MASARYK RACING DAYS & BOSS GP 2019 | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

MASARYK RACING DAYS & BOSS GP 2019

MASARYK RACING DAYS & BOSS GP 2019

Datum: 13.9.2019

Uzávěrka pro letošní okruhovou sezónu českého šampionátu byla naplánována na Masarykově okruhu v rámci Podzimní ceny Brna - MASARYK RACING DAYS & BOSS GP 2019. Nutrend Racing si tento motoristický svátek samozřejmě nemohl nechat ujít a s dvojicí sportovních prototypů Norma se porval o poslední letošní body v rámci okruhových klání.

V Brně se v červenobílém týmu představila zkušená čtveřice závodních jezdců – Václav Janík, Balász Volontér, Petr Lisa a Tomáš Konvička. Jezdci Nutrendu si z posledního závodu sezóny odváží několik dílčích úspěchů a především vítězství v závodě Endurance!

Netradiční kalendář letošního ročníku okruhového šampionátu České republiky přivedl závodní jezdce na brněnský okruh až v úplném závěru sezóny. Obě placky z týmu Nutrend Racing měly před sebou náročný program v průběhu celého závodního víkendu. Už od volných tréninků se dvoulitrová Norma i Norma LMP3 proháněly po české klasice – Masarykově okruhu, a toužily po úspěchu ve sprintových i vytrvalostních kláních v programu Podzimní ceny. Stejně tak si pomýšleli na zdar i jejich piloti, kteří měli své závodní ohnisko v následujícím sledu: dvojice Janík – Volontér závod Endurance s LMP3, ve vytrvalosti si s dvoulitrem měřil své jezdecké umění se soupeři v rámci divize 5 i Tomáš Konvička. Duo Janík – Konvička se podělilo o sedačku menší Normy M20FC ve sprintových kláních divize D5 a dvojici krátkých závodů si s větší LMP3 vychutnal Petr Lisa.

Proměnlivé počasí po čas závodního víkendu si vynutilo na jezdcích maximální soustředění a více než 100 % výkon na 5400 metrů dlouhé trati. Petr Lisa vstoupil skvěle do první kvalifikace pro sprintový závod, když si připsal druhý nejrychlejší čas absolutně a nejrychlejší v rámci D5 s čase 1:57,243! Do závodu ho tedy čekal start z první řady, ale s vědomím, že bude s LMP3 poprvé závodit na mokru. Déšť totiž opanoval sobotnímu dni, ale ani to Petra nezastavilo v cestě za úspěchem. Krátce po startu se probojoval na čelo závodu a vévodil startovnímu poli s náskokem. Bohužel na trati se Petr za nedlouho potkal s jezdcem o kolo zpět, který nerespektoval modré vlajky a reprezentanta Nutrend Racing zbrzdil a připravil ho o náskok. Soupeři jedoucí za Petrem k tomu přidali nefér bodyček, což znamenalo velkou ztrátu a propad na konečné 10. místo celkově a druhé v rámci hodnocení divize 5. Chuť si Petr napravil v závěrečném podniku sezóny, kdy soupeřům ukázal naplno svoji rychlost a v neděli na oschlé trati dokončil závod v celkovém hodnocení čtvrtý a jako druhý v rámci D5. Na stupních vítězů navíc v neděli doplnil Petra Lisu i Václav Janík, jenž si v druhém sprintovém závodě dojel pro 3. místo v rámci divize 5.

Tomáš Konvička si prožil velmi náročný víkend. V sobotním sprintu se s Normou M20FC sice postavil na start závodu jako třetí nejrychlejší jezdec D5, ale cíl nespatřil, protože ho na trati zastavil aquaplaning a výlet mimo dráhu. Ve vytrvalosti už měl více štěstí a závod dokončil na bronzovém stupínku v rámci divize 5.

Vrcholným podnikem byl vytrvalostní Endurance závod na 1 hodinu. Balász Volontér si spolu s Václavem Janíkem našli na startovním roštu třetí příčku, když během kvalifikace byli zároveň druzí v pořadí v rámci hodnocení divize 5. S Normou LMP3 je čekal mokrý závod a od samého počátku byla jeho náplň velmi dramatická. Těsné souboje, mnoho předjížděcích manévrů a především, pro Nutrend Racing velmi důležitá pozice červenobílé Normy LMP3, která se držela se svojí posádkou v popředí startovního pole. V cíli závodu projel sportovní prototyp posádky Volontér-Janík jako první v hodnocení divize 5 před posádkou Jirásek – Vojtěch a třetím Tomášem Konvičkou a Nutrend Racing tak mohl slavit vítězství. „Byl to opravdu bláznivý víkend. Na Brno jsme se těšili celou sezónu a chtěli jsme moc uspět. Kvalifikace se nám v celku povedli, jezdci našeho týmu zajeli výborně. Sobotní program se zkomplikoval vodou na trati a deštěm. I s tímto jsme se dokázali poprat, i když někteří ze soupeřů zkazili skvěle rozjetý závod Petru Lisovi. Vše jsme si vynahradili vítězstvím v rámci vytrvalosti, kde se nám podařilo držet konstantní rychlost bez chyb na trati a s přehledem jsme kontrolovali první místo. Úplný závěr patřil rozlučkovému sprintovému závodu, kde jsme také dokončili na pódiu druhým a třetím místem. Jsem rád, že jsme se se sezónou rozloučili vítězstvím, což je ta nejlepší tečka, kterou jsme si mohli přát,“ zakončil svým shrnutím Masaryk racing days Václav Janík.