Diskuse | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

NUTREND Klub

Klub NUTREND


NUTREND Klub

Věrnostní systém pouze pro registrované členy nabízí celou řadu výhod. Nakupujte za výhodnější ceny na e-shopu NUTREND.cz a ve značkových prodejnách NUTREND stores! Více

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma Doprava ZDARMA
nad 1 400 Kč

Doprava ZDARMA

Při ceně objednávky od 1 400 Kč poštovné ZDARMA. Platí jen pro koncové zákazníky.
Muj profil

Trénink do 1,5 hodiny

Trénink do 1,5 hodiny

Produktový balíček je sestaven tak, aby vám pomohl vyrovnat se se ztrátou energie, která vás při tréninku nad 60 minut čeká. Navíc myslí i na důležitou regeneraci, kterou tělo při velké zátěži potřebuje.

Datum: 1.4.2020 13:00 Odpovědi: 4

Dlouhotrvající křeče

Autor:Barbora Píšová Datum:14.9.2021 19:49

Dobrý den,
Jezdím každý den na kole od vzdálenosti 10 - 25 km po městě cestami i mimo ně dvakrát denně na horském kole. Převýšení činí 100 - 300 m. Snažím se vyvinout co nejvyšší rychlost a zátěž.
Poslední dobou trpím křečemi. Při nasazení hořčíku 375 mg v oxidické formě spolu s chloridem sodným a dalšími solemi se stav nezlepšuje (magnosolv). Pravidelně užívám na každé cestě isodrink v jednom bidonu 650 ml a druhý bidon mám plný vody, po tréninku podle délky dodávám regener. K tomu doplňuji normální stravu. Ráno snídám před cestou ovesné vločky s chia, lněnými, konopnými a ostropestřcovými semeny, brusinkami a kustovnicí. Trénink doplňuji strechingem a protahováním.
Občas do tohoto zaběhnutého cyklu přidám víkend nebo týden trekingu na těžko s 15 - 20 kg na zádech a 20-30 km vzdálenosti za den s převýšením do 1900m. I při tomto doplňuji stravu doplňky: saltcaps, isodrink, regener, recovery protein, active drink (magnese) + flapjacky, raw tyčky a před stoupáním voltage.
Kolik bych měla denně doplňovat minerálů, tekutin? Jak předejít křečím steheních svalů, chodidel, lýtek?
Předem děkuji za rady.
Barbora

Re: Dlouhotrvající křeče

Autor:Michal Tuček Datum:15.9.2021 09:46

Dobrý den

Podle popisu máte poměrně významnou a hlavně pravidelnou sportovní aktivitu. Velice chválím!

Bohužel ale z uvedeného popisu nemohu určit jaké minerální látky (pokud vůbec) vašemu tělu chybí a také nelze diagnostikovat co je příčinou křečí. Protože neznám složení vaší stravy (uvedená je pouze snídaně bez hmotností jednotlivých surovin), nedokážu určit, jak vyvážená je vaše strava. Potraviny, které se díky reklamě mohou jevit jako "zdravé" se v nevhodném množství mohou stát nezdravými a opačně. Dále neznám váš věk a tělesnou hmotnost, nemohu si tak ani orientačně spočítat energetický výdej vašeho těla. Teprve na základě energetického výdeje a kompletního složení stravy mohu doporučit použití doplňků stravy ve vhodném složení a také ve vhodném množství.

Dovolím si doporučit odběr krve aby se zjistily hladiny minerálních látek ve vašem těle. Lékař by takto mohl zjistit příčinu křečí dřív, než byste na ni přišla experimentální cestou.

M. Tůček

Běh

Autor:Lenka Konečná Datum:31.3.2021 10:58

Dobrý den, vím, že informací o vhodných doplňcích je tu mnoho, ale popravdě se v tom trochu ztrácím, chci poprosit o doporučení "na míru", jaké zvolit pro běhy cca 10-15km, potřebuji tzv. "nakopnout", vydržet, užít si to a následně zregenerovat, je mi 56let, sportuji celý život, jen teď jsem měla asi půlroční pauzu, prvních letošních 7km jsem zvládla v pohodě, takže chci postupně přidat km a zrychlit. Děkuji a přeji krásný den, Lenka Konečná

Re: Běh

Autor:Michal Tuček Datum:31.3.2021 15:11

Dobrý den

Pokud se jedná o aktivitu do 60 minut (věřím, že 7 km lze v tomto čase zvládnout na rovném povrchu i chůzí), není nutné pořizovat velké množství doplňků stravy pro podporu takového výkonu. Průměrná rychlost běhu je u žen dle statistiky 10,5 km za hodinu. Zamýšlených 10 - 15 km tedy by mohlo být zdoláno v čase 60 až 90 minut. Přestože neznám složení vašeho jídelníčku a budu vycházet pouze z těchto statistických údajů, mohu navrhnout jako součást pitného režimu produkt ISODRINX v hypotonickém ředění. Pokud by se při pravidelném běhu zhoršila regenerace, doporučím doobjednat produkt RECOVERY PROTEIN SHAKE, který s regenerací v rámci uvedeného sportovního výkonu bude stačit.

S ohledem na další uvedený faktor doporučím přidat produkt MULTIHERB CAPS.

M. Tůček