Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu
balení DELICIOUS VEGAN PROTEIN ZDARMA k nákupu nad  1 500 Kč

NUTREND Klub

Nutrend klub

NUTREND Klub

S členskou kartou můžete sbírat body za každý nákup, uplatnit slevu 10 % na všechno zboží a zúčastnit se cvičebních plánů a se splněním všech Vašich sportovních cílů. Více....

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma Doprava ZDARMA
nad 600 Kč

Doprava ZDARMA

Při ceně objednávky od 600 Kč poštovné ZDARMA. Platí jen pro koncové zákazníky.
Muj profil

MASS GAIN

MASS GAIN

Sacharido-proteinový koncentrát s obsahem více než 20 % bílkovin, vhodný pro nastartování regenerace a podporu růstu svalové hmoty. Plnohodnotný sacharidový komplex z několika druhů sacharidů zajistí postupné uvolňování energie a doplnění glykogenových zásob.

Datum: 9.7.2014 11:00 Odpovědi: 129

Regenerace po náročném běhu

Autor:Michal Datum:27.2.2021 19:08

Dobrý den,

rád bych se zeptal na vhodný přípravek po náročném běžeckém tréninku 3x-4x týdně o délce do 40minut s tepovou frekvencí zhruba 170 až 180 v závislosti na daném tréninku (např.: 3x3km - TF 175, 10x200m s max. TF 180, 8km TF 165 - 170). Při intervalových trénincích v létě doplňuji tekutiny pomocí NUTREND UNI SPORT. Během dne se stravuji normálně. Delší dobu jsem používal MASS GAIN 14, který se nyní změnil a narazil jsem také na RECOVERY PROTEIN SHAKE a tak si jdu pro radu, zda dále používat MASS GAIN, nebo je vhodnější jiný přípravek.

Děkuji za doporučení

Re: Regenerace po náročném běhu

Autor:Michal Tuček Datum:1.3.2021 11:29

Dobrý den

Pokud běháte v časovém úseku do 60 minut, lze pokračovat v použití produktu UNISPORT, jako pitného režimu a také v použití produktu RECOVERY PROTEIN SHAKE, jako doplňku stravy pro podporu regenerace. Energetický výdej v tomto časovém úseku není pro tělo tak kritický a většina energetické ztráty je pokryta glykogenem. Za předpokladu, že budete při pravidelných trénincích pociťovat nedostatečnou regeneraci, doporučím zaměnit produkt UNISPORT za produkt ISODRINX, který ve srovnání s Unisportem obsahuje více než čtyřnásobek sacharidů.

Protože regenerace těla je založena převážně na regulaci sacharidových zdrojů, je třeba sacharidy
v průběhu dne doplňovat ve správných množstvích. Volte takové zdroje sacharidů, ze kterých se glukóza uvolňuje postupně. Jako vhodné lze jmenovat cereálie, rýži a těstoviny.

Za předpokladu, že užíváte produkt RECOVERY PROTEIN SHAKE, není třeba používat produkt MASS GAIN.

Za výjimku lze považovat dvoufázový trénink, kdy zvýšený energetický výdej probíhá 2x denně. Zde se nabízí možnost použít stejný doplněk stravy také 2x denně, nebo po druhé aktivitě sáhnout po jiném produktu, který je však určen pro stejné zaměření.

M. Tůček

Gainer filipneufus@gmail.com

Autor:Neufus Datum:19.2.2021 14:20

Dobrý den, mohu se zeptat? Je mi 15 a vážím 75 kg mohu tento produkt? Popřípadě jaké dávkování?

Re: Gainer filipneufus@gmail.com

Autor:Michal Tuček Datum:19.2.2021 16:02

Ahoj Filipe

Na etiketě výrobku i na našem webu je uvedeno, že vybraný produkt není určen pro děti, a to znamená, že by je neměl užívat člověk mladší osmnácti let. Je to zejména z toho důvodu, že příjem živin dětí a dorostu ovlivňují potřeby vzrůstu a celkového vývoje těla včetně metabolických předpokladů pro dospělost. Strava dětí a mládeže by měla být pestrá a všechny živiny by do těla měly přicházet v pravidelných intervalech a z více zdrojů. Koncentrované složky stravy (do kterých můžeme doplňky stravy zařadit) by se v tomto věku měly objevovat minimálně, nebo pouze ve výjimečných situacích.

