovat 1 dávku, tedy 40 ml bcaa? Děkuji S pozdravem Hořejš

Re: POMĚR VODY VS BCAA

Autor:Mgr. Janka Jančíková (Pálešová) Datum:23.5.2022 13:22

Dobrý den, 1 dávku 40 ml BCAA LIQUID lze bez ředění vypít přímo, ale můžete také rozředit například do 150 ml vody, ale není to nutné. S pozdravem Mrg. Janka Jančíková

BCAA liquid během výkonu

Autor:Patrik Janoch Datum:24.8.2020 20:33

Dobrý den, je vhodné používat bcaa liquid i přímo při výkonu? Konkrétně crossfit a trénink kickboxu, díky

Re: BCAA liquid během výkonu

Autor:Janka Pálešová Datum:25.8.2020 13:54

Dobrý den, při zmíněné aktivitě doporučuji použití aminokyselin BCAA spíš před tréninkem. Při tréninku volit produkt ISODRINX, protože při zvýšeném energetickém výdeji ztrácí tělo zejména tekutiny a elektrolyty. Ztráty tekutin lze řešit při sportovní aktivitě za pomoci tohoto iontového nápoje, který obsahuje mimo jiné rychlý zdroj energie, který tělo využije lépe než BCAA. Pro regeneraci po tréninku doporučuji komplexní zdroj živin AFTER TRAINING PROTEIN. S pozdravem Mgr. Janka Pálešová

Regenerace

Autor:Martin Maňas Datum:25.3.2020 11:13

Dobrý den, prosím o radu: běhám cca 4x týdně, o víkendu vždy delší běh 15 - 20 km. I když zařazuji po tréninku výklus a strečink, nezapomínám na pitný režim před i během výkonu, potýkám se po tréninku s únavou svalů. Prosím o doporučení vašich regeneračních produktů (BCAA komplex, Regener či jiné?). Díky za odpověď!

Re: Regenerace

Autor:Michal Tuček Datum:26.3.2020 12:45

Dobrý den

Při popisované aktivitě bych volil mezi produkty AFTER TRAINING PROTEIN a RECOVERY PROTEIN SHAKE. První jmenovaný produkt (ATP) je vhodný pro kratší aktivity (cca do hodiny) a RECOVERY je vhodnější při náročnějších a delších aktivitách.

M. Tůček

Nabírání

Autor:Michal Datum:11.7.2019 16:02

Dobrý den, cvičím asi 2 měsíce a snažím se co nejrychleji nabírat. V doplňcích piji 1nebo 2 krát denně whey protein, a asi 5 dnů beru kreatin v kapslích, chtěl bych se zeptat jestli by pro mě bylo vhodné pít k těmto dvěma i bcaa liquid třeba před tréninkem bcaa s kreatinem a po tréninku bcaa s proteinem? Popř. co by jste mi doporučili dokoupit k nabírání hmoty? Samozřejmě nejvíce bílkovin sacharidů atd příjímám v normální stravě, jím hodně a tréninky mám intenzivní, 45-60 min. Předem Vám děkuji za odpověd', přeji hezký den.

