Lacko na úvod dvakrát stříbrný | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Lacko na úvod dvakrát stříbrný

Lacko na úvod dvakrát stříbrný

Datum: 28.5. 2018

Adam Lacko jako by v sobotu zcela zapomněl na své zdravotní potíže. Úřadující evropský šampion dokončil obě pohárové jízdy na druhém místě a v celkovém hodnocení je pouhé tři body za vedoucím Hahnem. Oly Janes po smolném prvním závodě nakonec bral pohár za třetí pozici v Promoters Cupu. Lackovy body také vynesly Buggyru na druhou příčku v hodnocení týmů!

Adam Lacko bojující kromě soupeřů i s pooperačním stavem se v měřeném tréninku pral o umístění v Top 3, na které mu v konečném součtu chyběly tři desetiny. „Snažím se nemyslet na můj zdravotní stav, ale pořád mě to limituje. Od rána navíc hledáme správné nastavení brzd, ale zatím se to moc nedaří. Musíme do závodu rychle něco vymyslet,“ řekl Lacko.
 
„Pro mě to bylo stále seznamování s tratí, ale věřím, že jsme na správné cestě, i když to výsledkově nevypadá. Musím jen informace od Adama převést do praxe a uvidíme,“ komentoval kvalifikaci britský závodník Oly Janes.
  
Hodně rušno bylo v úvodních kolech prvního letošního závodu. Kvůli technickým problémům Frankieho Vojtíška, na které doplatili i Janiec s Janesem musel být závod přerušen. Adam Lacko zapomněl na své komplikace a hned ve druhé zatáčce se prosmýkl na třetí místo, na kterém závod  nakonec dokončil. Po dodatečné penalizaci Albaceteho se posunul ještě o příčku výše. „Naštěstí se mi povedl restart a podařilo se mi protáhnout na třetí místo. Pak už to bylo jen o tom neudělat chybu, protože sebemenší zaváhání by znamenalo propad. Na to jak to vypadalo ráno, jsme z toho vytěžili opravdu maximum,“ hodnotil úvodní závod sezony Adam.
 
Oly Janes zažil smolnou premiéru, když po vydařeném úvodu uklouzl na olejové skvrně a narazil do svodidel. „Po startu se mi podařilo vyhnout kolizím a protáhnout se na třináctou pozici. Pak ale přímo přede mnou vybouchlo auto Frankieho Vojtíška a začalo hořet. Nafta která z něj začala téct mě dostala do hodin a narazil jsem do svodidel. Na první závod celkem divoká zkušenost, ale přežil jsem to ve zdraví. Doufám, že jsem si nováčkovskou smůlu už vybral a bude jen líp,“ konstatoval britský pilot, který musel ze svého prvního evropského závodu nedobrovolně odstoupit.
 
Adamovi Lackovi se ve druhé jízdě opět povedl start, využil zaváhání soupeřů jedoucích před ním a probojoval se hned v úvodu na třetí místo. S tímto výsledkem se ovšem nehodlal spokojit. V předposledním kole donutil chybovat Janieca, díky čemuž se protlačil na konečnou stříbrnou příčku. „Mam obrovskou radost. Na startu jsem měl trochu štěstí, že jsem se té mele přede mnou vyhnul a posunul se na třetí pozici. Pak už jsem jen čekal na chybu Janieca, která přišla v předposledním kole. Musel jsem jsem si hlídat Hahna, ale ten nakonec dojel na čtvrtém místě, takže jsem na něj nějaký bodík stáhnul. Za dnešek velká spokojenost. Vzhledem k okolnostem výsledek předčil veškerá má očekávání,“ radoval se Lacko po sobotě, který po prvním závodním dnu ztrácí na vedoucího Hahna pouhé tři body.
 
Druhý pilot v barvách Buggyry Oly Janes musí na své první evropské body ještě chvíli počkat, když druhou sobotní jízdu zakončil na jedenácté pozici, která také znamenala třetí příčku v hodnocení nováčků. „Závod jsem si opravdu užil, navíc jsem poprvé spatřil cíl, což považuji oproti první pohárové jízdě za posun kupředu. V půlce závodu jsem přehřál trochu gumy, takže jsem se propadl. Z jedenáctého místa a třetího v Promoters cupu mám ale velkou radost. Body snad přijdou zítra,“ věří rodák z Bristolu.

Fotogalerie

Seznam produktů

REGENER

REGENER

350

304 bez DPH