Kdy je lepší trénovat? Ráno nebo večer? | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Kdy je lepší trénovat? Ráno nebo večer?

Kdy je lepší trénovat? Ráno nebo večer?

Datum: 30.8. 2019

Často dostáváme otázku, která část dne je na běhání tou nejlepší. Je na to velmi těžké odpovědět, protože každý jsme jiný, a také to závisí na roční době a počasí. Každé však má svoje:

My, čím jsme starší, tím více pociťujeme, jak naše tělo k regeneraci potřebuje víc a víc spánku. Vůbec nejsme ranní ptáčata a vlastně nejsme ani sovy – musíme jít spát brzy a dlouho spíme. Tím pádem to také ovlivňuje naše běhání. Brzy si přivstat je krásné, když už se to podaří, jsme šťastní a moc si to užíváme. Nejčastěji ale v týdnu běháme večer, o víkendu přes den.

Běhání ráno
Pokud vám nedělá problém brzy vstávat, tak ranní běh má hodně do sebe. Příroda se probouzí, vše je svěží, čerstvé, krásně se dýchá a není takové horko. Běhat můžete na lačno, ale ne každému to vyhovuje. Já si například před během dávám aspoň kousek banánu nebo výborná je proteinová kaše Nutrend. Nezatíží žaludek, neskáče v něm a přitom dodá tělu sílu na běhání. Ranní proběhnutí krásně nastartuje v těle zažívání, rozproudí v těle energii, dodá dobrou náladu a celý den je pak lepší. Velmi důležité je ale myslet na to, že tělo potřebuje dostatek tekutin před během i po něm.

Běhání přes den
Jelikož jako freelancer pracuji z domu, můžu si jít zaběhat kdykoliv během dne. Pomáhá mi to zejména, když mám z psaní článku úplně unavenou hlavu a myšlenky. Běhání mi ji vyčistí a lépe se mi pak píše. Při běhání přes den je výhoda, že je vždy světlo – to oceňuji jako žena, která se bojí. Běhat chodím dvě hodiny po velkém jídle. Když pociťuji hlad, dám si před během energetickou tyčinku – například Voltage, Fruit Energy nebo já osobně klidně i proteinovou tyčinku. Před tréninkem mě osobně opět funguje proteinová kaše. Běhat přes den je důležité – většina závodů tak začíná, proto o víkendech trénujeme právě v tento čas. Nevýhodou, zejména běhání v létě, jsou vysoké teploty a prudké slunce. To doporučujeme běhat v parku nebo v lese, kde je trasa krytá stromy a není tam takový žár.

Běhání večer
Nejčastěji běháme večer. Třikrát týdně máme večer výběhy, vyhovuje to tak i naším fanouškům, kteří mají už po práci. Je to výborné zakončení dne – krásně si člověk vyčistí hlavu od veškerých denních starostí a má stále dost energie. K večeru je venku krásné světlo, slunce zapadá a má to svoji atmosféru. Také už nebývá takové horko. Když je zima a brzo se smráká, vždy s sebou nosíme čelovku. Nejsme tak překvapeni tmou a můžeme běhat bez omezení.

Běhání v noci
I v noci se běhá, zejména dlouhé trailové závody startují o půlnoci nebo brzy po ní. I to má své kouzlo – všude je ticho a tma, člověk vidí jen kužel světla svojí čelové lampy. Nejkrásnější je, když pomalu začne svítat – to nabíjí energií. Někomu běhání v noci vyhovuje, jiný na něho nemá energii, přece jenom tělo je většinou zvyklé na klidový režim.

Každé běhání se počítá. Je potřeba sledovat svoje tělo a zjistit, co mu vyhovuje. Každá část dne má prostě svoje.
 
Text: Soňa, Running2.cz 

Seznam produktů