Re: Nabírání

Autor:Michal Tuček Datum:15.7.2019 09:06

Dobrý den
V prvé řadě doporučím trpělivost, protože růst svalové hmoty je pomalý proces! Zisku svalové hmoty můžete pomoc příjmem vhodných živin a správně zvolenou fyzickou aktivitou, ale rychlé nabírání není reálné.
Optimální svalový růst je kolem 4 kilogramů za rok. Rychleji může vaše tělo reagovat pouze ve věku adolescence anebo v případě, že s tréninkem začínáte. Pravidelně trénující dospělý jedinec rychlejšího přírůstku nedosahuje. Pokud ano, nejedná se pouze o svalový růst!
BCAA budou užitečným doplňkem stravy v případě, že máte ve stravě esenciálních větvených aminokyselin nedostatek. Pokud ale konzumujete 2x za den WHEY PROTEIN, tak tuto situaci nepředpokládám. Správně jste zvolil kreatinový doplněk, který pomůže zlepšit fyzický výkon. Dostatečně intenzivní cvičení v kombinaci s následným doplněním vhodných živin, podpoří anabolické procesy v těle.
Vzhledem k tomu, že neznám složení vaší stravy, mohu pouze orientačně doporučit přijímat dostatečné množství hořčíku a zinku. U obou minerálů byl prokázán vliv na syntézu bílkoviny, zinek navíc podporuje imunitu a ovlivňuje správnou produkci testosteronu. Oba zmíněné minerály najdete v produktu ZMA
Dalším vhodným produktem v souvislosti se svalovým růstem může být HMB. U obou produktů doporučuji dodržovat dávkování uvedené na obale výrobku.
M. Tůček
 
 

BCCA

Autor:Lucie Novotná Datum:24.5.2019 10:31

Dobrý den , chtěla jsem se zeptat, jestli BCCA užívat jen při fyzické námaze, takže v den sportování nebo i v den, kdy nemám trénink ? Chodím cvičit 4x týdně-fitness. ráno na lačno před trénikkem si dám karnitin, po tréninku BCCA a protein ... ted rýsuji a shazuji tuk ...
děkuji za radu
LN

Re: BCCA

Autor:Michal Tuček Datum:27.5.2019 08:38

Dobrý den
Protože nové studie neprokazují významnější ztrátu esenciálních aminokyselin s rozvětveným řetězcem (BCAA) při sportovní aktivitě ve srovnání s ostatními aminokyselinami, lze tedy předpokládat, že orálně přijímané BCAA mohou mít pozitivní vliv a význam při takovém typu stravování, kdy přijímaná bílkovina má nižší obsah BCAA.
Pokud po tréninku přijímáte kvalitní protein, tak takový produkt již obsahuje dostatečné množství BCAA (v jedné dávce až 7 gramů). Vnímáte i deficit těchto aminokyselin ve stravě z ostatních zdrojů, potom lze doporučit jejich použití před sportovním výkonem, například současně s přijímaným karnitinem.
Z uvedeného plyne že BCAA lze v případě deficitu ve stravě přijímat i v dnech, kdy sportovní aktivitu nemáte.
M. Tůček 
 

BCAA a protein

Autor:Jonáš Datum:13.4.2019 16:41

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je dobrá kombinace BCAA Luquid a 100% whey protein tak, že bych si 45 min před tréninkem dal BCAA Liquid po tréninku také a 1h po tréninku 100% whey protein. Nemůže to mít špatný vliv na trávení? Je tato kombinace vhodná když je mi 15 let? Předem děkuji za odpověď.

Re: BCAA a protein

Autor:Michal Tuček Datum:15.4.2019 08:29

Ahoj Jonáši
Pokud nemáš dostatečné množství bílkovin ve stravě (tvůj denní příjem bílkoviny nedosahuje 1,5 gramů bílkoviny na kilogram tělesné hmotnosti), lze navýšení obsahu bílkoviny řešit za pomoci vhodného doplňku stravy. 
V případě, že uvažuješ o doplnění živin (včetně bílkoviny) po tréninku ve fitcentru, bude pro tebe nejvhodnějším produktem AFTER TRAINING PROTEIN. Mimo sportovní aktivitu lze uvažovat nad produkty s vyšší koncentrací bílkoviny, jako jsou HYDRO WHEY, nebo DELUXE 100% WHEY.
Syrovátková bílkovina má velmi bohaté aminokyselinové spektrum se skvělým poměrem aminokyselin. Pokud je tento typ bílkoviny přijímán, zpravidla již není třeba doplňovat jídelníček jednotlivými aminokyselinami. Vše však záleží na celkové denní skladbě stravy.
M. Tůček