Jak nastartovat redukci tukové tkáně | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Jak nastartovat redukci tukové tkáně

Jak nastartovat redukci tukové tkáně

Datum: 5.1. 2016

Prvním faktorem, který by se měl zmínit je pohyb a jeho důležitost. Pokud máme sedavou práci a chybí nám pravidelný pohyb, dochází u nás díky neustálému působení gravitace k povolení svalstva, ochabnutí rotátorů a fixačních svalů.

To vede ke špatnému držení těla, bolestech v oblasti páteře a nedostatečné látkové výměně. K tomu když se přičte stres a nevhodná strava, tak máme spolehlivý recept, jak se zničit zdraví. Jak tuto situaci řešit? Rozhodně ne použitím léčiv proti bolesti nebo proti stresu a přitom dále pokračovat v destruktivním způsobu života.
Patříte-li mezi manuálně pracující, tak jste na tom o něco lépe. Fyzická práce vám zajistí výdej energie a určitou míru kondice. Ale pozor! Většina fyzické práce vede ke stereotypu a jednostrannému zatěžování svalstva a organismu celkově. Zde hrozí vytvoření svalových nesouměrností (disbalancí) z důvodu jednostranného zatěžování prací aktivovaného svalstva na jedné končetině, nebo jedné straně a naopak ochabnutí svalstva nepoužívaného na straně druhé. Tím vzniká opět nesprávné držení těla, a s tím související bolesti v kloubech či u páteře.
 
Jediným správným pomocníkem je vhodný pohyb, který eliminuje negativní vlivy sedavého zaměstnání i jednostranné zatěžování manuální prací. Navíc pohyb podporuje produkci hormonů, ovlivňujících naši náladu a díky dobře zvolené aktivitě získáme i pozitivní myšlení a pocit vnitřní pohody.
 
Jako pomocníka pro zvládnutí fyzické aktivity můžeme použít některý z přípravků obsahující aminokyselinu L-karnitin. Jeho použití podporuje zlepšení srdeční a mozkové činnosti, takže neplní pouze funkci spalovače tuků, ale je celkově prospěšný pro náš organismus. Jeho nedostatek v těle způsobuje pocity nespokojenosti, únavu a psychické vyčerpání. Na trhu je k dostání ve formě kapslí, nebo ve formě tekutého koncentrátu. V kapslové podobě se jedná o L-karnitin tartrát, kde je samotný karnitin vázaný na určitou formu soli. U tohoto druhu L-karnitinu je třeba dbát na mírně vyšší dávkování, protože vazba na sůl způsobuje přibližně 70% účinnost. Jeho dávkování je však pohodlnější a poněkud přenosnější. V tekuté podobě se vždy jedná o takzvaný L-karnitin base, který má téměř 100% účinnost.
 
L-karnitin lze užívat samostatně, nebo pro vyšší účinnost v kombinaci s jinou látkou. V kombinaci s koenzymem Q10 využívá lépe energii z přijímaných potravin a zvyšuje tvorbu ATP energetických zásob v organismu. Tato efektivní kombinace L-karnitinu s koenzymem Q10 je použita v koncentrovaných přípravcích CARNILIFE 40000 v tekuté podobě, CARNILIFE 2000 v podobě pitných ampulí, nebo CARNITINE COMPRESSED CAPS v praktické podobě kapslí.
 
Druhou možnou kombinací je varianta L-karnitinu s výtažkem z citrusovníků. Účinná látka tohoto výtažku se nazývá synephrine (synefrin) a ta se podílí na výrazném prohřátí celého těla, mobilizuje tukové zásoby a zrychluje metabolismus, aniž by měl negativní vliv na srdeční činnost či krevní tlak. Tuto kombinaci nabízí nejkoncentrovanější L-karnitin na našem trhu od společnosti Nutrend s názvem CARNITIN 60000. Tento přípravek obsahuje čistého L-karnitinu base 60 gramů v půllitrovém koncentrovaném balení a k tomu ještě zmiňovaný synefrin.
 
Vynikajícím pomocníkem pro spalování tuků je aminokyselina L-arginin. O této aminokyselině je všeobecně známo, že zlepšuje hojení ran, posiluje imunitní systém a zvyšuje i plodnost u mužů. Již méně se o L-argininu píše v souvislosti s jeho vlivem na zlepšení produkce růstového hormonu a tím také na dokonalejší využití tuků na energii. Platí jedna rovnice: produkuje-li naše tělo správně růstový hormon, zbavujeme se tělesného tuku. Z tohoto důvodu bývá L-arginin přidáván v kombinaci s jinými účinnými látkami do spalovačů tuku, aby efekt odbourání tukové tkáně byl účinnější. Tuto aminokyselinu nalezneme například v produktu CARNITINE 3000 SHOT. Zde je kombinována opět se silnou dávkou L-karnitinu, cholinem a extraktem ze zeleného čaje. Tato kombinace je vynikajícím prostředkem pro zájemce o spalování tuků, kteří mají hypertenzi (vyšší krevní tlak) a jsou třeba navíc i limitováni vysokým cholesterolem.

Seznam produktů