Markéta Vondroušová | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Markéta Vondroušová

Markéta Vondroušová

Datum: 20.7. 2020

Ačkoliv jsem s tenisem začala pod vedením táty již ve 4 letech v mém rodném Sokolově, tak už od 9 let mě děda pravidelně vozil do Pražského tenisového klubu na Štvanici. Tam jsem také od svých 15 let zůstala, abych se mohla připravovat na svou tenisovou kariéru se vším všudy, co k tomu patří.

Ve 14 letech letech jsem byla druhá v Evropě a v 16 letech jsme vyhrály spolu s Miriam Kolodziejovou juniorský Grand Slam Australian Open a French Open v deblu. 

Ten rok byl pro mě ale významný především tím, že jsem se po vyhraném turnaji v Miláně stala jedničkou světového kombinovaného žebříčku ITF juniorek. 

V 17 letech jsem byla poprvé nominována do českého fedcupového týmu a jako 117. hráčka žebříčku WTA jsem odehrála své první zápasy ve Fed Cupu proti Spojeným státům. Rok 2017 byl pro mě významný i tím, že jsem se po vyhraném turnaji ITF v Trnavě posunula do elitní světové stovky žebříčku WTA. To také znamenalo, že jsem se mohla účastnit Grand Slamových turnajů, kde jsem se v roce 2018 na US Open probojovala až do osmifinále. 

Můj zatím největší úspěch však přišel až rok poté, kdy jsem se stala finalistkou French open. Tam jsem ve finále prohrála s Ashleigh Barty, která patří v současnosti k absolutní světové špičce. To mě posunulo mezi 15 nejlepších tenistek světa, a proto mě čeká do budoucna i mnoho tvrdé práce, abych se mohla posouvat a zlepšovat můj tenis i v dalších letech.

K tomu nepochybně patří i tým, který jsem si vytvořila okolo sebe - bývalého 163. hráče žebříčku ATP Jana Mertla, lektora FTVS UK doktora Michala Vágnera, fyzioterapeuta Martina Janouška, mého dlouholetého trenéra a mentora Jiřího Hřebce a a v neposlední řadě má spolupráce se společností NUTREND.

V roce 2021 jsem se na poslední chvíli kvalifikovala na olympijské hry v Tokiu, kde jsem vyřadila domácí hvězdu Ósakaovou i turnajovou čtyřku Ukrajinku Svitolinovou. Prohrála jsem až ve finále se Švýcarkou Belindou Bencic a získala tak stříbrnou medaili.


Datum narození: 28.6.1999

Výška: 173 cm

Hmotnost: 59 kg

Disciplína: tenis

Facebook: Marketa Vondrousova

Instagram: @marktetavondrousova

Nejlepší výsledek: finále French Open 2019, stříbrná medaile z OH Tokio 2020