Handbiker Patrik Jahoda prolomil smůlu bramborových medailí a dojel si pro stříbro

Handbiker Patrik Jahoda prolomil smůlu bramborových medailí a dojel si pro stříbro v časovce ve finálovém závodě světového poháru v Baie Comeau

V kanadském Baie Comeau byl zahájen finálový závod světového poháru v cyklistice handicapovaných 2018 a hned úvodní den soutěže přinesl českým barvám úspěch v podobě stříbrné medaile z časovky jednotlivců zásluhou jezdce týmu NUTREND Specialized Racing a reprezentanta České republiky, handbikera Patrika Jahody.

Třetí a zároveň finálový závod seriálu Světového poháru paracycling 2018 přivítalo po pěti letech světový peloton handicapovaných cyklistů městěčko na dalekém severu Kanady Baie Comeau. Naposledy se v této vzdálené lokalitě odehrál světový šampionát v cyklistice v roce 2013.

Pro českého závodníka Patrika Jahodu je trať v Baie Comeau premiérovou, v Kanadě závodí vůbec poprvé. Pořadatelé přesunuli trať světového poháru do nové lokality města a tak byla velkou neznámou i pro závodníky, kteří zde závodili i před pěti lety. "Strašákem" byl především pro handbikery dlouhý a prudký kopec, který dosahuje téměř 10% stoupání.

Patrik se jej nezalekl a přestože není milovníkem kopců, podařilo se mu trať časovky zajet v rychlém tempu a v cíli na něj čekala odměna v podobě druhého místa. Radost ze stříbra umocnil ještě fakt, že se českému jezdci letos konečně podařilo prolomit smůlu čtvrtých míst a bramborových medailí, které letos nasbíral, na závodech světového poháru již čtyři.

V časovce závodníků kategorie H1 vyhrál Švýcar Fruh, třetí dokončil závod Fin Sopanenem.

Další start čeká na Patrika Jahodu v sobotu v silničním závodě.