Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0
   
   
  GAINERY (SACHARIDY)
  Sacharidy jsou pro organismus nejsnazším zdrojem energie. Významně se díky tomu podílejí na výkonu sportovce a také na jeho regeneraci. Produkty, které obsahují jako nejvíce zastoupenou živinu sacharidy, se obecně označují jako gainery či sacharidové koncentráty. Gainery obsahují kombinaci rychle využitelného a pomalu se uvolňujícího zdroje energie, ale i určitý podíl bílkovin, které představují základ pro budování svalové hmoty. Gainery slouží zejména k tomu, aby nedocházelo k odbourávání svalových bílkovin.

  Nezbytnou ochranou proti odbourávání svalových bílkovin je rychlý přísun kvalitních a rychle vstřebatelných sacharidů bezprostředně po ukončení zátěže v tzv. anabolickém okně. Dávku sacharidů v kombinaci s proteiny použijte co nejdříve po ukončení zátěže, protože rychlost vstřebávání a rychlost obnovy energetických rezerv se časem rapidně snižuje.

  Kvalitní regenerace po náročném tréninku přispívá ke zvyšování výkonnosti sportovce.

  Nutrend klub

  Nutrend klub S členskou kartou můžete sbírat body za každý nákup, uplatnit slevu 10% na všechno zboží a zúčastnit se cvičebních plánů a se splněním všech Vašich sportovních cílů. více....
   
   
   
   
  Muj profil

  MASS GAIN

  MASS GAIN

  Sacharido-proteinový koncentrát se skvělým obsahem bílkovin přesahujícím 20 % z energetického obsahu pro nastartování regenerace a současně pro podporu růstu svalové hmoty.

  Datum: 9.7.2014 11:00 Odpovědi: 92

  Jak často a co

  Autor:Marek Hrdý Datum:11.5.2019 22:19

  Dobrý den
  (Moje proporce 14 let, 175 Cm, 63 kilo)Chtěl bych se zeptat,od začátku školního roku chodím na veslování 5x týdně dvoufázový trénink celkem tak na 3,5 hodiny. Jaký doplňek (mass gainer, protein) bych měl používat jestli do toho chci dávat opravdu všechno a nechci za doplňky utratit majlant? Díky za odpověď!

  Re: Jak často a co

  Autor:Michal Tuček Datum:13.5.2019 08:28

  Ahoj Marku
  Za normálních okolností bych ti řekl, že ve 14 letech uvažuješ zbytečně brzy o doplňcích stravy. Protože se ale věnuješ aktivitě která je intenzivní a patří mezi dlouhé aktivity, je předpoklad, že u tebe dochází k vysokému energetickému výdeji, který se běžnou stravou obtížně doplňuje.
  Pokud tedy i přes konzumaci pestré stravy pociťuješ zvýšenou únavu, můžu doporučit v rámci doplňků stravy produkty se zvýšeným obsahem sacharidů, ale i s dostatečným podílem kvalitní bílkoviny.
  Jako vhodná alternativa bude RECOVERY PROTEIN SHAKE, nebo COMPRESS B.I.G. 
  Produkt, který se z těchto dvou vybereš, užívej jen jednou denně a to pouze po sportovní aktivitě. V ostatních případech se spolehni na pestrou stravu s obsahem všech živin. 
  M. Tůček 

  Užívání a kombinace MASS GAIN

  Autor:Tomáš Datum:8.5.2019 19:18

  Dobrý den,
  je mi 16 let, měřím 180 cm, vážím 66 kg, 5x týdně cca 1,5-2 hodiny mám trénink basketbalu a jednou týdně posilovnu. Rád bych se zeptal zda je dostačující užívání MASS GAIN pouze po posilovně nebo zda jej mohu užívat vícekrát, popř. zda mi doporučíte vhodné užívání. Mohu kombinovat s jinými výživovými doplňky? Děkuji, Tomáš.

