Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

NUTREND Klub

Klub NUTREND


NUTREND Klub

Věrnostní systém pouze pro registrované členy nabízí celou řadu výhod. Nakupujte za výhodnější ceny na e-shopu NUTREND.cz a ve značkových prodejnách NUTREND stores! Více

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma Doprava ZDARMA
nad 1 400 Kč

Doprava ZDARMA

Při ceně objednávky od 1 400 Kč poštovné ZDARMA. Platí jen pro koncové zákazníky.
Muj profil

MICELLAR CASEIN

MICELLAR CASEIN

Kvalitní izolát mléčné bílkoviny s vysokým obsahem kaseinu s efektem delšího vstřebávání, vhodný zejména ve večerních hodinách nebo v období dietního režimu kdykoliv během dne. Proteinová směs s přirozeně nízkým obsahem cukru a vysokou dávkou vápníku je navíc obohacená o mimořádný komplex probiotik a prebiotik.

Datum: 20.5.2016 17:00 Odpovědi: 61

MICELLAR CASEIN a osteoporóza?

Autor:Renata Dušková Datum:1.8.2022 11:42

Dobrý den, je mi 55 let, z toho 15 let jezdím pravidelně 2-3x týdně spinning. Čerstvě mi byla diagnostikována osteoporóza (nejhorší v obou krčcích). Čili se chci zeptat, zda by bylo prospěšné užívat Micellar Casein? Případně něco jiného či v kombinaci s něčím? Předem děkuji za odpověď, zdravím Renata

Re: MICELLAR CASEIN a osteoporóza?

Autor:Mgr. Janka Jančíková (Pálešová) Datum:1.8.2022 12:52

Dobrý den, vzhledem k diagnóze byste měla konzultovat s lékařem. Každopádně produkt MICELLAR CASEIN má přirozený obsah vápníku v jedné porci až 1 g, přičemž majoritní složkou jsou MPI (micelární kaseiny). Především se jedná o zdroj bílkoviny. Než se ale jedinec - sportovec pro použití doplňků stravy s vysokou koncentrací bílkoviny rozhodne, měl by mít zjištěné množství přijímané bílkoviny z běžné stravy a zohlednit celkový příjem bílkoviny v rámci svého cíle. U vytrvalostního sportovce se považuje za optimální denní příjem okolo 1,2 až 1,6 gramů na kilogram tělesné hmotnosti, a to ze všech zdrojů: strava a doplňky stravy. Zkonzultujte použití doplňku VITAMINS D3+K2, přispívá k normální hladině vápníku v krvi a přispívá k udržení normálních kostí. S pozdravem Mgr. Janka Jančíková

Kombinace s whey 100

Autor:Tomáš Jenča Datum:24.6.2022 18:27

Dobry den, je mi 17 let a pouzivam whey 100% po treninku a zajimalo by me jestli bych mohl tento produkt brat k veceru pred spanim nebo jestli to je zbytecne, predem dekuji za odpoved

Re: Kombinace s whey 100

Autor:Mgr. Janka Jančíková (Pálešová) Datum:28.6.2022 15:21

Dobrý den, aby nebylo doporučení čistě marketingového charakteru, je nutná znalost denního příjmu všech živin vašeho jídelníčku a na případný deficit teprve navázat doplňkem stravy. Pro sportujícího dospělého jedince by měl být dostačující celkový denní příjem 1,5 gramů bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti (běžná strava + doplňky). Jedná se o více než dvojnásobek ve srovnání s množstvím, které je doporučováno světovou zdravotnickou organizací (WHO) jako průměrná celková denní potřeba bílkovin pro člověka – nesportovce. Počítejte s tím, že cca 22 gramů bílkovin = 1 porce 100% WHEY PROTEINU nebo 34 gramů bílkovin = 1 porce MICELLAR CASEINU, co lze považovat za významnou dávku.  Takže ano, lze používat oba tipy proteinu, ale méně je někdy více. Protože nárůst tělesné hmotnosti souvisí vždy s více faktory, a nikoliv pouze s příjmem bílkovin, jak je často na internetu citováno. Nedostatečný energetický příjem a případný deficit některých vitamínů nebo minerálních látek v těle neumožní zvýšení tělesné hmotnosti i přes dostatečný nebo dokonce nadměrný příjem bílkovin. S pozdravem Mgr. Janka Jančíková

Micellar

Autor:Cristina Datum:30.5.2022 09:34

Dobrý den, chci se zeptat jestli můžu přidat do vroucí vody Micellar, jestli tím se nemění jeho struktura ?

