Může se brát syrovátkový protein dlouhodobě a bez přerušení? | NUTREND.cz - Oficiální e-shop
Menu
 • NARTES
 • Váš košík: 0,00 0

  Může se brát syrovátkový protein dlouhodobě a bez přerušení?

   Může se brát syrovátkový protein dlouhodobě a bez přerušení?

  Datum: 21.2.2014

  Dobrý den. Mám dotaz ohledně vašeho výrobku WHEY CORE 100. V jednom článku o kulturistice jsem se dočetl, že by se syrovátkové proteiny měly po čase obměňovat za proteiny jiného druhu (sojový protein, sušené bílky apod.) V článku bylo také uvedeno, že při stálém užívání syrovátkových proteinů se může stát, že to člověku uškodí - v podobě ztráty svalové hmoty. Je to pravda?

  Je s podivem, jak se šíří nejrůznější mýty ohledně výživových postupů, které nemají žádný racionální základ. Škoda, že jste neuvedl konkrétní zdroj, kde se tento nesmysl uvádí, abych se s ním mohl seznámit. Setkal jsem se s řadou nejrůznějších mýtů o výživě, ale s tímto ještě ne.
   
  Dlouhodobé a pravidelné používání syrovátkového proteinového koncentrátu jako je právě WHEY CORE 100 v žádném případě nemůže uškodit, ba právě naopak. Pravidelný příjem proteinových koncentrátů je zcela nutný, protože příjem bílkovin je třeba při pravidelném tréninku a při snaze o nárůst síly a svalové hmoty.
   
  Optimální příjem bílkovin je kolem 2 gramů na 1 kg tělesné váhy a tohoto příjmu lze velmi obtížně dosáhnout bez použití proteinových koncentrátů. Syrovátková bílkovina má svoje nezastupitelné místo v příjmu bílkovin před tréninkem, po tréninku či ráno, protože je označována jako "rychlý" protein, který prudce zvýší hladinu aminokyselin a je tedy velmi dobře stravitelný a vstřebatelný. Žádný jiný druh proteinů toto nedokáže, proto by nemělo žádný smysl tento protein zaměňovat za jakýkoli jiný. Navíc syrovátková bílkovina obsahuje jednoznačně nejvyšší koncentraci větvených aminokyselin ze všech bílkovinných zdrojů a má tedy výsadní postavení při regeneraci svalů po tréninku. Je však jednoznačně nejvhodnější i pro předzásobení bílkovinami před tréninkem.
   
  Nemusíte mít žádné obavy z dlouhodobého používání produktu WHEY CORE 100. Na druhé straně je pravda, že existují i specifické situace, kdy je vhodnější použití jiných druhů bílkovin, které se tráví a vstřebávají pomaleji a tím udržují konstantní zvýšenou hladinu aminokyselin po dobu několika hodin. Do této kategorie patří především kasein (bílkovina tvarohu) a vaječná bílkovina, ale i sojová bílkovina. Použití proteinových koncentrátů, které jsou složeny z těchto bílkovin, je ideální před spaním -zabraňují totiž nočním katabolickým procesům odbourávání svalových bílkovin a vytvářejí podmínky pro tvorbu svalové hmoty v průběhu dlouhé noční pauzy. Proto doplňte příjem WHEY CORE 100 použitím speciálních "nočních" proteinů jako je COMPRESS N.T. Takzvané "pomalé" proteiny jsou vhodné i v průběhu dne, pokud nejsme schopni zabezpečit si příjem bílkovin v průběhu následujících pěti či více hodin. 

  Diskuse

  NUTREND D. S., a.s. www.nutrend.cz, Chválkovice 604, 779 00 Olomouc, Pro navigaci GPS použít adresu: Železniční 604, Olomouc, GPS Loc:49°36'29.3"N 17°17'46.99"E,
  tel: +420 583 842 510, Zákaznická linka: +420 800 750 750, email: nutrend@nutrend.cz

  NUTREND D. S. je výrobce doplňků stravy a potravinových doplňků pro zvláštní výživu.

  Copyright © 2006-2019 NUTREND D. S., a.s. All Rights Reserved. www.nutrend.cztoplist