Jakub Prchal | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Jakub Prchal

Jakub Prchal

Datum: 1.6. 2015

Nejlepší výsledky:
 • 2017, Mistrovství světa juniorů a Masters - 1. místo
 • 2016, Mistrovství světa, junioři klasická kulturistika - 2. místo
 • 2015, Mistrovství Evropy, junioři klasická kulturistika – 6. místo
 • 2014, Mistrovství Světa, junioři klasická kulturistika – 2. místo
 • 2013, Mistrovství ČR, starší dorost nad 72kg - 1. místo + absolutní vítěz
 • 2013, Mistrovství Moravy, starší dorost nad 72kg - 1. místo + absolutní vítěz, junioři klas. kulturistika - 1. místo
 • 2012, Mistrovství ČR, starší dorost nad 72kg - 1. místo, junioři klas. kulturistika - 3. místo
 • 2012, Mistrovství Moravy, starší dorost nad 72kg - 2. místo, junioři klas. kulturistika - 3. místo
 • 2011, Mistrovství ČR, mladší dorost nad 65kg - 2. místo, starší dorost nad 72kg - 1. místo
 • 2011, Mistrovství Moravy, starší dorost do 72kg - 3. místo
 • 2010, GP Ostrava - 1.místo
 • 2010, Smartlabs cup - 3. místo
 • 2010, GP Jalex Krnov - 3. místo
 • 2010, Mistrovství ČR, mladší dorost nad 65kg - 1. místo + absolutní vítěz
Začátky a první úspěchy
O kulturistiku jsem se začal zajímat ve svých 14 letech. S obrovským nadšením jsem si z našetřených peněz koupil domů svůj první set činek a začal jsem pravidelně trénovat. Ačkoli jsem v té době neměl o správném kulturistickém jídelníčku ani silovém tréninku téměř žádné znalosti, s posilováním jsem to myslel opravdu vážně a od první chvíle jsem do tréninku, ač neměl hlavu ani patu, dával maximální nasazení. Zvedání železa jsem si zamiloval. Byla to činnost, která mi dávala nějaký smysl a touha za vypracovanou postavou mě hnala raketovou rychlostí dál. Během půlroku jsem se zaregistroval do klubu Jalex Team Krnov a připravil se na své první závody – Mistrovství ČR mladšího dorostu 2010, kde se mi pak povedlo zvítězit. To byl hnací motor do dalších let, který odstartoval mou kulturistickou kariéru. Mistrem ČR mezi dorostenci jsem se pak stal i v letech 2011, 2012 a 2013. V roce 2014 jsem se přesunul do kategorie juniorů a kvůli maturitě jsem posunul přípravu na podzimní Mistrovství Světa juniorů v Mexiku, kde jsem získal v klasické kulturistice stříbrnou medaili.

Jaké máte zkušenosti se společností Nutrend a jejími produkty?
Od společnosti Nutrend jsem vyzkoušel mnoho produktů, od instantních BCAA a proteinu Deluxe 100% Whey přes předtréninkové stimulanty jako jsou Explosin nebo Compress Caliber Pump až po spalovač Compress Fever nebo mé oblíbené proteinové tyčinky Deluxe a Excelent. Se všemi výrobky, které jsem vyzkoušel, jsem byl vždy spokojený a to nejen po stránce funkční, ale i po stránce chuti, která je zejména u proteinových suplementů výjimečná. U Nutrendu je pro mě velkou výhodou, že má opravdu širokou paletu výrobků a mohu si mezi nimi vždy vybrat přesně to, co zrovna potřebuji, ať už se nacházím v objemové nabírací fázi, nebo v redukční dietě předsoutěžní přípravy.

