LHK Jestřábi Prostějov | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

LHK Jestřábi Prostějov

LHK Jestřábi Prostějov

Datum: 21.8.2018

Se založením hokejového klubu v Prostějově v roce 1913 se začal v hanáckém městě hrát hokej a první utkání bylo sehráno v zimě téhož roku. Prvním mezníkem se stal rok 1920 - to se ustanovil SK Prostějov a při něm vznikl hokejový odbor a od roku 1924 hraje pravidelnou soutěž. Během válečných let se držel tým i v elitě. V poválečných letech se různě měnil název a klub byl výkonnostně „jak na houpačce“.
 
Novodobá historie v 90. letech přinesla oživení, klub se po několika letech ve třetí nejvyšší soutěži probojoval do I. ligy a v ročníku 1995/1996 sehrál vyrovnané boje ve II. kole play-off s tehdy do extraligy postupující Opavou. Následovala řada majetkových změn ve vedení klubu a i časté přejmenování názvu klubu a vše vyvrcholilo v roce 1997 přesunem hráčů a licence do Rosic.
Dva roky poté vznikl HC Prostějov a koupí havířovské licence nastoupil opět do I. ligy. V sezóně 2003/2004 společně s Kometou Brno obsadil poslední příčky a v pro Sarezu Ostrava úspěšné baráži zcela vyhořel a spadl do II. ligy. HC Prostějov nahradili HK Jestřábi Prostějov a po pouhém roce v moravské části II. ligy postoupili výše.
 
V sezoně 2005/2006 ovšem nenásledovalo tradiční nováčkovské nadšení a Jestřábi se museli smířit s hnízdem uloženým až na předposlední příčce a až úspěšná baráž uchovala první ligu. Ani další ročník nepřinesl umístění mezi osmičkou zajišťující vyřazovací boje. V sezóně 2007/2008 už přišel pád do II. hokejové ligy. V poslední sezóně došlo k mírné změně názvu klubu na LHK Jestřábi Prostějov.
 
Momentálně je klub se stejným názvem v I. hokejové lize.  V sezóně 2017/2018 skončil na skvělém 6. místě a ambice pro sezónu 2018/2019 jsou ty nejvyšší. Konečně se dostat do baráže o extraligu a poprat se o nejvyšší českou soutěž.
 
Nutrend je mezinárodní firma, která podporuje sportovce a kluby na celém světě, ale protože jsme patrioté, rádi pomáháme i klubům z kraje, kde sídlíme a vyrábíme. Zvolili jsme klub, který má velkou podporu v malém městě Prostějov. Podpora fanoušků, obyvatel i města samotného. Jsme hrdi na to, že i díky našim produktům a výživovému poradenství od našich profesionálů se klubu daří čím dál tím více. Moderní přístup vedení je důležitým krokem pro postup do nejvyšší soutěže. My s vedením spolupracujeme a chystáme projekty, které pomohou prostějovskému hokeji ke splnění všech cílů i v sezóně 2018/2019.