Jaroslav Kulhavý je připraven na další sezónu | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Jaroslav Kulhavý je připraven na další sezónu

Jaroslav Kulhavý je připraven na další sezónu

Datum: 27.12. 2014

Všechny letošní zdravotní trable se postupně podařilo vyléčit a olympijský šampion, mistr světa a člen NUTREND Teamu Jaroslav Kulhavý se velmi rychle dostává do odpovídající kondice.

Potvrdily to i zátěžové testy a vyšetření, které Jára absolvoval krátce po svém návratu z tréninkového campu na Kanárských ostrovech.

Podzimní série lékařských vyšetření odhalila příčinu dechových potíží při vyšší zátěži, na které si Jaroslav Kulhavý stěžoval v průběhu sezóny.

„Mohu potvrdit výborné výsledky zátěžových testů Járy a mám z toho velkou radost, protože je výkonnostně přesně tam, kde bychom ho potřebovali mít. Nebudu uvádět podrobnosti testu, stručně ale mohu naznačit výjimečnou aerobní výkonnost, vynikající regeneraci, rezervy v oblasti ANP a také musíme trochu „přeskupit“ Járovo tělesné složení, kde potřebujeme snížit procento svalů na rukou a naopak zkvalitnit svalovou hmotu trupu a nohou,“ upřesňuje výsledky zátěžového vyšetření trenér Viktor Zapletal.

Jaroslav Kulhavý bude nyní až do půlky ledna trénovat doma v Ústí nad Orlicí a na další dvoutýdenní tréninkový camp na Mallorce odletí s největší pravděpodobností 15. ledna.

První ostrý start absolvuje Jaroslav Kulhavý koncem února na Kypru, kde se zúčastní tradičního Sunshine Cupu v přípravě na jeden z vrcholů sezóny 2015, slavný etapový závod Cape Epic.

Fotogalerie