Jaké zvolit pomocníky při boji s nadváhou? | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Jaké zvolit pomocníky při boji s nadváhou?

Datum: 5.5.2014

Často se setkávám s názorem, že na obezitu je jediný lék - nejíst. Jak jednoduché a současně jak hloupé. Tím, že člověk nejí si minimalizuje příjem živin, ale stále zůstává neaktivním z hlediska pohybu a také pasivním z hlediska všech procesů, které se v organismu přirozeně odehrávají.

Současně se tedy může stát, že u relativně štíhlého člověka se najednou objeví vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol nebo například nervové poruchy. Už jen pro ten krásný pocit z pohybu, jisté volnosti a svobody, bych sportovní aktivitu doporučil všem, a to v kterémkoliv věku.
 
V případě, že se sportovní aktivita již stane součástí vašeho životního stylu a vy pravidelně docházíte na svá oblíbená sportoviště, můžete se pohlédnout po nějakém pomocníkovi, který nám onu sportovní aktivitu zpříjemní a zefektivní. Tím pomocníkem je samozřejmě výživový doplněk, který vám pomůže se zdoláváním vysněných cílů a to jak tělesně, tak i výkonnostně. Účinnost výživových doplňků se liší podle obsažených látek a také způsobu použití. Než začneme nějaký účinný přípravek používat, je dobré se poradit s odborníkem, který si nejdřív vyslechne vaše cíle, odborně zhodnotí váš současný fyzický i zdravotní stav a na základě zjištěného doporučí jak postupovat. Každý člověk je anomálie a na podobné doporučení jako: „slyšel jsem, že...“ nebo: „tak nějak by to mělo fungovat...“ tu opravdu není místo.
 
V následujícím textu se vám pokusím přiblížit některé základní doplňky výživy, které vám mohou pomoci k lepšímu pocitu spojeného se sportovní aktivitou. Jako první látku bych představil L-carnitin: zlepšuje transport mastných kyselin s dlouhým uhlíkovým řetězcem (tuku) do mitochondrií, kde dochází k jejich „spalování“ a použití na energii. L-karnitin je vhodný pro silovou sportovní aktivitu, v dietě, ale i pro vytrvalostní sporty. Můžeme jej používat i pro zvýšení koncentrace při psychickém vyčerpání. Nejvhodnější je tekutá forma karnitinu jako příklad produkty Nutrend s názvem L-carnitine 100000 nebo Carnitin 3000 shot, které jsou právě v tekuté koncentrované formě.
 
L-carnitin není jediným pomocníkem při redukci tukové tkáně spojené se sportovní aktivitou. Podobně můžeme využívat i některé další aminokyseliny, jako například L-arginin nebo L-tyrosin. Tyto aminokyseliny podporují účinnost L-carnitinu a samy se podílejí jinou cestou na účinném „spalování“ tuků. Díky dlouhodobému výzkumu se podařilo aplikovat kombinace L-carnitinu s dalšími účinnými látkami při kterých vznikají již pokročilé "spalovače tuků". Jejich účinnost si měli možnost vyzkoušet naši, ale i zahraniční vrcholoví sportovci a v současnosti je požívá většina sportujících a aktivních zákazníků. Mezi takovéto látky řadíme například taurin, různé formy kofeinu, extrakty z tropického ovoce jako synephrine a jiné.
 
Jednotlivé produkty je třeba rozlišit podle způsobu použití, dále pak podle druhu aktivity, kterou vykonáváme a případně i podle naši tolerance vůči účinným látkám. Zde je na místě konzultace s odborníkem na výživu, který by měl tyto produkty a účinné látky v nich obsažené dobře znát, především kvůli kontraindikaci s léky, či srdeční nebo jinou závažnou diagnózou, kde především obsah stimulačních účinných látek není žádoucí. I proto v portfoliu naleznete produkt FAT DIRECT CAPS bez stimulantů na bázi přírodních výtažků - extraktů s pozitivním metabolickým účinkem.  
 
Díky těmto sportovním doplňkům se vaše tělo dokáže lépe adaptovat na fyzickou aktivitu, vaše vysněné cíle se vám přiblíží a hlavně budete mít z pohybu dobrý pocit.
 
Výživový specialista NUTREND 

Seznam produktů

FAT DIRECT

FAT DIRECT

Unikátní spalovač, který v sobě kombinuje sílu přírodních výtažků a nejnovějších...

od 378

329 bez DPH

COMPRESS FEVER

COMPRESS FEVER

Mimořádně účinná směs 14 přírodních aktivních látek, které vzájemně spolupracují...

od 899

782 bez DPH

CARNITINE 100000

CARNITINE 100000

Carnitine 100 000 patří mezi produkty s nejvyšším obsahem tekutého karnitinu...

od 450

391 bez DPH

SYNEPHRINE

SYNEPHRINE

125 mg extraktu z rostliny Citrus aurantium v jedné kapsli, což představuje...

od 180

157 bez DPH

THERMOBOOSTER COMPRESSED CAPS

THERMOBOOSTER COMPRESSED CAPS

Směs účinných látek s maximálním efektem, uzavřených pro přesné dávkování do...

od 441

383 bez DPH

FAT DIRECT SHOT

FAT DIRECT SHOT

Špičkový spalovač a pre-workout 2v1. Představuje efektivní spojení účinných...

od 35

31 bez DPH