Vhodnost použití podobného produktu by mohl ovlivnit nadměrný energetický výdej jednotlivce. Pokud jsi aktivní sportovec a tvůj trénink je například dvoufázový (2x denně) jako je tomu například u hokejistů (včetně mládeže), potom je pro takového sportovce obtížnější doplnit ztracenou energii. Doplněk stravy s koncentrovaným množstvím konkrétní živiny může bezprostředně po sportovní aktivitě doplnit například část ztracené energie a tělo díky tomu dokáže v kratším čase opět nastoupit do další sportovní aktivity.

Pokud ale zmíněná situace není tvým případem, nemohu Ti produkt doporučit. Zejména pak s ohledem na případné metabolické problémy, které by (díky pravidelné konzumaci podobných produktů v současném věku) mohly nastat později v dospělosti.

Jako vhodnou alternativu mohu doporučit produkt COOL PROTEIN SHAKE.

M. Tůček

Mass gain

Autor:Lenka Datum:12.11.2020 10:54

Ahoj chci se zeptat jestli je protein od Mass gain nějaký vhodný i jako pomocník při dietě. Jsem po dvou dětech, pravidelně cvičím ale váha nejde dolu . Spíš mi přijde že pořad jde váha nahoru.Ve fitness centru mi poradili pití proteinů. Děkuji za odpověď Lenka

Re: Mass gain

Autor:Michal Tuček Datum:12.11.2020 12:49

Dobrý den

Pro redukci hmotnosti je použití produktů s koncentrovaným množstvím snadno dostupných sacharidů spíš nevhodné. Mezi doplňky stravy s významnějším obsahem snadno dostupných sacharidů řadíme takzvané "gainery" (patří mezi ně i MASS GAIN) a také třeba tyčinky s vyšším množstvím cukrů.

Jednoduché cukry by se měly omezit i v běžné stravě. Nejčastějším zdrojem jednoduchých cukrů jsou slazené vody, džusy a ovocné šťávy, sladkosti a většina alkoholických nápojů. Také významná množství tuků ve stravě mohou být při redukci tuku kontraproduktivní. Zejména zdroje tuku s vyšším zastoupením nasycených mastných kyselin (máslo a obecně mléčný tuk, sádlo, kokosový tuk) by měly být konzumovány umírněně.

Vhodný je naopak zvýšený příjem tekutin (2 až 2,5 litru vody za den) a také zvýšený příjem tepelně neupravené zeleniny (dobře opláchnuté). Zelenina by na talíři měla vždy zastoupit velkou část příloh tak, aby porce byla dostatečně velká k zasycení, ale neobsahovala velké množství kalorií (právě díky přítomnosti zeleniny).

Při redukci hmotnosti lze mírně zvýšit příjem bílkoviny, takže doporučení proteinu není úplně od věci. Volil bych ovšem proteiny, které zasytí na delší dobu (déle se tráví). Mezi takové proteiny patří například produkt DIET PROTEIN, nebo třeba produkt MICELLAR CASEIN. U produktu MICCELLAR CASEIN bude vhodné snížit dávkování na polovinu a příjem můžete (u obou produktů) opakovat 2x v průběhu dne.

V rámci redukce tuku lze před energetickým výdejem (sportovní aktivitou) použít produkt pro zlepšení efektu sportovní aktivity na metabolismus tuků. Takovým produktem je například FAT DIRECT SHOT, nebo CARNITINE 3000 SHOT, ale také třeba nápoje typu FAT DIRECT DRINK, nebo CARNITINE ACTIVITY DRINK.

Věřím, že s tímto doporučením najdete cestu k zamýšlenému cíli.

