Jaroslav Kulhavý zahajuje olympijskou sezónu na Kypru! | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Jaroslav Kulhavý zahajuje olympijskou sezónu na Kypru!

Jaroslav Kulhavý zahajuje olympijskou sezónu na Kypru!

Datum: 19.2. 2016

Přečtěte si zajímavý rozhovor pořadatelů tradičního Sunshine Cupu s olympijským vítězem a členem Nutrend teamu, Jaroslavem Kulhavým, který na Kypru zahajoval všechny své dosavadní úspěšné sezóny.

Jarda vstupuje do své pravděpodobně nejdůležitější sezóny a jsme moc rádi, že během celého roku jej bude doprovázet náš nejlepší iontový nápoj Isodrinx, energii bude čerpat především z Carbosnacků, a kdyby ho náhodou potkaly někde křeče, bude pro něj připraveno Magneslife. S regenerací mu po výkonu bude pomáhat Regener.
Pokud byste rádi sledovali Jardu na jeho náročné cestě, nenechte si ujít náš video seriál GO TO RIO 
 
 
Jak důležité jsou pro Vás závody na Kypru Sunshine Cup?
Závody na Kypru jsou pro mě každý rok velmi důležité. Začínám tu vždy závodit po dlouhé zimní přípravě a to vždy člověk pozná, jak na tom ve skutečnosti je, ve srovnáni s ostatními. Každý rok je zde velmi kvalitní závodní pole se spoustou jezdců, kteří jezdí top 10 ve světovém poháru. Další věcí je pro mě také skutečnost, že na Kypru testuji kromě mé kondice také nový materiál a vybavení.
 
Jaké Jsou Vaše hlavní cíle v sezóně 2016!
 Mé hlavní cíle sezóny 2016 jsou Olympijské hry, Mistrovství světa v Novém Městě a závody Světového poháru.
 
Kdy jste se poprvé zúčastnil kyperského závodu a co je pro Vás na kyperském závodě podstatné?
Kypr a Sunshine Cup mě provází celou moji kariérou, už ani nevím kolikrát jsem tu byl… je to snad můj desátý ročník Sinshine cupu. Vynechal jsem jen rok 2014, kdy jsem byl zraněný, jinak jezdím pravidelně. Podstatné pro mě je, že celý Sunshine Cup je kvalitně pořadatelsky zajistěný a je zařazený do vysoké kategorie UCI kalendáře. Moc se mi líbí trasy závodu a samozřejmě, na Kypru jsou perfektní klimatické podmínky na trénink.
 
Jaký je váš největší zážitek z Kypru?
Myslím, že to byl hned první rok, kdy jsem se závodů zúčastnil. Byl jsem tenkrát velmi mladý a podařilo se mi vyhrát poslední závod, což byl velký úspěch.  
 
Jaký je váš hlavní cíl pro letošní závod?
Bude to pro mne opět hlavně test kondice a také spousta tréninku. Po každém závodním dni se zlepšuji a cítím se lépe. Celý Sunshine cup je pro mne opravdu důležitý pilíř v mojí přípravě před světovými poháry.
 
Proč je Sunshine Cup důležitý z pohledu UCI kalendáře?
Kromě tréninkového hlediska jsou závody Sunshine cupu důležité pro všechny národní týmy, představují totiž důležitý sběr UCI bodů před Riem.
 
Co pro vás představuje  Kypr z pohledu cyklisty?
Krajina na Kypru je úžasná pro jízdu na horském kole. Tolik offroad cest a singeltreku je málokde. Ani nemám svá oblíbená místa. Líbí se mi všechny etapy Afxentia cupu i ostatní závody, trasy jsou technické, zábavné. Když tady jedete jen tak na trénink a člověk se může dívat okolo sebe, vnímáte krásnou krajinu. Myslím si, že tak to má být, to je pravé MTB….

Foto: Michal Červený