Re: Micellar

Autor:Mgr. Janka Jančíková (Pálešová) Datum:1.6.2022 09:07

Dobrý den, vroucí ani velice horká voda se pro rozmíchání vůbec nedoporučuje, protože změníte jak konzistenci, tak charakter produktu. S pozdravem Mgr. Janka Jančíková 

Kombinace

Autor:Luděk Zavadil Datum:1.2.2022 23:09

Lze Miceral kombinovat na noc s Fat direct

Re: Kombinace

Autor:Michal Tuček Datum:2.2.2022 07:27

Dobrý den

V dotazované kombinaci nevidím zásadní problém a domnívám se, že složky obou produktů se ve stravě mohou v obvyklých dávkách potkávat.

M. Tůček

Davkovani

Autor:Michal Datum:27.1.2022 09:41

Dobrý den, příchuť vanilka: na balení je dávkování 30g na nápoj, v popisu produktu 45g na nápoj. Můžete mi prosím upřesnit? Děkuji.

Re: Davkovani

Autor:Michal Tuček Datum:27.1.2022 12:28

Dobrý den

Momentálně jsme v určitém mezidobí, kdy přecházíme v doporučení na nižší množství bílkovin v jedné porci a je to z několika důvodů.

Prvním důvodem je případné míchání tohoto produktu zákazníky do mléka. Přestože máme na etiketě produktu uvedené doporučení míchání do vody, najde se občas zákazník, který si produkt smíchá s mlékem kvůli "vylepšení" chuti. Protože je ale trávicí trakt člověka schopen strávit v jedné porci pouze okolo 40 gramů bílkovin, občas se stává, že zákazník neznalý této problematiky, díky rozmíchání v mléce množství bílkovin v jedné porci přesáhne.

Druhým důvodem je přirozený obsah vápníku v jedné porci produktů s majoritní složkou MPI (micelární kaseiny). Absorpce minerálních látek je složitější téma, ale věřte že důvod k tomu máme i v tomto směru.

Dle výše uvedených důvodů doporučujeme nově 30 g proteinového prášku na 300 ml vody.

M. Tůček

Micellar

Autor:Karin Kaňová Datum:16.12.2021 09:42

Dobry den, chci se zepatat, jestli je neco podobneho jako Micellar Casein. Hrozne mi nechutná a piji to jen pro to, ze vecer po cvičení se mi nechce jist a nechci mit uplne prazdny zaludek. Děkuji.

Re: Micellar

Autor:Michal Tuček Datum:16.12.2021 14:34

Dobrý den

Přestože se jedná stále o bílkoviny mléčného původu, nelze kaseinové bílkoviny srovnávat s bílkovinami syrovátky, a to jak po stránce chuťové, tak reakcí v trávicím traktu. Syrovátkové bílkoviny kravského mléka, které jsou častěji používané v doplňcích stravy známe pod jednotným označením WHEY. Bílkoviny syrovátky jsou pro většinu zákazníků chuťově přijatelnější a patří mezi takzvané "rychle stravitelné bílkoviny"..

Bílkoviny kaseinu mají specifickou chuť (podobnou tvarohu) a pro většinu zákazníků je tato chuť méně atraktivní. Pokud nemáte potřebu delšího zasycení a nezastáváte teorii "výhodnějšího" dlouhodobého uvolňování aminokyselin z kaseinových bílkovin, potom můžete v klidu používat proteiny s označením WHEY i večer před spaním. V rámci chuťové stránky budete jistě spokojenější.

M. Tůček