Jak vypadá Vaše příprava na závody?
Díky tomu, že pracuji jako trenér v Olympia Fitness na Opatově, můžu si v přípravě před závody dovolit trénovat dvakrát denně, což je pro mě velké plus. Každé partii, kterou trénuji, se můžu věnovat s maximální intenzitou, aniž bych se brzy přetrénoval, protože jsou mé tréninky podstatně kratší.
Split 3+1 mám v přípravě rozdělen takto:
1. záda, prsa, břicho
2. ramena, paže, břicho
3. stehna, hamstringy, lýtka
Nejvíc mě baví trénovat slabiny, protože mě baví pozorovat vliv tréninku na jejich růst. Vždycky mám rád, když můžu na něčem pracovat a vidím, že vše je možné zlepšit. Například teď v přípravě na Mistrovství Evropy jsem zaměřil svůj trénink na záda a ramena a obě partie se mi povedlo během půlroku viditelně zlepšit. Cvičím jak s činkami, tak na Hammerech i kladkách, takže je to zatížení opravdu pestré, váhy se snažím používat relativně velké, ale vždy se snažím klást důraz především na techniku, svaly musím při cvičení prostě cítit.

Například takto vypadalo schéma mého tréninku zad:
1. Shyby na hrazdě 6x 6 (4 sek. excentrická fáze)
2. Paralelní přítahy velké činky 4x 12
3A. Přítahy velké činky podhmatem 4x 15
3B. Horní přítahy na stroji Hammer 4x 10 (s kontrakcí)
4. Přítahy jednoručky, opora o lavici 3x 8 (s kontrakcí)
5A. Paralelní přítahy horní kladky na hrudník 4 / 15, 12, 10, 8
5B. Pullover s horní kladkou 4 / 15, 12, 10, 8

Jak vypadá Váš jídelníček v období mezi závody a před závody?
Mám rychlý metabolismus a tak obsahuje můj jídelníček v objemové přípravě obrovské množství kalorií. Denně se snažím spořádat aspoň 1000g sacharidů, přičemž většinu z nich tvoří komplexní sacharidy z rýže, ovesných vloček a těstovin, zbytek doplňuji ovocem a nevyhýbám se ani ničemu sladkému. Bílkoviny se snažím držet okolo 2,5g na 1kg tělesné váhy. Drtivá většina denního příjmu bílkovin je z hovězího masa, dále jsou to vejce, tvaroh a whey protein. Rostlinné bílkoviny samozřejmě nepočítám. Tuky v objemové přípravě nijak zvlášť nekontroluji, ale nízkotučným výrobkům se vyhýbám obloukem.
S předsoutěžní dietou začínám většinou 10-12 týdnů před závody, v závislosti na tom, v jaké jsem zrovna formě, největší změnou je, že úplně vyřadím jednoduché sacharidy a přejdu jen na komplexní zdroje sacharidů, jako jsou rýže, nebo třeba pohanka, začnu jíst také více zeleniny. V další fázi začnu sacharidy snižovat (postupně na 500,400 a 300g) a naopak začnu zvyšovat bílkoviny (od 2,5g/1kgTH až po 3g/1kgTH). V poslední fázi přípravy (asi 5-6 týdnů před závody) začnu sacharidy vlnit v závislosti na mé formě a času, který do závodů zbývá.

Který z našich produktů je Váš nejoblíbenější a proč?
V poslední době jsem si nejvíce oblíbil Explosin, předtréninkový stimulant, který jsem užíval i v době těsně před závody, kdy mi pomohl posbírat poslední zbytky energie a já jsem tak mohl lépe koncentrovat a trénovat s opravdu vysokou intenzitou. Užívám ho i teď v objemové přípravě, cítím se více napumpovaný a pomáhá mi při tréninku podávat lepší výkony, to je přesně to, co chci.

Jaké jsou Vaše cíle?
Mým cílem je ukázat mladým cvičencům, že i bez dopingu jde dosáhnout skvělých výsledků, pokud na sobě tvrdě pracují. Chtěl bych nabrat dalších pár kilo svalové hmoty a být ještě více estetickým kulturistou, chci dále soutěžit a úspěšně reprezentovat tento sport.

TOP 5 NUTREND produktů:

 
 
 
 
 
 
 

Seznam produktů

DELUXE

DELUXE

39

34 bez DPH

N1 SHOT

N1 SHOT

45

39 bez DPH