Michal Prokop exceloval v Mostě! | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Michal Prokop exceloval v Mostě!

Michal Prokop exceloval v Mostě!

Datum: 1.9. 2015

Členové Nutrend Teamu excelovali uplynulý víkend v Mostě! Nejen David Vršecký v závodě tahačů, ale i zástupce horských kol, Michal Prokop, který vyhrál další závod české Enduro Serie – Enduro Rally Most.

Na bikery čekalo v Mostě celkem 8 kratších pestrých erzet, které prověřily technickou i fyzickou vybavenost závodníků. Sebemenší zaváhání bylo potrestáno a jezdci si museli dávat obzvlášť velký pozor na zrádný prach, který pokrýval téměř celou trať. Největším nepřítelem však bylo příliš velké vedro, které veškerý fyzický výkon ještě více komplikovalo! Organizátoři odvedli skvělou práci při přípravách jednotlivých tratí, a tak si závodníci užívali závodění opravdu na plno a ve finále se dobře popasovali i s teplotami přes 30 stupňů.
 
Závody si užil i Michal Prokop, který svůj výkon ohodnotil těmito slovy: „Závody v Mostu jsou trochu nestandartní enduro, které svým charakterem patří k náročným závodům. Letos Most příjemně překvapil, pořadatelé na tratích zapracovali a snažili se vytřískat co nejvíc z místních trailů. Celkově byl závod hodně náročný, ale oproti loňským ročníkům o dost zábavnější. Snažil jsem se jet na jistotu a neuvařit se v tropickém vedru, které panovalo. Asi nejvíc jsem si užil erzetu číslo 7, která měla super flow!
Během těchto podmínek bylo i velmi důležité doplňovat energii a mít správný, a hlavně pravidelný, pitný režim. Za celý závod jsem spotřeboval dvě malé tyčinky Power bike bar , 1x energetický Endurosnack, 2x Turbosnack a jednu tabletu Carbonex. Díky tomu jsem měl dostatek energie a mohl se bez problémů soustředit na maximální výkon.“
 
Díky svému vítězství se Michal posunul do čela průběžného pořadí. Za 14 dní na závodníky čeká poslední závod seriálu v letošním roce, kde se rozhodne o celkovém vítězi.