Jaroslav Kulhavý: „Nino byl letos nejlepší“ | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Jaroslav Kulhavý: „Nino byl letos nejlepší“

Jaroslav Kulhavý: „Nino byl letos nejlepší“

Datum: 15.9. 2016

Po příletu z Ria se Jarda prakticky nezastavil. Jaké jsou pocity a dojmy z olympijského závodu s odstupem času? Co plánuje stříbrný medailista do konce sezóny? Dočtete se v exkluzivním rozhovoru pro NUTREND.

Před začátkem a vlastně i v průběhu her se ozývaly z různých táborů hlasy o kvalitě služeb ubytování v olympijské vesnici. Registroval jsi ty sám nějaký diskomfort?
Myslím, že ten standart byl o trochu nižší než u předešlých OH, ale neměli jsme vyloženě s něčím problém. Co se týče bezpečnosti tak to bylo hodně benevolentní. Několikrát jsem projel na kole do vesnice mimo rentgeny a jednou dokonce úplně opačně (výstupem z vesnice). Naštěstí se nic nestalo, jen se par lidem ztratily věci z pokojů. Jídlo ve vesnici bylo trochu slabší, ale dost věcí jsem si dovezl z domu a o zbytek se postaral Nutrend, který byl k dispozici v Českém domě.
 
 
Jak vypadal tvůj jídelníček den před závodem? Co sis dal jako první po závodě?
 
Před závodem to byla hlavně rýže s masem plus standartní věci, které používám -  tzn. MagnesLife, BCAA a Isodrinx v průběhu dne. V Brazílii panovalo velké horko, takže bylo důležité doplňovat tekutiny včetně iontů, minerálů, atd.
Po závodě jsem si pak dal klasicky Regener, ale pak už to byla smršť "blbostí".  Protože to pro mě byl poslední velký závod roku, proběhla cola, sladké a na závěr hovězí steak a taky dost plzeňského piva.
 
 
Jaká byla noc před závodem? Panovala nervozita, nebo jsi spal dobře?
 
Nervozita byla vcelku malá, rozložila se do celého týdne. Spánek spíše kratší, ale nevybočovalo to z normálu.
 
 
Ze soboty na neděli se v Riu ochladilo, dokonce zapršelo. Sedělo ti chladnější počasí na závod více?
 
Před závodem spíše jen zapršelo, než že by se ochladilo. Na stupně to bylo podobné,  jen nás místo slunečních paprsku ubíjela vlhkost a hlavně mokrá a kluzká trať. Bylo to něco nového, protože celý týden jsme trénovali na suchu.
 
 
Prožil jsi v průběhu závodu nějakou krizi? Jak jsi ji zvládl?
 
Vyloženě krizi jsem neměl. Jenom mě asi od 3. okruhu začaly chytat křeče do žaludku a nebylo mi moc dobře, ale naštěstí se s tím dalo dojet. Jsem rád,  že mě to nechytlo před závodem, protože dost sportovců mělo nějaké potíže ze stravy.
 
 
Stříbrná medaile je senzační úspěch, proběhlo s Ninem Shurterem před závodem nějaké vzájemné hecování/popichování?
  
Před závodem jsme se nepotkali. Jen na startovní čáře, kde jsme si popřáli hodně štěstí.
Nino měl jediný cíl a tím bylo vyhrát. Vlastně jsem mu to i přál, protože byl letos nejlepší a zlato z OH neměl.
 
 
Minulý týden jsi absolvoval zákrok, při kterém ti byly vytaženy šrouby po březnové zlomenině, jak se teď cítíš?
 
Momentálně jsem již v tréninku a těším se na poslední závody, které si chci užít. Po OH jsem přes 10 dní neseděl na kole, pořád jsem někde lítal, takže jsem se zpátky na kolo nemohl dočkat. Co se týče ruky, tak ta vypadá dobře. Jsem moc rád,  že to v Motole perfektně zvládli -  tímto bych rád poděkoval MUDr. Davidu Veiglovi a Honzovi Štulíkovi.
 
 
Možná je na hodnocení ještě brzo, avšak jak bys s odstupem času olympijskou sezonu zhodnotil?
 
Když vezmu v úvahu zranění hned z úvodu sezony, tak to byl super rok.
Oba hlavní cíle se mi vydařili (MS v Novém Městě na Moravě a OH), navíc jsem se po zranění dokázal rychle vrátit do super formy. To je takové moje osobní zadostiučinění,  že to pořád umím a nevadí mi extra tvrdá psychická a fyzická práce.
 
 
Jaké jsou teď tvoje nejbližší plány?
 
Nyní mě čekají poslední závody v ČR a potom úplně poslední podniky ve  Francii a Mexiku. Měl bych se teď o víkendu představit doma na Bike Čeladná a závěr sezony v Čechách bude patřit seriálu Kolo Pro Život v Odrách a Novém Městě na Moravě. Tam mě najdete buď u týmu České Spořitelny nebo ve stánku Nutrendu, kam si skočím na svačinu.