Jarní detoxikace v kostce | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Jarní detoxikace v kostce

Jarní detoxikace v kostce

Datum: 29.4. 2022

,,Ve zdravém těle zdravý duch“. Právě teď, se začátkem jara, máte skvělou příležitost podpořit správnou funkci těla, vaši imunitu i psychickou pohodu. Díky přílivu energie, která přichází s jarním sluníčkem, se probouzí větší motivace pro aktivitu, když k tomu ještě přidáte zdravou stravu a případně nějaké podpůrné pomocníčky, tak budete mít dobře našlápnuto pro refresh vašeho těla. Podle MUDr. Josefa Jonáše je detoxikace tělu přirozený proces, který probíhá automaticky a nepřetržitě prostřednictvím jater. Rozložené toxické látky odchází z těla také močovým a dýchacím systémem, kůží i střevem. Mezi lidmi je velmi oblíbenou detoxikační technikou především očista jater a tlustého střeva. I když je naše tělo od přírody dobře vybaveno schopností samo se zbavovat škodlivých látek, tak přesto dochází ke kumulaci některých toxinů v různých tkáních. Cílem detoxikačních kůr bývá zbavení jedů neboli toxinů z těla, pro optimální chod lidského organismu.


Strava

Nejefektivnější způsob, čím se lidé snaží podpořit detoxikaci, je pomocí stravy. Zdravý, pestrý a odlehčený jídelníček vám dodá potřebné živiny i energii. Určitě byste ale měli upustit od hladovění či záměrnému vyvolávání průjmů, které pro vaše střeva není nikterak přínosné. Nezapomeňte vynechat alkohol, který zatěžuje vaše játra a omezit živočišné tuky z vašeho jídelníčku.

Hydratace

Dostatečný pitný režim je alfou a omegou pro naše tělo. Voda tvoří přibližně 60-65 % hmotnosti těla, a proto je důležitá dostatečná hydratace během celého dne. Obecně se doporučuje 35-40ml na kg optimální váhy v běžných podmínkách.

Antioxidanty

Mezi významné antioxidanty patří například vitamín C, B2 a E, tyto chrání buňky proti oxidačnímu stresu. Skvělým pomocníčkem je vitamin C, který mimo jiné podporuje imunitní systém, správný energetický metabolismus a také snižuje příznaky únavy a vyčerpání.

Bylinky

Často vyhledávanými bylinkami pro detoxikační kůru jsou například kurkuma, ostropestřec, fenykl, pampeliška, řepík či měsíček.

Pohyb

Pročištění těla se neobejde bez přiměřeného pohybu. Sportovní aktivita by měla být pravidelná a doporučuje se alespoň 30 minut denně.

Spánek

Celková potřeba spánku je sice individuální, ale každý z nás potřebuje dostatek spánku pro celkovou regeneraci těla i mysli. Nejúčinnější je vytvořit si pravidelný režim, snažte se chodit spát a vstávat ve stejnou hodinu.Multiherb Caps

MULTIHERB CAPS

Efektivně podpoří vaši imunitu prostřednictvím účinné směsi bylinek, plodů, probiotik a probiotik, je obohacený o celou řadu vitamínů, minerálních látek a trávicích enzymů. Mimo jiné obsahuje v dnešní době tolik vyhledávaný vitamín D.

Nartes

NARTES

Přírodní pramenitá voda, která vyvěrá v podobě Artéského pramene z podhůří Hrubého Jeseníku. Artéský pramen patří k nejkvalitnějším na planetě, zaručuje 100 % čistotu této vody a splňuje nejpřísnější hygienické limity. Díky své kvalitě je Nartes vhodná i pro přípravu kojenecké stravy.

Delicious Vegan Protein

DELICIOUS VEGAN PROTEIN

Lehká zdravá svačinka, kde z jedné 30 g dávky doplníte tělu až 18 g bílkoviny z čistě rostlinných zdrojů. Tímto chuťově vyladěným koktejlem dodáte tělu potřebné minerály jako jód, železo a také vitamíny B2 a B12, pro zefektivnění metabolismu a snížení pocitu únavy a vyčerpání.

Beauty Collagen Porridge

BEAUTY COLLAGEN PORRIDGE

Tato lahodná kaše z bezlepkových ovesných vloček představuje ideální zdravou svačinku s vysokým obsahem bílkovin a zároveň funkční potravinu, díky které doplníte tělu potřebné vitamíny C, B3, biotin a minerální látky jako zinek a jód.


Seznam produktů

OMEGA 3 PLUS SOFTGEL CAPS

OMEGA 3 PLUS SOFTGEL CAPS

Prémiová forma rybího oleje ve speciálních softgelových kapslích, obohacená...

460

400 bez DPH

CURCUMIN + BIOPERINE + VITAMIN D

CURCUMIN + BIOPERINE + VITAMIN D

Unikátní receptura tří účinných látek představuje produkt ideální do detoxikačních...

490

426 bez DPH

NARTES pramenitá voda Sport

NARTES pramenitá voda Sport

Pramenitá voda z artéského podzemního chráněného zdroje v hloubce 170 m, který...

21

19 bez DPH

DELICIOUS VEGAN PROTEIN

DELICIOUS VEGAN PROTEIN

Proteinový superfood vegan koktejl lahodné chuti a krémové konzistence s nutričně...

42

37 bez DPH

Zinc+Mag+VB6 Complex

Zinc+Mag+VB6 Complex

Účinná kombinace hořčíku a vitamínu B6, které přispívají ke snížení míry únavy...

250

217 bez DPH

BEAUTY COLLAGEN PORRIDGE

BEAUTY COLLAGEN PORRIDGE

Lahodná kaše z bezlepkových ovesných vloček s vysokým obsahem bílkovin a vlákniny,...

36

31 bez DPH

MULTIHERB CAPS

MULTIHERB CAPS

Účinná směs bylin, plodů, probiotik a prebiotik, obohacená o trávicí enzymy,...

490

426 bez DPH

MULTICOMPLEX COMPRESSED CAPS

MULTICOMPLEX COMPRESSED CAPS

Kombinace dvou oblíbených produktů, multivitamínu a multiminerálu, v jednom...

320

278 bez DPH