Na Birell Grand Prix Praha padly oba rekordy | NUTREND.cz - Oficiální e-shop

800 750 750(8-16 hod.)

Váš košík: 0 0
Menu

Na Birell Grand Prix Praha padly oba rekordy

Na Birell Grand Prix Praha padly oba rekordy

Datum: 8.9. 2014

Večerní běh Grand Prix Praha má jedinečnou atmosféru. Běžci si mohli užívat nejen své sportovní výkony, ale i kouzlo osvětlené stověžaté Prahy. Geoffrey Ronoh a Correti Jepkoech z Keni vyhráli večerní Birell Běh na 10 km v rekordech závodu 27:28, resp. 31:05. Nejlepšími Čechy byli dvacátý Milan Kocourek (30:26) a účastnice nedávného evropského šampionátu, tady devátá Lucie Sekanová (34:58). To vše za účasti společnosti NUTREND, která je nejen partnerem této mimořádné běžecké akce, ale je vždy na místě i se svým stánkem, který je neustále v obležení sportovců.

Senzací se stal 31letý Ronoh už na červnovém Mattoni 1/2Maratonu Olomouc, kdy jako vodič vyhrál a předběhl i světového rekordmana v maratonu Wilsona Kipsanga. Tady už ne jako bezejmenný běžec získal další cenný skalp, kus za osmým kilometrem se na čele odpoutal od Geoffreyho Mutaie, autora nejrychlejšího maratonského času všech dob z Bostonu. A navíc běžel nejlepší čas v devatenáctileté historii závodu! Třetí doběhl Nicholas Bor, člen týmu RunCzech Racing. „Nikomu jsem nesliboval, že vyhraju. Ale věděl jsem, že budu-li mít vedle sebe dobrého parťáka, zaběhnu dobře. Po sedmém kilometru jsem si začal věřit, do té doby jsem nechtěl někde zaostat. Cítil jsem se výborně,“ prohlásil v cíli Ronoh.

Ani druhý Geoffrey Mutai nebyl zklamaný, i on běžel lépe než byl dosavadní rekord závodu. „Ze začátku se mi to zdálo pomalé. Trošku jsme přidali, rozběhli to a chtěli si závod užít.“ Překvapil ho jeho soupeř na špici? „Když jsem viděl, že získal náskok, snažil jsem se přidat. Ale musel jsem držet své tempo, abych vydržel až do konce. Času si cením, protože jsem ze sebe vydal to nejlepší, na co mám. Před startem na TCS New York City Marathonu to byl ten nejlepší test.“

Kocourek doběhl jako třetí nejlepší Evropan za Arikanem, čtvrtým z evropského maratonu v Curychu, v tureckých barvách a Polákem Chabowskim. „Chtěl jsem být nejlepší mezi Čechy. Díky atmosféře jsem se nechal v úvodu strhnout japonskými běžci, přepálil to a ke konci mi trochu docházelo,“ vykládal svěřenec trenéra Jiřího Sequenta.

Také na špici ženského pole spolupracovala dvojice. Teprve 23letá Jepkoech v druhé polovině vystupňovala tempo a nechala za sebou svoji keňskou krajanku Ndiemu. Rekord závodu překonala téměř o minutu. „Začali jsme hned zostra, v tréninku se mi dařilo a věřila jsem si,“ uvedla Jepkoech, která si stejně jako Ronoh vytvořila také osobní rekord. A nyní se chystá na příští neděli na Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem.

V Adidas běhu na 5 km pro ženy obhájila loňské prvenství slovenská běžkyně Lucia Janečková za 18:19. V závodní premiéře se objevila i Taťána Kuchařová, Miss World 2006, která zvládla pětikilometrovou trať za 30:22 v první třetině pole. „Jsem nadšená. Ze začátku to byla euforie, na třetím kilometru přišla krize. Bylo mi velké teplo, ale s časem jsem spokojená. A třeba se jednou vydám i na desítku,“ usmívala se.

Oba závody přivedly do ulic 7 500 běžců!