M. Tůček

Uzivani po treninku aerobnim

Autor:Lukas Datum:22.10.2020 11:33

Dobry den je mozne uzivat okamzite po aerobnim treninku (beh) s kombinaci s whey proteinem?
Dekuji

Re: Uzivani po treninku aerobnim

Autor:Michal Tuček Datum:23.10.2020 11:20

Dobrý den

Tak jak kombinaci popisujete bych vám ji spíš nedoporučil. Vysoký příjem výhradně syrovátkové bílkoviny by mohl být při spojení těchto dvou produktů pro vaše trávení problematické a pokud po běhu nemáte střeva v klidu, mohlo by se to promítnout na střevním nepohodlí. Navíc po běhu určitě nepotřebujete téměř 38 g bílkoviny v jedné porci!  

Potřeba sacharidů po běhu se odvíjí od délky a intenzity běhu, takže pokud proděláte hodinový běh, můžete si dopřát 40 gramů sacharidů, které MASS GAIN obsahuje. Možná bych ale v tomto směru navedl spíš na produkt RECOVERY PROTEIN SHAKE, který je složením vhodnější pro použití po aerobních sportech. Přecházet z MASS GAINu ale není úplně nutné.

Další dávku bílkoviny (například z produktů HYDRO WHEY, ISO WHEY PROZERO, nebo dotazovaný 100% WHEY PROTEIN) si můžete dopřát s odstupem od aerobní aktivity a od běžné stravy.

M. Tůček 

otazka

Autor:Petr Datum:18.10.2020 19:30

je urcen pro 14 let a plus?

Re: otazka

Autor:Michal Tuček Datum:19.10.2020 08:52

Dobrý den

Jak se můžete dočíst na obale dotazovaného výrobku, tak produkt není určen pro děti. Pokud je na etiketě tato informace, znamená to, že produkt může konzumovat jedinec, který již dovršil 18ti let věku. Stejnou informaci se můžete dočíst i na našich webových stránkách, které věrně kopírují informace z etikety výrobku.

M. Tůček

Prizpusobeni balicku

Autor:Petr Datum:16.8.2020 10:59

Dobry den,
mel bych dotaz ohledne Vami nastaveneho balicku pro zacatecniky : https://www.nutrend.cz/vyzivove-doplnky-pro-zacatecnika-muz-a32062.htm .

Jsem mirne pokrocily, cvicim 3-4x tydne ve fitku cca 45-60min silovy treninky a na zaver 15-30 kardio. Stravu se samozrejmne snazim hlidat a pocitat ale bez doplnku potrebnych bilkovin,sacharidu a vitaminu nedosahnu...

Tento balicek vypada zajimave, jen bych potreboval vedet zda-li je pro muj styl cviceni idealni ci by jsem ho mel necim podporit. Napriklad pridat bcaa v prubehu treninku pri prechodu siloveho na kardio ? Dale jsem Nartes vudo vymenil za iontovy napoj ale to by nemo mit na nic vliv.

Dekuji za odpoved a preji hezky den.

Re: Prizpusobeni balicku

Autor:Michal Tuček Datum:17.8.2020 10:24

Dobrý den

Dotazovaný balíček je určen pro jedince, kteří mají problém se ziskem tělesné hmotnosti. Celkový příjem sacharidů z obou doplňků MASS GAIN + AFTER TRAINING PROTEIN je cca 55 gramů. Pokud místo doporučované vody použijete iontový nápoj nemusí být takové užití bezvýznamné, jak se může na první pohled zdát. Už takto je sacharidů v období tréninku poměrně dost a přidáním dalších sacharidů z iontového nápoje může v součtu významně přesáhnout energetický výdejna sportovišti. Za tím účelem byla voda Nartes při aktivitě zvolena jako vhodnější.

Pokud máte uvedený balíček, příjme v období tréninku 9,3 g BCAA z uvedených produktů! Další použití esenciálních aminokyselin s rozvětveným řetězcem při dodržení pestré stravy v průběhu dne není nutné. Naopak můžete vyzkoušet například produkt CREATINE MONOHYDRATE CREAPURE, který do složení balíčku vhodně zapadne.

M. Tůček