  Re: Užívání a kombinace MASS GAIN

  Autor:Michal Tuček Datum:11.5.2019 15:36

  Dobrý den
  Vzhledem k složení sacharidových koncentrátů je nejvhodnější tyto výrobky používat před sportovní aktivitou pro zásobení těla rychlou energii, kterou tělo použije při následné sportovní aktivitě, nebo naopak je vhodné použít po sportu jako zdroj energie pro doplnění ztracených energetických zásob a podporu regenerace.
  Mimo sportovní aktivitu doporučuji stravu s obsahem komplexních sacharidů, také s obsahem kvalitní bílkoviny a s vyváženou skladbou tuku.
  Mezi kvalitní zdroje bílkoviny lze považovat například DELUXE 100% WHEY, nebo HYDRO WHEY. Tyto produkty lze používat s dostatečným odstupem od sportovní aktivity a také s dostatečným odstupem od dalších významnějších zdrojů bílkoviny obsažených v běžné stravě.
  M. Tůček 
   

  Mass gain nebo Compress B.I.G

  Autor:Patrik Datum:5.5.2019 23:54

  Dobrý den,
  je mi 16 let a měřím 193cm a vážím 65kg. Začal jsem chodit do posilky 2x týdne a zároveň plavu a hraju florbal. Chtěl bych nabrat váhu a proto se ptám jestli by pro mně byl lepší Mass gain nebo Compress B. I. G?

  Re: Mass gain nebo Compress B.I.G

  Autor:Michal Tuček Datum:6.5.2019 09:36

  Ahoj Patriku
  Z hledika budování svalstva bude vhodnější použít COMPRESS B.I.G., ale musíš počítat i s tím, že je cenově dražší.
  M. Tůček 

  Sacharidy, protein a creatine

  Autor:Jan Potůček Datum:14.4.2019 21:11

  Dobrý den,
  užívám 100% WHEY PROTEIN a chtěl bych začít užívat i sacharidy. Je MASS GAIN vhodný na kombinaci těchto doplňků? A kord když k tomu začnu užívat i creatine?
  Děkuji.

  Re: Sacharidy, protein a creatine

  Autor:Michal Tuček Datum:15.4.2019 08:55

  Dobrý den
  V případě, že nemáte dostatečné množství sacharidů ve stravě a vnímáte například únavu zapříčiněnou zhoršenou regenerací, lze zvažovat použití doplňku stravy typu gainer. Tyto produkty (gainery) jsou určeny převážně pro konzumaci v období sportovní aktivity, a to zejména díky vyššímu obsahu sacharidů, ze kterých se v relativně krátkém čase uvolní větší množství glukózy. Této situace lze efektivně využít k doplnění ztraceného glykogenu právě po sportovní aktivitě.
  Kombinace s proteinovými produkty v průběhu dne není vyloučená za předpokladu, že nemáte dostatek živin z běžné stravy. Kombinace s kreatinem není vyloučená a v rámci podpory sportovního výkonu i regenerace může být velmi efektivní.
  M. Tůček 
   

  Rozdíl mezi gainery?

  Autor:Béda Datum:7.4.2019 10:53

  Dobrý den,
  Zajímal by mě rozdíl mezi dvěma gainery, které nabízíte (nebo doporučit jiný vhodnější doplněk?). V posilovně cvičím 2x-3x týdně, každý den jezdím na kole, průběžně provozuji i další sporty a chci tělo podpořit v regeneraci-poslední dobou cítím větší únavu, než by bylo obvyklé. Občas si dávám proteinový nápoj. Děkuji!

  Re: Rozdíl mezi gainery?

  Autor:Michal Tuček Datum:8.4.2019 16:23

  Dobrý den
  Popisovaná únava může souviset s nedostatkem sacharidů ve stravě, ale například i nedostatkem některých vitamínů či minerálních látek. Pokud je příčinou nedostatek sacharidů, lze tuto situaci řešit zvýšením jejich příjmu, a to například z potravinových doplňků. Vhodnými doplňky stravy jsou v tomto případě gainery, nebo produkty určené pro regeneraci.
  Vzhledem k tomu, že gainery představují zdroj sacharidů, ze kterých se po konzumaci rychle uvolňuje glukóza, je vhodné tyto produkty konzumovat v období okolo sportovní aktivity.
  Čím delší provádíte sportovní aktivitu, tím více energie ve formě glykogenu ztratíte a o to větší množství sacharidů je nutné přijmout. Podle délky a intenzity sportovní aktivity tedy zvolte vhodný produkt, který bude nejen kompenzovat energetický výdej, ale současně zapadne do vašeho stravovacího vzorce v souvislosti s dalšími esenciálními látkami, jako jsou vitamíny a minerály.
  Z regeneračních produktů můžete vybrat například COMPRESS B.I.G., MASS GAIN, REGENER, RECOVERY PROTEIN SHAKE, nebo AFTER TRAINING PROTEIN.
  M. Tůček 

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2019 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist