Konec nadějí na životní výsledek. Šoltys musel nocovat v dunách. | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Konec nadějí na životní výsledek. Šoltys musel nocovat v dunách.

Konec nadějí na životní výsledek. Šoltys musel nocovat v dunách.

Datum: 15.1.2019

Obě naše posádky musely během sedmé etapy řešit v náročném terénu technické potíže a nabraly velkou ztrátu. Martin Kolomý dorazil do bivaku těsně před půlnocí. Martin Šoltys s posádkou museli přečkat chladnou noc v dunách.

„Musím říct, že pořadatel se na letošním ročníku rozhodně vyřádil, protože jdeme pomalu z extrému do extrému. Je skoro půlnoc, před chvílí dorazil do bivaku Martin Kolomý, Martin Šoltys tu ještě není. Máme informace, že oba měli technické problémy. Martinovi Kolomému se to podařilo opravit a sjet do bivaku i za cenu toho, že některé waypointy neprojeli. Tam uvidíme, co se bude dít dál, jestli přijde nějaká penalizace. Martin Šoltys, musí nocovat v dunách, ale chtějí vyrazit hned brzy ráno, tak aby stihli start do osmé etapy a mohli pokračovat. Je to opravdový masakr, a to nám ještě pořadatel řekl, že ta nejhorší etapa nás ještě čeká,“ vyjasnil v noci trable obou posádek manažer týmu Jan Kalivoda.
 
Martin Kolomý rozhodně neprožívá svůj nejšťastnější Dakar. „Je to hodně těžký, organizátoři si s tím hodně vyhráli. Některé body byly na takových místech, že je tam snad mohli vynést jen vrtulníkem. Všechno bylo výborné až po sto sedmdesátý kilometr, kdy jsme, za to v jednom tobogánu víc vzali a praskla nám tyč řízení, která nešťastně prorazila vanu. Opravou jsme tam strávili hodně času. Čekáme teď, jak to s námi vůbec bude, jestli nás pustí dál nebo ne, protože jsme neprojeli nějaké body. Na start ale pojedeme a uvidíme,“ konstatoval smolař letošního Dakaru Martin Kolomý.
 
Posádka Martina Šoltyse byla ještě v osm hodin ráno místního času na cestě do bivaku, na které jej brzdila velmi hustá mlha.
 
Výsledky 7. etapy (Neoficiální):
1. De Rooy   IVECO   4:47:27
2. Viazovich   IVECO   +30:55
3. Nikolaev   KAMAZ   +34:35
4. Villagra   KAMAZ   +43:02
5. Van den Geuvel   MAZ   +51:11
ŠOLTYS   TATRA
KOLOMÝ   TATRA
 
Výsledky po 7. etapě (Neoficiální):
1. Nikolaev   KAMAZ   24:28:33
2. Sotnikov   KAMAZ   +32:54
3. De Rooy   IVECO   +1:15:28
4. Villagra   IVECO   +4:15:15
5. Loprais   TATRA   +5:17:49
ŠOLTYS   TATRA
KOLOMÝ   TATRA

Fotogalerie