Mallorca s podporou společnosti NUTREND | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Mallorca s podporou společnosti NUTREND

Mallorca s podporou společnosti NUTREND

Datum: 10.4. 2014

Společnost NUTREND spolupracuje s Alltraining.cz na akci Mallorca Specialized test camp, kam koncem března dorazila další parta cyklistů. Jak napovídá název kempu Woman & Hobby, sešli se tu hobíci, dámy i cyklisté s ambicemi vyhrávat.

Program byl nabitý a ti nejzdatnější jezdci na Mallorce pokořili magickou hranici 200 km v jednom dni a dohromady najeli okolo 1300 km.
 
První testovací vyjížďku provázelo slunce, takže bylo možné si vyzkoušet již nastavená kola a doladit poslední detaily. Další den následovaly zátěžové testy, jež cyklisty rozřadily do čtyř tréninkových skupin. Trenéři Vojta Beran, Petr Nagy, Tereza Trefná, Jirka Blažek a Peťa Krtičková si je rozdělili tak, aby každý mohl trénovat podle svého optimálního tempa.
Kilometry velmi rychle nabíhaly zejména proto, že na první čtyři dny byl připraven trénink v rovinatých terénech ve vnitrozemí ostrova. Cyklisté však zamířili též na východní dominantu San Salvador i na nejsevernější cíp ostrova - na maják Cap Formentor. Vzdálenost přes 200 km sice u některých vzbuzovala respekt, ale přípravu nikdo nepodcenil a samozřejmě hodně pomohly také oblíbené tyčinky a gely od společnosti NUTREND.
 
Cesta do Polenky rychle ubíhala, všichni nicméně tušili, že návrat nebude kvůli náporům větru snadný. Všechny skupiny se však držely pohromadě, dorazily v pořádku na Hotel Iberostar Cristina a jezdci pak mohli odpočívat a oslavit magickou „dvoustovku“ v nohách. Během následující volného dne bylo ideální využít pestré nabídky pro regeneraci a dát tělo před dalšími etapami do pořádku. Masáže, fyzioterapie, Compex, sauna a bazén jsou k dispozici po celou dobu pobytu, takže fyzická kondice utěšeně rostla.
Další dny pak byly ve znamení horských terénů, přejezd do Calvie zvládly všechny skupiny. Cílem těchto tréninků bylo dobře se rozjet v kopcích, naučit se správné technice i umění jak rozložit síly. Završením pak byla královská horská etapa přes nejvyšší kopce na Mallorce, i s pověstným Sa Calobrou jen pro ty nejzdatnější jezdce. Ostatní zamířili přes krásná jezera v horách až do Solleru. Pokud měli někteří účastníci zpočátku obavy, zda naplánovanou porci kilometrů zvládnou, brzy je pustili z hlavy. Na akci se sešla výborná parta, nechybělo občasné večerní posezení, ani koupel v zatím značně studeném moři. Mallorca je zkrátka rájem cyklistů a tréninkový kemp s Alltraining.cz si všichni užili naplno.