Jaké zvolit pomocníky při boji s nadváhou? | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Jaké zvolit pomocníky při boji s nadváhou?

Datum: 5.5.2014

Často se setkávám s názorem, že na obezitu je jediný lék - nejíst. Jak jednoduché a současně jak hloupé. Tím, že člověk nejí si minimalizuje příjem živin, ale stále zůstává neaktivním z hlediska pohybu a také pasivním z hlediska všech procesů, které se v organismu přirozeně odehrávají.

Současně se tedy může stát, že u relativně štíhlého člověka se najednou objeví vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol nebo například nervové poruchy. Už jen pro ten krásný pocit z pohybu, jisté volnosti a svobody, bych sportovní aktivitu doporučil všem, a to v kterémkoliv věku.
 
V případě, že se sportovní aktivita již stane součástí vašeho životního stylu a vy pravidelně docházíte na svá oblíbená sportoviště, můžete se pohlédnout po nějakém pomocníkovi, který nám onu sportovní aktivitu zpříjemní a zefektivní. Tím pomocníkem je samozřejmě výživový doplněk, který vám pomůže se zdoláváním vysněných cílů a to jak tělesně, tak i výkonnostně. Účinnost výživových doplňků se liší podle obsažených látek a také způsobu použití. Než začneme nějaký účinný přípravek používat, je dobré se poradit s odborníkem, který si nejdřív vyslechne vaše cíle, odborně zhodnotí váš současný fyzický i zdravotní stav a na základě zjištěného doporučí jak postupovat. Každý člověk je anomálie a na podobné doporučení jako: „slyšel jsem, že...“ nebo: „tak nějak by to mělo fungovat...“ tu opravdu není místo.
 
V následujícím textu se vám pokusím přiblížit některé základní doplňky výživy, které vám mohou pomoci k lepšímu pocitu spojeného se sportovní aktivitou. Jako první látku bych představil L-carnitin - aminokyselinu, která pomáhá zlepšovat využití tukových energetických zásob pro svalovou práci a tedy i pohyb. Tato aminokyselina se vyskytuje v běžné stravě, kde zdaleka nedosahuje takové koncentrace jako v potravinovém doplňku. Pro organismus je však díky tomu přirozená. Dalšími, velmi pozitivními vlastnosti L-carnitinu je podpora srdeční a mozkové činnosti. Můžeme jej používat i pro zvýšení koncentrace při psychickém vyčerpání. Nejvhodnější je tekutá forma L-carnitinu, která má 99% účinnost. Pevné či sypké formy L-carnitinu mají účinnost trochu nižší. Jako příklad bych uvedl produkty od společnosti Nutrend s názvem Carnitin Liquid nebo Carnitin 3000 shot, které jsou právě v tekuté formě.
 
L-carnitin není jediným pomocníkem při redukci tukové tkáně spojené se sportovní aktivitou. Podobně můžeme využívat i některé další aminokyseliny, jako například L-arginin nebo L-tyrosin. Tyto aminokyseliny podporují účinnost L-carnitinu a samy se podílejí jinou cestou na účinném „spalování“ tuků. Díky dlouhodobému výzkumu se podařilo aplikovat kombinace L-carnitinu s dalšími účinnými látkami při kterých vznikají již pokročilé „spalovače“ tuků. Jejich účinnost si měli možnost vyzkoušet naši, ale i zahraniční vrcholoví sportovci a v současnosti je požívá většina sportujících a aktivně žijících zákazníků. Mezi takovéto látky řadíme například taurin, různé formy kofeinu, extrakty z tropického ovoce a jiné.
 
Jednotlivé produkty je třeba rozlišit podle způsobu použití, dále pak podle druhu aktivity, kterou vykonáváme a případně i podle naši tolerance vůči účinným látkám. Zde je na místě konzultace s odborníkem na výživu, který by měl tyto produkty a účinné látky v nich obsažené dobře znát.
 
Díky těmto sportovním doplňkům se vaše tělo dokáže lépe adaptovat na fyzickou aktivitu, vaše vysněné cíle se vám přiblíží a hlavně budete mít z pohybu dobrý pocit.